CNN Prima News zranění

zranění

Výpis příspěvků ke štítku „zranění“

CNN: Pro machistické hokejisty jsou chrániče krku slabost. Když si je neberou, hrozí jim smrt

V souvislosti s nedávným úmrtím 29letého hokejisty Adama Johnsona, který podlehl zranění způsobenému bruslí v oblasti krku, se v hokejovém světě čím dál více hovoří o plošném nošení chráničů krku. Tomu se však mnozí hokejisté brání. Podle kanonýra týmu Washington Capitals T. J. Oshieho za to může tvrdohlavost vrcholových sportovců. V hokeji je větší množství ochranných pomůcek často považováno za slabost, potvrdil sportovní komentátor Seth Bennett. Neblahý trend se podle odborníků přesto mění, píše web CNN.

Krvavá přestřelka očima vojáka. Ukrajinec schytal kulku do prsou, přesto pokračoval v palbě

Ukrajinská 3. útočná brigáda absolvovala další krvavý střet s ruskými okupanty u doněckého Bachmutu. Drsnou přestřelku u lesní cesty natočil jeden z ukrajinských vojáků na kameru GoPro. Během bojů byl postřelen do oblasti hrudníku. Přesto obránce nadále pálil na nepřátelské pozice z kulometu. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Mám v hlavě peklo. Mladý sportovec si prostřelil srdce, pitva jeho mozku přinesla průlom

V červenci 2019, jen několik měsíců po ukončení střední školy, si 18letý Američan Wyatt Bramwell vzal život – prostřelil si srdce. Svůj mozek chtěl darovat k výzkumu. Zhruba rok po jeho sebevraždě vědci z Bostonské univerzity zjistili, že trpěl chronickou traumatickou encefalopatií 2. stupně, známou jako CTE, způsobenou několikaletým hraním amerického fotbalu. O tragédii, která nakonec přinesla průlomové zjištění, nyní informoval web New York Times.

Zkoumali útes, pak přišel útok. Žralok se potápěčce zakousl do tváře, žena přišla o zuby

Momenty hrůzy prožila 32letá potápěčka Bridgette O’Shannessyová. Minulý týden v pátek ji při zkoumání útesu v australském městě Adelaide nečekaně napadl žralok bílý, ženě se zakousl přímo do tváře. Díky pohotové reakci jejího kolegy se dravce podařilo odehnat a dostat ji do záchranného člunu. V nemocnici podstoupila několik chirurgických zákroků, lékaři jí museli odstranit i několik zubů.

Vážná havárie u Krásného Lesa: Při srážce kamionu, autobusu a auta se zranilo šest lidí

Silnici I/13 u Krásného Lesa nedaleko Frýdlantu na Liberecku uzavřela ve čtvrtek ráno nehoda autobusu, nákladního a osobního automobilu. Z 25 účastníků nehody se šest lidí zranilo, z toho pět záchranáři převezli do nemocnice a jednoho ošetřili na místě, uvedli na síti X krajští hasiči. Silnice první třídy byla po nehodě téměř pět hodin uzavřená. Provoz se podařilo obnovit kolem 11:20, řekl krajský policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Dramatické chvíle na Vysočině: Vlak v Pelhřimově najel do náklaďáku, vůz se převrátil na bok

Nehoda na železničním přejezdu v Pelhřimově zastavila ve čtvrtek po 8:00 dopravu na trati Pelhřimov – Nová Cerekev. Vlak narazil do nákladního automobilu, který se převrátil na bok. V soupravě cestovalo devět lidí. Nikdo se při havárií nezranil. Doprava na trati ale stále stojí. České dráhy předpokládají, že provoz obnoví ve večerních hodinách. Na místě je zavedena náhradní autobusová doprava. Podle mluvčího Správy železnic Martina Drápala nehoda způsobila škodu 2,7 milionu korun.

ANALÝZA: Lze Gaze věřit počet obětí? Podle OSN bývá překvapivě přesná, expert by dělil deseti

Dosud v Pásmu Gazy od začátku konfliktu mezi Izraelem a Hamásem zemřelo 9 770 Palestinců, z toho 4 800 obětí je nezletilých. V poslední oficiální zprávě to alespoň tvrdí ministerstvo zdravotnictví, které sídlí v Gaze a nad nímž má teroristická skupina kontrolu. Na kolik mohou lidé těmto údajům věřit? Kdo na úřadě pracuje a jak přesné byly jeho statistiky v minulých konfliktech?

Bojuje se záchvaty, speciální kočárek zajistí Báře bezpečí. Cena je ale příliš vysoká

Každou cestu z domova provází obava z nečekaného záchvatu. S touto nejistotou musí žít rodiče 15leté Báry, která žije s epilepsií, centrální svalovou hypotonií, autismem, mentální retardací a dalšími zdravotními potížemi. Záchvaty v případě mladé slečny přichází velmi často a mnohdy za sebou nechávají vážné následky. Z toho důvodu by rodina ráda pořídila speciální zdravotní kočárek, který by Báře zajistil bezpečí, a to i během záchvatu. Jeho cena je však příliš vysoká. Rodiče se proto s prosbou o pomoc obrací na veřejnost.

Hamás jim stínal hlavy, kibuc takřka zmizel z mapy. Přeživší teď od Čechů získají pomoc

Masakr, který jsem ještě neviděl. Tak generálmajor Izraelských obranných sil popisoval situaci po útoku Hamásu na kibuc Kfar Aza, kde teroristé zavraždili a umučili zhruba 70 civilistů. Takřka polovinu obětí měly tvořit děti, přičemž některá těla byla údajně nalezena bez hlav. Kibuc skončil takřka srovnán se zemí, přeživší byli převezeni do bezpečí. A právě jim směřoval první finanční dar ze sbírky na dárcovské platformě Znesnáze21, v níž Češi zasílají finance potřebným civilistům v Izraeli.