Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News Hradec Králové

Hradec Králové

Výpis příspěvků ke štítku „Hradec Králové“

MAPA: Kde v Česku najdete nejzajímavější vánoční trhy? Okouzlí prostředím i programem

Vůně svařáku, cukroví, zasněžené náměstí či náves a čas strávený s nejbližšími. Každoročně se na vánoční nebo adventní trhy těší statisíce lidí. Mezi nejvyhlášenější patří ty na Staroměstském náměstí v Praze, stejně krásnou vánoční atmosféru však mohou nabídnout i menší trhy napříč republikou. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala patnáct míst, kam můžete s rodinou a přáteli vyrazit před Štědrým dnem načerpat sváteční náladu.

Vážná nehoda na Chrudimsku: Zranilo se pět lidí, zásah záchranářů komplikovalo špatné počasí

Při srážce dvou osobních aut mezi obcí Bylany a Heřmanovým Městcem na Chrudimsku se v sobotu večer zranilo pět lidí. Dva z nich měli vážné zranění, sanitky je převezly do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řekla to mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala. Vrtulník kvůli počasí nemohl vzlétnout. Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské jsou mezi zraněnými i dvě děti.

Mohutný požár v Praseku. Dál hoří hala s tisíci balíků slámy, hasiči nesmí dovnitř

Hasiči stále zasahují u rozsáhlého požáru skladovací haly v zemědělském objektu v Praseku na Královéhradecku. Oheň kromě objektu zasáhl kolem 3 500 balíků uskladněné slámy a ohrožoval i zhruba 80 býků ustájených v druhé části objektu. Zvířata se naštěstí podařilo včas vyvést ven, stejně jako i vyjet s uskladněnou zemědělskou technikou. Škoda se odhaduje na miliony.

Ne dům Harmonie, ale hrůzy: Senioři z hradeckého paneláku si stěžují na hluk a rvačky

Měla to být oáza klidného stáří. Dům Harmonie v Hradci Králové je ale poslední dobou úplně jiný. Už zvenčí vypadá, že má vysoký panelák se čtyřmi stovkami bytů to nejlepší za sebou. Senioři, pro které byl původně určený, si teď navíc stěžují na nepřizpůsobivé spoluobčany, konkrétně na velký nepořádek, hluk a časté rvačky.

Vražedkyně Janáková otěhotněla ve vězení, aby ji pustili. Ze znásilnění obvinila tři dozorce

Plánovali udělat z vražd výnosný byznys. Než stačili připravit o život víc obětí, dopadli je naštěstí policisté. Děsivý příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí. Případ manželů Janákových jsme připomněli v rámci seriálu minulý týden. Petra Janáková se ale dostala mimo zákon znovu i za mřížemi vazební věznice. Aby mohla být osvobozena, dokázala ve své cele otěhotnět. Početí navíc lživě vysvětlovala znásilněním od tří dozorců.

Rodinu chtěl upálit zaživa, odsedí si 14 let. Tragédii zabránila pohotová reakce dítěte

Královéhradecký krajský soud v pondělí potrestal dvaačtyřicetiletého muže za pokus o vraždu čtrnáctiletým vězením. Letos v březnu v bytovém domě v centru Hradce Králové v opilosti polil dveře benzinem a zapálil. Podle obžaloby tím chtěl zavraždit obyvatele bytu, kteří s ním tvořili rodinu. Tragédii podle spisu zabránilo jen to, že kouř probudil jedno z dětí, které zalarmovalo ostatní, jimž se podařilo požár uhasit. Incident se stal 3. března ráno, nikomu se nic nestalo. Uvnitř bytu tehdy byli čtyři lidé, z toho dvě děti. Soud obžalovanému nařídil protialkoholní léčení a zaplacení náhrady škody. Rozsudek, co do viny a trestu, je pravomocný.

Hvězdný Ed Sheeran se vrátí do Česka. Pro velký koncert si překvapivě nevybral Prahu

Světová megastar, britský zpěvák a skladatel Ed Sheeran, se po pěti letech vrátí do Česka. V rámci svého Mathematics Tour vystoupí na královéhradeckém letišti příští rok v sobotu 27. července. Pro Hradec Králové jde o největší kulturní událost v historii, jak sdělili na páteční tiskové konferenci představitelé radnice. Ta se na zajištění koncertu podílí s Ameba Production, která pořádá každoročně na královéhradeckém letišti několikadenní hudební festival Rock for People.