reklama
CNN Prima News Hradec Králové

Hradec Králové

Výpis příspěvků ke štítku „Hradec Králové“

Dvanáctidílný seriál Prima CUP zakončil závod Alpa Hradec Králové. Slavily i děti

19. října 2021 09:26

Podzimní podnik Alpa Hradec Králové uzavřel dvanáctidílný seriál Prima CUP, který se uskutečnil 16. října v Hradci Králové. Účastníci absolvovali tři délky závodních tras – 70, 50 a 19 kilometrů. Na své si přišli i ti nejmenší. Seriál Prima CUP 27. října ukončí slavnostní vyhlášení, které proběhne ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi.

Kamera v hodinkách i zapalovači. Špionážní fotografii používali i odbojáři proti nacistům

3. října 2021 23:29

Sběratel z Hradce Králové vlastní stovky historických fotoaparátů. Mezi exponáty nejsou žádné digitální foťáky, ale jen ty klasické filmové nebo deskové. Od těch největších a nejstarších po ty nejmenší. Najde se mezi nimi i mnoho modelů využívaných tajnými policisty a špióny. Jsou zakamuflované v nejrůznějších předmětech denní potřeby.

V Hradci šlo dolů první „lízátko“. Osvětlovací stožáry se po repasu vrátí na stadion

14. září 2021 23:23

Stavební firma sejmula první ze čtyř stožárů Všesportovního stadionu v Hradci Králové. Dominantám Hradce Králové se kvůli jejich charakteristickému tvaru mezi obyvateli města odjakživa říká lízátka. Kovové kolosy vysoké 55 metrů projdou repasováním a později se s dokončením nového fotbalového stadionu mezinárodních parametrů nad hrací plochu vrátí.

Odborníci v postcovidovém centru mají plné ruce práce. Řeší potíže s dušností či čichem

3. září 2021 10:51

Zájem o vyšetření v Centru postcovidové péče ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové trvá a kapacita centra je z větší části naplněna. V centru bylo od začátku fungování v prosinci loňského roku vyšetřeno zhruba 700 pacientů. Objevuje se u nich například i ztráta čichu či zhoršená paměť, převažují ale potíže s dýcháním, a to i měsíce po prodělání nemoci COVID-19, uvedl mluvčí FN Jakub Sochor.

Královéhradečtí strážníci zachránili seniorovi život. Mají školení první pomoci

30. července 2021 19:59

Na pomoc staršímu muži, který zkolaboval ve svém bytě v Hradci Králové, vyjeli mimo záchranářů i strážníci. Ti na místě byli spolu se zdravotnickou záchranou službou (ZZS) během tří minut. Strážnici totiž patří do systému takzvaných „first responderů“ – proškolených poskytovatelů první pomoci na vyžádání.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

25. července 2021 07:56

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

reklama