CNN Prima News Hradec Králové

Hradec Králové

Výpis příspěvků ke štítku „Hradec Králové“

Rychleji na severní Moravu či do Polska. Do Vánoc se otevřou dvě nové části dálnic

20. listopadu 2022 07:32

Řidiči se ještě do konce roku dočkají několika předvánočních dárečků v podobě dvou nových úseků dálnic a jedné silnice první třídy. Lidem se tak znovu výrazně zkrátí cesta z Čech na Moravu díky novému úseku dálnice D35, která bude nově končit již téměř před Vysokým Mýtem. Uleví se také obyvatelům Frýdku-Místku díky částečnému dokončení dálničního obchvatu.

Za osm měsíců přivedla na svět tři syny. Dva vážili 700 gramů, od narození bojovali o život

8. listopadu 2022 07:14

V průběhu osmi měsíců Gabriela a Lukáš Hančovi přivedli na svět tři syny. Starší chlapec se narodil v listopadu 2021, dvojčátka předčasně v červenci letošního roku – vážila pouhých 700 gramů a od první chvíle bojovala o život. Protože s nimi musí rodiče pravidelně dojíždět do nemocnice, potřebují větší automobil. S žádostí o pomoc se tak obrátili na veřejnost.

Krutý násilník obviněný z vraždy rodičů nebyl příčetný. Policie navrhla zastavit stíhání

3. listopadu 2022 16:55

Policie navrhla státnímu zastupitelství zastavit trestní stíhání muže obviněného z červnové dvojnásobné vraždy na Náchodsku. Šestatřicetiletý muž nebyl podle znaleckého posudku z oboru psychiatrie a psychologie v době činu příčetný a není schopen účasti v trestním řízení. Vyplynulo to z informací, které policie zveřejnila na webu.

Ani přesun letadlem nepomohl. Plzeň se postarala o blamáž roku, z poháru ji vyřadil Hlučín

19. října 2022 17:27

Fotbalisté Plzně se s účinkováním v domácím poháru nečekaně rozloučili hned po prvním zápase. Lídr nejvyšší soutěže a úřadující český mistr ve 3. kole MOL Cupu senzačně prohrál na půdě třetiligového Hlučína 2:3 a na domácí scéně utrpěl první porážku v sezoně. Všechny tři góly vítězů dal Dominik Smékal, rozhodující branku vstřelil ve čtvrté minutě nastavení.

Čmoude, jez banány. Teplický záložník si stěžuje na rasistické fanoušky, klub je zaskočen

9. října 2022 10:19

Fotbalový záložník týmu FK Teplice Tomáš Kučera si stěžuje na rasistické nadávky královéhradeckých fanoušků v sobotním zápase 11. kola první ligy. Podle něj měli diváci urážet senegalského hráče Severočechů Abdallaha Gninga. Ředitel Teplic chování domácích příznivců odsoudil. Zástupci Hradce Králové byli nařknutím zaskočeni.

V Hradci Králové vzniká pětikoalice bez ANO. Primátorkou má být Pavlína Springerová

4. října 2022 22:33

Ve stotisícovém Hradci Králové vzniká koalice pěti subjektů. Primátorkou má být jednička kandidátky Hradeckého demokratického klubu (HDK) a TOP 09 a prorektorka Univerzity Hradec Králové Pavlína Springerová (HDK). Pětikoalici tvoří ODS, koalice HDK a TOP 09, Piráti, hnutí Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna pro Hradec a Zelení. Rada města bude mít 11 členů, řekli v úterý novinářům po jednání zástupci pětikoalice. Vítězné hnutí ANO tak míří do opozice s SPD. Pětikoalice by měla v zastupitelstvu 21 ze 37 křesel.

V pardubickém babyboxu našli chlapečka v potrhaném oblečení. Pojmenovali ho po králi

18. září 2022 10:04

Do pardubického babyboxu v neděli ráno někdo odložil novorozeného chlapečka. Podle lékařky bylo dítě na první pohled zdravé, pupečník mělo ošetřený gumičkou do vlasů a na sobě lehce potrhané oblečení. Dostal jméno Karel, mimo jiné na počest britského krále Karla III. Jedná se o jedenácté děťátko odložené do pardubického babyboxu.