CNN Prima News transsexuál

transsexuál

Výpis příspěvků ke štítku „transsexuál“

Menstruační volno i rozšíření práv na potrat. Španělsko schválilo nové zákony

21. února 2023 08:01

Španělsko se ve čtvrtek stalo první evropskou zemí, která svým zaměstnankyním poskytne placenou menstruační dovolenou, a to měsíčně ve výší tří dnů s možností prodloužení až na pět. Je určena ženám, které při menstruaci trpí silnými bolestmi. Španělská vláda zároveň přijala řadu zákonů, které rozšiřují práva na potrat a práva transsexuálů.

Chcete mrtvou dceru, nebo živého syna? Žena popsala šokující praktiky transgenderové kliniky

11. února 2023 15:18

Transgenderové centrum Washingtonovy univerzity v dětské nemocnici v St. Louis čelí vyšetřování kvůli údajnému ublížení na zdraví až 600 dětem. Nemocnice měla provádět operace, které nezletilým pacientům způsobily trvalé tělesné potíže. Na rodiče prý navíc vyvíjela nátlak, aby se zákroky souhlasili. Bývalá pracovnice kliniky Jamie Reedová zveřejnila mrazivá svědectví popisující morálně i lékařsky pochybné postupy zařízení. Nemocniční personál však jakákoliv obvinění odmítá.

Transgender kriminálnice oplodňovala ve vězení ženy. Úřady ji poslaly zpátky mezi muže

18. července 2022 14:11

Vězenkyně Demi Minorová využila možnosti, že v nápravném zařízení Edna Mahan v americkém New Jersey mohou kromě žen pobývat i osoby, které se jako ženy identifikují. Minorová se cítí být příslušníci něžného pohlaví, třebaže je biologicky stále mužem. V ženské věznici navíc oplodnila dvě spoluvězeňkyně, úřady ji proto poslaly zpátky mezi muže.

Norsko chce trestat nenávistné projevy vůči LGBTQ+ vězením. Zakáže je i v soukromí

21. listopadu 2020 08:36

Za nenávistné projevy vůči transsexuálům a bisexuálnům i v soukromí budou lidé trestáni vězením. Počítá s tím zákon, který právě projednává norský parlament. Novela by zakazovala diskriminaci na základě pohlaví či genderové identity. Její součástí by také byly přísnější tresty pro obviněné z násilných trestních činů motivovaných genderovou identitou nebo sexuální orientací.