CNN Prima News Třeboň

Třeboň

Výpis příspěvků ke štítku „Třeboň“

Bitka na akci komunistů. Došlo na pořezaný krk i údery půllitrem, Konečná přihlížela

Setkání voličů komunistické strany v Třeboni skončilo zásahem policie. Podle webu eXtra.cz příznivci KSČM napadli lidi s protikomunistickými transparenty i samotného redaktora, který posléze zveřejnil video. Všemu měla přihlížet europoslankyně a předsedkyně komunistů Kateřina Konečná. Strana se ale brání, incident prý s nimi neměl nic společného a potyčky se nezúčastnili členové KSČM, nýbrž pracovníci areálu. „Paní vzala půllitr a praštila s ním pronajímatele, čímž mu rozřízla krk. Vypadalo to údajně hrůzostrašně, byl hodně zakrvácený,“ uvedl pro redakci CNN Prima NEWS mluvčí strany Roman Roun.

Geniální dílo Štěpánka Netolického: Zlatá stoka funguje přes 500 let, klíčová je dodnes

Bývala to obyčejná strouha. Její význam byl ale natolik velký, že už po několika desetiletích získala mezi lidmi přívlastek zlatá. Řeč je o geniálním vodním díle Josefa Štěpánka Netolického, které už půl tisíciletí protíná krajinu jižních Čech. Pojďte se o Zlaté stoce dozvědět víc a vydejte se s námi na výlet do kolébky rybníkářství, do jihočeské Třeboně.

Obytným vozem napříč Českem: Jihočeský kraj je turistů ráj

Užít si ještě trochu slunce a ideálně na místech, kde to bude bavit děti i dospělé. Takový byl další cíl naší cesty obytným vozem. A tak jsme vyrazili na jih Čech. Návštěva zdejší ferraty nás potrápila víc, než jsme čekali. A na vině rozhodně nebyla skála. Nakonec jsme si ještě rádi odjeli lízat rány do Třeboně, kde nás čekala cesta kolem Světa. Ano, správně, Světa s velkým s. Obeplutí vyhlášeného rybníka nečekaně patřilo k nejhezčím zážitkům, které jsme si na cestě s obytňákem pořídili.

Petra Janů se na chalupě zranila. Vypadám jak po zápase MMA, přiznala a zrušila část koncertů

Petra Janů má za sebou nepříjemný zážitek. Při venčení svého psa Bobíka se jí zvíře zamotalo pod nohy a zpěvačka upadla obličejem na tvrdý asfalt. Incident se naštěstí obešel bez vážnějšího úrazu. Přesto musela zpěvačka zrušit své nejbližší koncerty. Jak sama na sociálních sítích přiznala, její tvář vypadá jak po zápase MMA

PRIMA ČESKO KVÍZ: Nejstarší bonsaj, samonosné schodiště i želva nádherná

Jak pozorní jste byli při sledování dalšího dílu pořadu Prima Česko? Napříč republikou jsme se společně opět vydali na zajímavá místa, která jsou jako stvořená k výletu během letních prázdnin. Rodiny s dětmi zajásají nad Pohádkovým lesem v Bílině, ti sečtělejší ocení Zámeckou lékárnu v Třeboni, která ovšem klame názvem. Botaniky potěší Muzeum bonsají ve Starém Městě a cyklisty tip na dobíjecí stanici PIT STOP. Zkrátka nepřišli ani milovníci architektury a historie při procházce klášterem v Plasích a osvěžení jsme našli u Boleveckých rybníků.

Že jsem odpůrce označil za fašisty a extrémisty? Je to vytržené z kontextu, hájí se Babiš

Expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že své odpůrce během objíždění republiky nikdy nenazval fašisty a extremisty. Prý jen citoval článek, který četl. Babiš se v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vyjádřil také k tvrdému zákroku v Borovanech vůči nezletilému chlapci, který na meetingu hnutí ANO ukradl reproduktor. Incident už řeší nejvyšší policejní představitelé i ministr vnitra.

Sledujte Hlavní zprávy s Babišem: Jak reaguje na incidenty spjaté s jeho akcemi?

Střety odpůrců a příznivců bývalého premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Tak tento týden vypadala předvolební setkání v jižních Čechách. Zasahovat při nich musela policie. A tvrdé zákroky proti demonstratům se staly terčem kritiky. Jde o chybu pořadatelů? Hlavní zprávy s bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) začínají už v 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Obec, kam Babišovi zakázali vstup: Za ANO tu nikdo nekandiduje, tak proč by měl přijet?

Za ANO tu v komunálních volbách nikdo nekandiduje, tak proč by sem měl Andrej Babiš jezdit? Starostka jihočeské obce Lásenice Eva Jelínková v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlila, proč expremiérovi místní do vesnice „vstup zakázali“. Babiš se tam původně měl zastavit v úterý v rámci své kampaně, kdy s karavanem objíždí Česko. Nakonec ale musel Lásenici ze svého programu smazat. Nahradil ji zastávkou v Třeboni, odkud jej místní „vyhnali“.

Zadrželi ženu na Babišově akci. Vnitřní kontrola prověří postup neuniformovaných policistů

Policejní prezident Martin Vondrášek nařídil Úřadu vnitřní kontroly prověřit postup policistů v souvislosti se středeční akcí expremiéra Andreje Babiše (ANO) v Českém Krumlově. Na videu, které se objevilo na sociálních sítích, jsou totiž vidět dva neuniformovaní policisté, kteří do neoznačeného auta odvedli ženu. Babiš v Českém Krumlově podle médií čelil hlasitým protestům svých odpůrců, podobně jako v úterý v Třeboni.