CNN Prima News Třeboň

Třeboň

Výpis příspěvků ke štítku „Třeboň“

Že jsem odpůrce označil za fašisty a extrémisty? Je to vytržené z kontextu, hájí se Babiš

5. srpna 2022 20:27

Expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že své odpůrce během objíždění republiky nikdy nenazval fašisty a extremisty. Prý jen citoval článek, který četl. Babiš se v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vyjádřil také k tvrdému zákroku v Borovanech vůči nezletilému chlapci, který na meetingu hnutí ANO ukradl reproduktor. Incident už řeší nejvyšší policejní představitelé i ministr vnitra.

Sledujte Hlavní zprávy s Babišem: Jak reaguje na incidenty spjaté s jeho akcemi?

5. srpna 2022 18:25

Střety odpůrců a příznivců bývalého premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Tak tento týden vypadala předvolební setkání v jižních Čechách. Zasahovat při nich musela policie. A tvrdé zákroky proti demonstratům se staly terčem kritiky. Jde o chybu pořadatelů? Hlavní zprávy s bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) začínají už v 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Atentát na Babiše plánován nebyl, řekla policie. Jeho výjezdy za voliči se vyostřují

5. srpna 2022 14:27

Turné expremiéra Andreje Babiše (ANO) po jižních Čechách proběhlo za velmi vyostřené atmosféry kvůli demonstrujícím, kteří na jednotlivých zastávkách cesty na předsedu hnutí ANO čekali. Babiš dokonce při návštěvě Třeboně uvedl, že byl na jeho osobu nahlášen atentát. Policie však ve čtvrtek uvedla, že se tato informace nezakládá na pravdě.

Obec, kam Babišovi zakázali vstup: Za ANO tu nikdo nekandiduje, tak proč by měl přijet?

4. srpna 2022 10:50

Za ANO tu v komunálních volbách nikdo nekandiduje, tak proč by sem měl Andrej Babiš jezdit? Starostka jihočeské obce Lásenice Eva Jelínková v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlila, proč expremiérovi místní do vesnice „vstup zakázali“. Babiš se tam původně měl zastavit v úterý v rámci své kampaně, kdy s karavanem objíždí Česko. Nakonec ale musel Lásenici ze svého programu smazat. Nahradil ji zastávkou v Třeboni, odkud jej místní „vyhnali“.

Zadrželi ženu na Babišově akci. Vnitřní kontrola prověří postup neuniformovaných policistů

4. srpna 2022 00:30

Policejní prezident Martin Vondrášek nařídil Úřadu vnitřní kontroly prověřit postup policistů v souvislosti se středeční akcí expremiéra Andreje Babiše (ANO) v Českém Krumlově. Na videu, které se objevilo na sociálních sítích, jsou totiž vidět dva neuniformovaní policisté, kteří do neoznačeného auta odvedli ženu. Babiš v Českém Krumlově podle médií čelil hlasitým protestům svých odpůrců, podobně jako v úterý v Třeboni.

Drsné přijetí v Třeboni: Babiš kvůli pískotu vycouval svůj obytňák, mluvil o atentátu

2. srpna 2022 16:03
Aktualizováno

Ne všude se bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) při cestách po republice ve svém obytném voze setkává s nadšeným přijetím. V úterý jej během turné po jižních Čechách překvapily desítky pískajících demonstrantů v Třeboni. Expremiérovi nezbývalo než před demonstranty z místa vycouvat. Celé situaci přihlížel také první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.

Policista, který při zásahu u Smržova zastřelil muže, je obžalovaný. Hrozí mu až 10 let

21. ledna 2022 08:29

Policista, který v srpnu 2020 při zásahu v chatové oblasti u Smržova zastřelil muže, je obžalovaný ze zabití a zneužití pravomoci. Hrozí mu deset let vězení, případ řeší českobudějovický krajský soud, píše Právo. Podle deníku je to zřejmě poprvé v novodobé historii, kdy policista půjde před soud kvůli zabití při výkonu služby.

Obrat ve sporu Schwarzenberga a jeho nevlastní sestry. Dohodli se, hrobku vloží do fondu

29. ledna 2021 15:13

Karel Schwarzenberg a jeho nevlastní sestra Alžběta Pezoldová se mimosoudně dohodli ve sporu o hrobku v Domaníně u Třeboně. Vloží ji do nadačního fondu, který nově založí. Pezoldová se dlouho domáhá uznání dědictví po hlubocké větvi šlechtického rodu Schwarzenbergů. V roce 2012 se jí zastal Ústavní soud. Informovala o tom v pátek ČT.