CNN Prima News Třinec

Třinec

Výpis příspěvků ke štítku „Třinec“

Třinecké železárny jsou ve složité situaci. Výraznější propouštění ale firma zatím nechystá

29. října 2022 12:47

Do velkých potíží se kvůli ekonomické krizi dostávají i velké průmyslové firmy. Vysoké ceny energií totiž znamenají někde i miliardové náklady navíc. Pokud by některé z velkých podniků musely začít propouštět nebo dokonce zavřít, mohlo by to kvůli vysoké nezaměstnanosti v regionu vést až k sociálnímu kolapsu, varují opoziční politici. Do složité situace se dostaly i Třinecké železárny. Výraznější propouštění zatím firma nechystá.

Česká stopa v Africe: Mladý dobrodruh z Třince zachraňuje stáda slonů pro budoucí generace

18. října 2022 12:03

Patnáct minut. Běžné čekání u lékaře, zapovídání s kamarádkou, bleskový oběd mezi schůzkami... V nabitém dni aktivního člověka má čtvrthodinka pramalý význam, v africké divočině ale značí další krůček na cestě k přírodní katastrofě. V průměru každých patnáct minut zde lidským přičiněním zemře slon. Mezi vaší ranní kávou a večeří je to zhruba padesátka, během 24 hodin téměř stovka životů, které jsou v pralesích a savanách navždy ztraceny.

Střelba v třinecké nemocnici: Policie obvinila dva muže, hrozí jim vězení

9. června 2022 18:17

Kvůli středeční střelbě v třinecké nemocnici policie ve čtvrtek obvinila dva muže ve věku 44 a 46 let. Mladšímu z nich hrozí za vydírání a výtržnictví až osm let vězení, zároveň byl podán návrh na jeho vzetí do vazby. Starší muž se podle kriminalistů dopustil nebezpečného vyhrožování a výtržnictví, hrozí mu až tři roky vězení. Vyšetřován je na svobodě. Na policejním webu o tom informovala mluvčí Pavla Jiroušková.

V třinecké nemocnici se střílelo. Dovnitř se dobývali dva opilí muži, policie je zadržela

8. června 2022 09:29
Aktualizováno

V třinecké nemocnici se v úterý nad ránem střílelo. Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Podle informací CNN Prima NEWS se ve čtyři hodiny domáhali vstupu do areálu dva muži pod vlivem alkoholu a následně jeden z nich údajně vystřelil na budovu vrátnice. Policie podezírá zadržené muže z vydírání. Ve vězení mohou strávit až 8 let. Jeden z nich měl samonabíjecí pušku.

Bezdomovec v Třinci chtěl zapálit další dva, měli spory. Hrozí mu výjimečný trest

6. května 2022 12:34

Kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu dvaapadesátiletého bezdomovce, který se v minulém týdnu pokusil v Třinci na Frýdecko-Místecku zapálit další dva lidi bez domova. Řešit tak chtěl osobní spory. Muži hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest. Soud už rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Soňa Štětínská.