reklama
CNN Prima News turistický ruch

turistický ruch

Výpis příspěvků ke štítku „turistický ruch“

Poskytuje Madeira vysněnou dovolenou bez koronaviru, jak tvrdí? Zajeli jsme to ověřit

14. srpna 2020 17:54

Na ostrově Madeira dbají na preventivní opatření s ohledem na COVID-19. Jedná se o relativně malé území s omezenou kapacitou nemocničních lůžek, proto si úřady nemohou dovolit, aby se nákaza začala šířit. Všichni turisté musí při příletu podstoupit test, který však financuje tamní vláda. Pokud jsou zdraví, mohou si užívat dovolenou na pohádkovém místě téměř bez turistů. Počítat je nutné i s nošením roušek v určených prostorách.

Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

2. srpna 2020 14:34

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

Týdenní dovolená je nedostupná pro pětinu Čechů. Jsme na tom lépe než Britové či Slováci

21. července 2020 05:04

Málokdy se stane, že Česká republika vyniká nad průměrem Evropské unie. Otázka finanční dostupnosti týdenní dovolené je však oblastí, kde se jí to daří. Přestože jde o nedostupný luxus pro každého pátého Čecha staršího šestnácti let, v rámci evropské sedmadvacítky jde o devátý nejlepší výsledek. Do kapsy tak „strčíme“ i některé staré členské země EU.

reklama