reklama

Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

reklama

„Pokud bych to měla říci jednoduše, v Českém Krumlově to opět žije. Ulice se plní turisty, z nichž je až 90 procent Čechů. Přitom ještě v dubnu jsme tu natáčeli úplně jiné záběry,“ popsala Švejdová. Podle tamního místostarosty a koordinátora pro cestovní ruch Martina Háka se město konečně nadechlo.

K tématu

Atmosféra je přátelská

Hák pro CNN Prima NEWS také uvedl, že poslední dva měsíce výrazně předčily očekávání radnice v počtu návštěvníků. „Atmosféra je přátelská a milá. Taková přímořská. Není to jako v minulých letech, kdy tu byly zejména chvátající skupinky Asiatů,“ vysvětlil Hák.

K částečným změnám prý sáhly i někteří podnikatelé. „Zaregistroval jsem, že některé obchody změnily sortiment a restaurace zase upravily nabídku. To všechno s větší orientací k českým a evropským turistům,“ nastínil Hák.

Dovolenou v tuzemsku bude podle průzkumů až 90 procent Čechů, kteří za jeden den plánují utratit přibližně 700 korun na osobu. Nejvíce lákají méně známá místa bez velké přítomnosti ostatních lidí nebo odlehlé hrady a zámky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V pátek v Česku přibylo 323 nových případů nákazy. Nejvíce od 3. dubna

V Česku v pátek přibylo 323 potvrzených případů koronaviru, nejvíce od 3. dubna. Denní přírůstek vyšší než 300 zaznamenaly laboratoře od začátku března, kdy epidemie v zemi vypukla, popáté, naposledy to bylo 28. června. Onemocnění covid-19 se od začátku epidemie potvrdilo u 18 060 lidí, z nich 12 749 se z nemoci vyléčilo a 389 zemřelo. Aktuálně se tak s nemocí potýká 4922 lidí. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama
Vyhazov? Prasárna, na kterou nezapomenu, říká motocyklista Abraham. Teď bude fandit Rossimu
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Babičku lidé kupují dodnes. Číst by ji měli až v dospělosti, říká kastelán z Ratibořic
reklama
reklama
Na sever Čech přivezli lidé koronavirus z Chorvatska i Slovenska

Ústecký kraj

Domácí zpravodajství

Progresivní daně? Schizofrenie i trestání schopných, hodnotí návrh odborníci a opozice
Další články
reklama
reklama