Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

„Pokud bych to měla říci jednoduše, v Českém Krumlově to opět žije. Ulice se plní turisty, z nichž je až 90 procent Čechů. Přitom ještě v dubnu jsme tu natáčeli úplně jiné záběry,“ popsala Švejdová. Podle tamního místostarosty a koordinátora pro cestovní ruch Martina Háka se město konečně nadechlo.

Atmosféra je přátelská

Hák pro CNN Prima NEWS také uvedl, že poslední dva měsíce výrazně předčily očekávání radnice v počtu návštěvníků. „Atmosféra je přátelská a milá. Taková přímořská. Není to jako v minulých letech, kdy tu byly zejména chvátající skupinky Asiatů,“ vysvětlil Hák.

K částečným změnám prý sáhly i někteří podnikatelé. „Zaregistroval jsem, že některé obchody změnily sortiment a restaurace zase upravily nabídku. To všechno s větší orientací k českým a evropským turistům,“ nastínil Hák.

Dovolenou v tuzemsku bude podle průzkumů až 90 procent Čechů, kteří za jeden den plánují utratit přibližně 700 korun na osobu. Nejvíce lákají méně známá místa bez velké přítomnosti ostatních lidí nebo odlehlé hrady a zámky.

Tagy: