reklama

Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

reklama

„Pokud bych to měla říci jednoduše, v Českém Krumlově to opět žije. Ulice se plní turisty, z nichž je až 90 procent Čechů. Přitom ještě v dubnu jsme tu natáčeli úplně jiné záběry,“ popsala Švejdová. Podle tamního místostarosty a koordinátora pro cestovní ruch Martina Háka se město konečně nadechlo.

K tématu

Atmosféra je přátelská

Hák pro CNN Prima NEWS také uvedl, že poslední dva měsíce výrazně předčily očekávání radnice v počtu návštěvníků. „Atmosféra je přátelská a milá. Taková přímořská. Není to jako v minulých letech, kdy tu byly zejména chvátající skupinky Asiatů,“ vysvětlil Hák.

K částečným změnám prý sáhly i někteří podnikatelé. „Zaregistroval jsem, že některé obchody změnily sortiment a restaurace zase upravily nabídku. To všechno s větší orientací k českým a evropským turistům,“ nastínil Hák.

Dovolenou v tuzemsku bude podle průzkumů až 90 procent Čechů, kteří za jeden den plánují utratit přibližně 700 korun na osobu. Nejvíce lákají méně známá místa bez velké přítomnosti ostatních lidí nebo odlehlé hrady a zámky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama