reklama

Český Krumlov není letos místem, kde narazíte na skupinky asijských turistů

Z oblíbeného jihočeského letoviska se kvůli pandemii koronaviru a s ním spojenými zavřenými hranicemi stalo v první polovině letošního roku prázdné město, v minulých letech totiž jezdili do Českého Krumlova zejména turisté z Asie. V červnu a červenci se ale vše změnilo a na výlety či dovolené tam jezdí hlavně lidé z tuzemska. Situaci přímo ve městě sledovala reportérka CNN Prima NEWS Michaela Švejdová.

reklama

„Pokud bych to měla říci jednoduše, v Českém Krumlově to opět žije. Ulice se plní turisty, z nichž je až 90 procent Čechů. Přitom ještě v dubnu jsme tu natáčeli úplně jiné záběry,“ popsala Švejdová. Podle tamního místostarosty a koordinátora pro cestovní ruch Martina Háka se město konečně nadechlo.

K tématu

Atmosféra je přátelská

Hák pro CNN Prima NEWS také uvedl, že poslední dva měsíce výrazně předčily očekávání radnice v počtu návštěvníků. „Atmosféra je přátelská a milá. Taková přímořská. Není to jako v minulých letech, kdy tu byly zejména chvátající skupinky Asiatů,“ vysvětlil Hák.

K částečným změnám prý sáhly i někteří podnikatelé. „Zaregistroval jsem, že některé obchody změnily sortiment a restaurace zase upravily nabídku. To všechno s větší orientací k českým a evropským turistům,“ nastínil Hák.

Dovolenou v tuzemsku bude podle průzkumů až 90 procent Čechů, kteří za jeden den plánují utratit přibližně 700 korun na osobu. Nejvíce lákají méně známá místa bez velké přítomnosti ostatních lidí nebo odlehlé hrady a zámky.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama