CNN Prima News Twitter

Twitter

Výpis příspěvků ke štítku „Twitter“

Totální výpadek. Sítě Facebook, Messenger ani Instagram nefungovaly, odhlašovaly lidi z účtů

Sociální sítě Facebook, Instagram, Threads a chatovací aplikace Messenger zasáhly jeden z největších výpadků za poslední dobu. Všechny jmenované platformy odhlásily uživatele ze svých účtů, příčina stále není známá. Z aplikací fungoval jen WhatsApp. Masivní výpadek hlásili uživatelé po celém světě, ukazují to také grafy portálu Downdetector, který kontroluje dostupnost jednotlivých stránek. Okolo 17:30 byla obnovena většina sociálních sítí s výjimkou Instagramu.

Zuckerberg zpytuje svědomí: Omlouvám se. Je hrozné, čím si děti kvůli Facebooku prošly

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg se během středečního slyšení v americkém Senátu omluvil rodinám, jejichž děti měly být negativně ovlivněny sociálními médii, sebepoškozovaly se či dokonce zabily. Omluva byla vyslovena během bouřlivého slyšení, na kterém byl Zuckerberg spolu s ředitelem TikToku Shou Zi Chewem a zástupci platforem Snapchat, X a Discord.

Americký velvyslanec Sabet: Díky Česku jsem objevil stroj času. NATO nikdy nebylo silnější

Má za sebou první rok v Česku, který označuje za úžasný. Americký velvyslanec Bijan Sabet v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal svoji diplomatickou misi i svůj postoj k válce na Ukrajině. Ta by podle něj mohla klidně skončit hned, kdyby si to přál ruský prezident Vladimir Putin. Vztahy s dalším velkým hráčem na mezinárodním poli – Čínou – jsou však otázkou zcela jinou.

Do Česka vtrhne sociální síť Threads od Mety, chce konkurovat Muskovu X. Jak získat pozvánku?

Americká internetová společnost Meta Platforms ve čtvrtek v Evropské unii, tedy i v Česku, spustí svou sociální síť Threads, kterou se snaží konkurovat síti X, dříve Twitter, amerického miliardáře Elona Muska. Na webových stránkách sítě Threads v EU teď běží odpočet, který by měl skončit v poledne. Zatím není jisté, zda se síť odemkne pro všechny uživatele, nebo jen pro ty s pozvánkou. Poradíme vám, jak ji získat.

V EU nezavádíme cenzuru. Většinu svého času obhajuji práva blbců mít názor, říká Jourová

Po digitálních platformách nechceme cenzuru. Jsem přesvědčená, že proti dezinformacím se musí bojovat podloženými fakty, řekla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Jedna z nejvlivnějších žen v Česku podle svých slov „většinu času obhajuje práva blbců mít názor“. Kromě jiného se rozpovídala například o svém pohledu na protivládní demonstrace mimoparlamentní strany PRO.

Musk jako Putinův muž? Samozvaný spasitel je mocnější než prezidenti, ovlivnila ho šikana

Nejvlivnější lídři světa žadoní, aby se s ním mohli setkat. Jeho stroje spustily revoluci na silnicích i ve vesmíru. Kdo je ale doopravdy Elon Musk, nejbohatší člověk planety a samozvaný spasitel lidstva? Pro jedny úžasný vizionář. Pro druhé hrobař Twitteru, proruský nohsled, který kvůli smíření s Moskvou nabádá k obětování části Ukrajiny, volá si s Putinem a vysmívá se Zelenskému. Máme jej obdivovat, nebo se ho bát? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to rozebírá překladatel Muskovy nové biografie Tomáš Jeník.

Za českými hranicemi se zvesela hajlovalo. Němce pobouřilo video z Oktoberfestu

Německo pobouřily záběry z venkovského Oktoberfestu konaného v Sasku nedaleko českých hranic. Video zachycuje, jak skupinka ve festivalovém stanu ve vesnici Zieschütz nedaleko Budyšína několikrát hajlovala v doprovodu pochodové písně wehrmachtu. Incident nyní vyšetřuje policie a státní bezpečnostní služba. Pořadatel odmítl spojitost s festivalem, informoval deník Bild.

Nezdar aktivistů při slavném maratonu: Přilepit se nestihli, policisté se s nimi nemazlili

Dvě minuty před startem 49. ročníku berlínského maratonu překonalo zátarasy osm aktivistů, policie proti nim však okamžitě zakročila. Členové hnutí Poslední generace (Letzte Generation) zdůvodnili svou snahu o protest neochotou spolkové vlády řešit klimatické závazky. O události informovala agentura DPA s tím, že policisté několik členů skupiny zadrželi.

Musk chce zpoplatnit sociální síť X. Jde o jediný způsob, jak se zbavit falešných účtů, tvrdí

Elon Musk hodlá zpoplatnit všem uživatelům přístup k sociální síti X, dříve známé jako Twitter. Podle něj je to jediná možnost, jak se zbavit botů a falešných účtů. Majitel Twitteru to podle BBC uvedl v rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Není ale jasné, zda to ze strany miliardáře byla jen poznámka na okraj, nebo signál, že je v přípravě takový plán.