tygr

Výpis příspěvků ke štítku „tygr“

Zraněná hvězda Chelsea se přetahovala s tygrem. Pobouřila tím ochránce zvířat

28. března 2022 12:04

Kvůli přetrženému zkříženému vazu bude obránce Ben Chilwell chybět fotbalové Chelsea až do konce aktuální sezony, a tak si dopřává v rámci rekonvalescence volno. Ale zřejmě ne takovou formou, jakou by si klub představoval. Anglický reprezentant se i přes absenci na hřišti dostal do médií kvůli tomu, že byl zachycen na videu, na kterém se přetahuje s tygrem.

V americké zoo uhynul Putin. Tygr se narodil v Česku, zplodil několik mláďat

25. března 2022 15:51

V minnesotské zoologické zahradě uhynul tygr jménem Putin. Zvířecímu jmenovci po kremelském vládci bylo 12 let, přesnou příčinu úmrtí nyní vyšetřují ošetřovatelé. Podle americké stanice CNN se samec tygra narodil v České republice. Putin pobýval šest let v dánské zoo, než byl převezen do Minnesoty. Stihl zplodit několik tygřích mláďat.

Šelmy v americké zoo se nakazily covidem. Vedení nechá některá zvířata očkovat

29. září 2021 11:14

Lvi a tygři z washingtonské zoo se nakazili koronavirem. Zvířata mají v důsledku nemoci kašel, trpí únavou a ztratila čich i chuť k jídlu. Informovala o tom mluvčí tamní zoologické zahrady Pamela Baker-Massonová. Aby šelmy nehladověly, veterináři je krmí přesnídávkami a kuřecím vývarem. Vedení plánuje, že bude některá zvířata očkovat.

Masox i víno z tygrů. Soud zmírnil Berouskovi podmínku za nelegální zabíjení zvířat

13. dubna 2021 11:25

Odvolací krajský soud v Liberci v úterý zmírnil trest Ludvíku Berouskovi v kauze nelegálního zabíjení tygrů a obchodu s částmi jejich těl. Potrestal ho 18 měsíci se zkušební dobou na tři roky a zrušil peněžitý trest. Původně mu byla uložena dvouletá podmínka se čtyřletým odkladem a povinnost zaplatit 338 tisíc korun. Jde o souhrnný trest, neboť u jiného soudu byl Berousek potrestán zabavením nekolkovaných cigaret, které se u něj našly.

Další dvě gorily v pražské zoo mají covid. Stav jedné z nich je jako na houpačce

19. března 2021 15:54

V pražské zoologické zahradě testy prokázaly COVID-19 u dalších dvou goril. Vzorek trusu pozitivní na koronavirus mají samice Bikira a Kamba. Informovala o tom zoo na svém webu. Už dříve byla nákaza zjištěna u gorilího samce Richarda a samice Shindy. Infekce se v Troji nevyhnula ani několika kočkovitým šelmám, ale situace u nich se stabilizovala.