tygr

Výpis příspěvků ke štítku „tygr“

Vémola ostře o nařčení z týraní zvířat: Po všech hnusech ještě tohle? Úřady jednaly nelegálně

Zápasník MMA Karlos Vémola vydal prohlášení poté, co mu úřady zabavily tygřici Rambu a následně známého bojovníka nařkly z týrání zvířat. V pátek sdílel na sociální síti video, v němž popsal situaci ze svého pohledu. Obvinění odmítá a brání se, že mu úřady jasně řekly, že dělat větší výběh je zbytečné. Navíc podle něj převezly tygřici přes hranice nelegálně.

Tygřice zabavená u Vémoly měla odstraněné drápy. Zápasník odmítá podezření z týrání zvířat

Ministerstvo životního prostředí v úterý 5. prosince odebralo Karlosu Vémolovi nelegálně získanou bílou tygřici Rambu. V následně vydané tiskové zprávě ministerstvo odhalilo, že zvíře má chirurgicky odstraněné všechny drápy na předních končetinách, upozornilo proto Státní veterinární správu, která prověří podezření na týrání zvířete. Zápasník argumentuje tím, že šelma měla v drápech zánět, a proto je bylo nutné odstranit.

EXKLUZIVNĚ: Stěhování Vémolovy tygřice. Jako by odvedli člena rodiny, popsala Lela

Dnes zažil zápasník Karlos Vémola mimořádně náročný den. Musel se totiž rozloučit s jednou ze svých milovaných šelem, bílou tygřicí Rambou. Tu úředníci ministerstva životního prostředí převáželi do německého záchranného centra pro divoká zvířata Tierart. Bojovník úředníkům vyšel ve všem vstříc, u samotného uspání a přepravy ale být nechtěl. „On je obrovský milovník zvířat, stará se o ně opravdu nadstandardně s velkou láskou,“ uvedla pro CNN Prima NEWS jeho manželka Lela.

Vémola musí svou bílou tygřici odevzdat úřadům. Nechci být u toho, až si pro ni přijdou, říká

Za měsíc jej čeká zápas v O2 areně, ale teď má plnou hlavu něčeho úplně jiného. Karlos Vémola totiž musí úřadům vydat svou bílou tygřici, protože k ní nemá dostatečnou dokumentaci. „Antonie Ramba bohužel nemá CITES, což znamená zdroj původu, ale já věřím, že zvíře není věc a že by snad se našla nějaká cesta, jak to řešit,“ doufá bojovník. Ministerstvo životního prostředí je v této kauze ale striktní.

Česko jako ekonomický tygr? Zatím se stává evropským skanzenem, obávají se odborníci

Evropa se v porovnání se světem stává skanzenem. A Česká republika zaujímá stejnou roli v rámci Evropy. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček. Ekonomka Ilona Švihlíková doplnila, že tuzemsko je přímo evropskou periférií. Aktuálně podle odborníků situace vypadá tak, že pokud se z Česka stane „skanzen na druhou“, tak ekonomickým tygrem nikdy nebude. Následně experti přiblížili, co je třeba udělat, aby se to změnilo.

Šelmy na dosah ruky, leniví krokodýli a fůra přátel. Vémola velkolepě slavil 38. narozeniny

Tři lvi, tygr, krokodýli, dravé ryby, divoké prase, mýval, papoušek a fůra přátel. Takové narozeniny můžete zažít jen v zoologické zahradě nebo ve Vémolandu, tedy v domě populárního českého bojovníka MMA Karlose Vémoly. Český Terminátor slavil v sobotu 38. narozeniny a jako vždy s velkou parádou. „Zase o rok starší. Ale užívám si to skvěle, přišlo víc lidí, než jsem čekal. Pořád mám hodně přátel,“ pochvaloval si zápasník oslavu v reportáži pro CNN Prima NEWS.

Vémola v problémech? Má ho stíhat policie, hrozí mu až tři roky vězení

Známý bojovník MMA Karlos Vémola se zřejmě dostal do pořádného maléru. Podle informací bulvárního webu Extra.cz padlo obvinění z neoprávněného nakládání s chráněnými živočichy a policie proti němu zahájila trestní stíhání. Populárnímu bijci, jenž se netají svou láskou k exotickým zvířatům, tak mají hrozit až tři roky vězení. Vémola se k případu zatím nevyjádřil.