CNN Prima News Uherský Brod

Uherský Brod

Výpis příspěvků ke štítku „Uherský Brod“

Český škorpion zabíjel v Británii. Samopal si oblíbily gangy, při přestřelce zemřela žena

Vraha 26leté Angličanky Elle Edwardsové soud v pátek poslal do vězení na doživotí, píše web stanice BBC. Žena se stala obětí střetu mezi dvěma liverpoolskými gangy loni na Štědrý den, když seděla s přáteli před hospodou. Britská bulvární média píší, že Edwardsovou usmrtily dvě kulky ze samopalu vzor 61 známého jako Škorpion české výroby, který je u britských gangů stále populárnější.

Čokoládové království v Uherském Brodě: Parta nadšenců nabízí dobroty, které jinde neochutnáte

První zmínka o tomto městě pochází z 11. století. Vojsko krále Jiřího z Poděbrad zde porazilo uherského krále Matyáše Korvína. Ale nejčastěji je toto místo zmiňováno jako pravděpodobné rodiště Jana Amose Komenského. Uherský Brod je zkrátka studnicí historických událostí. Jak jsme ale zjistili, toto slovácké město zaujme i v dalších oblastech. Věděli jste například, že se tu vyrábí výborná čokoláda?

Ty prostě zemřeš, křičela dívka a šlapala vrstevnici na hlavu. Brutální útok v Ústí má dohru

Dívku podezřelou z brutálního napadení o dva roky starší známé policisté obvinili z trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví. Incident se stal v Ústí nad Labem. Čeká se ještě na znalecký posudek. Pokud potvrdí, že mohla dívka narozená v roce 2005 utrpět těžkou újmu na zdraví, bude případ překvalifikován na závažnější trestný čin. V pátek to uvedla mluvčí ústecké policie Veronika Hyšplerová.

Smrt mladíka po zákroku policisty v Uherském Brodě. Strážci zákona hrozí šest let vězení

Státní zastupitelství podalo obžalobu na 57letého policistu, při jehož zákroku v Uherském Brodě loni zemřel mladík, a to pro usmrcení z nedbalosti. Hrozí mu až šestileté vězení. Na webu žalobců o tom informoval jejich mluvčí Hynek Olma. Policista zalehl 17letého mladíka pod vlivem drog. Po zákroku přivolaných policistů zůstal dotyčný spoutaný, jeho stav se ale náhle zhoršil a i přes přítomnost záchranářů zemřel.

Stovky let badatelé pátrají po rodišti J. A. Komenského. Je to Bartkův mlýn v Nivnici?

Je to věčná hádanka, která navíc tak trochu zavání cimrmanovskou mlhou nejasností. Otázka rodiště Jana Amose Komenského nedává badatelům spát už 400 let. Nejčastěji se mluví o Uherském Brodě, Nivnici, anebo Komni. Reportáž pořadu Prima Česko vás zavede do Bartkova mlýna v Nivnici. Právě tam totiž podle části odborníků Učitel národů spatřil světlo světa.

Od tragédie v Uherském Brodě uběhlo sedm let. Muž zastřelil hosty restaurace a poté i sebe

Chladnokrevně zavraždil osm svých sousedů, jednoho vážně zranil a později otočil zbraň i proti sobě. Zdeněk Kovář z Uherského Brodu se tak zařadil mezi nejhorší masové vrahy v historii Česka a dorovnal počtem obětí vražedkyni Olgu Hepnarovou. Ještě před tím, než začal střílet v uherskobrodské restauraci, ale zavolal do redakce Krimi zpráv.

Exkluzivní rozhovor s otcem zesnulé Češky: Musím bojovat. Už 10 dnů ale nejím

Nedá se to popsat, musím ale bojovat. City v sobě potlačuji, sdělil otec zesnulé Češky v exkluzivním rozhovoru CNN Prima NEWS s tím, že musí být silný, protože jí chce být přítomný na pohřbu. Nastínil, že se zadrženým mužem měla mít jeho dcera vztah. Dodal také, že policie neudělala vše pro to, aby Petru S. včas našla. Dvaatřicetiletá žena byla pohřešovaná dva týdny, její tělo měla najít skupina dětí v neděli před polednem.

Tragická rally v Lopeníku: Zemřely čtyři mladé dívky, soud ani po devíti letech nerozhodl

Po téměř půlroční pauze v pondělí u Okresního soudu v Uherském Hradišti pokračovalo hlavní líčení v kauze Lopeník. Jde o tragickou nehodu, která se odehrála před devíti lety, kdy závodní auto během Rally Uherský Brod usmrtilo čtyři diváky. Obžalováni jsou čtyři členové organizačního výboru a také traťový komisař, který podle obžaloby nevykázal diváky od trati.