reklama

únos

Výpis příspěvků ke štítku „únos“

Dívku zachránila SMSka. Svázanou ji věznil ve sklepě, poznali se při diskusi o otroctví

3. ledna 2022 13:22

Devatenáctiletou Madelyn A., kterou pohřešovali její rodiče, našla policie ve sklepě téměř 150 kilometrů od místa, kde byla naposledy spatřena. Věznit ji tam měl o 20 let starší muž. Ten dívce dovolil napsat krátkou textovou zprávu rodičům, pomocí které ji lokalizoval operátor. Studentku policie osvobodila po pěti dnech. Dvojice se podle podezřelého muže seznámila na chatovací skupině o sexuálním otroctví.

Unesený syn se po 30 letech setkal s matkou. Pomohla ručně nakreslená mapa ze vzpomínek

2. ledna 2022 14:37

Jako hollywoodský film může působit příběh Číňana, který se po více než 30 letech setkal se svoji biologickou matkou. Už jako malý chlapec byl unesen a později prodán jiné rodině. Ze svého dětství si toho příliš nepamatoval, ale ze zbytků vzpomínek dokázal nakreslit mapu, která ho nakonec po třech dekádách dovedla ke shledání s matkou.

Přežila znásilňování bojovníky ISIS, v Kanadě jí zrušili přednášku. Prý by urazila muslimy

1. prosince 2021 17:30

V Kanadě řeší další případ kontroverzní politické korektnosti. Torontská školní rada nepovolila účast studentů na přednášce Nadji Muradové, nositelky Nobelovy ceny za mír, kterou unesli a znásilňovali bojovníci Islámského státu (ISIS). Důvodem je její kniha, kde žena popisuje útrapy v zajetí islamistů. Podle rady ale publikace může muslimy urážet a rozvířit protiislámské nálady.

Čtyřletou holčičku, která zmizela z australského kempu, po dlouhém pátrání našli. Šlo o únos?

3. listopadu 2021 05:24

V Austrálii se podařilo najít čtyřletou holčičku, která před dvěma týdny i se spacím pytlem zmizela ze stanu v kempu na západě země. Podle policie je „naživu a v pořádku“. Cleo Smithovou hledali bezpečnostní složky i místní lidé. V souvislosti s jejím zmizením je ve vazbě 36letý muž, napsala australská média.

reklama