CNN Prima News Ústecký kraj

Ústecký kraj

Výpis příspěvků ke štítku „Ústecký kraj“

Na požár v Českém Švýcarsku se nedalo připravit, řekl šéf hasičů. Přiznal, že vedení tápalo

S největším požárem v historii země – v Českém Švýcarsku v roce 2022 – bojovalo přes 6 300 hasičů a v akci bylo 400 kusů techniky. Že není jednoduché takový zásah uřídit, vysvětlil v pořadu Spáleniště pro CNN Prima NEWS generální ředitel hasičského záchranného sboru Vladimír Vlček. Během operací dvakrát sáhl k výměně vedení.

Muž obviněný ze zapálení Českého Švýcarska se doznal k malým požárům. Hlavní vinu ale odmítá

Aktualizováno

Obžalovaný Jiří Lobotka prohlásil ve čtvrtek u Krajského soudu v Ústí nad Labem vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Protože obžalovaný působil chaoticky a zmateně, soudce nařídil před částečným prohlášením viny přestávku. Podle státního zástupce lze jeho prohlášení přijmout.

Myší moč a trus se našly v potravinách českého řetězce. Prodejna musela dočasně zavřít

K uzavření mostecké prodejny Penny Market došlo poté, co státní inspekce našla myší moč a trus mezi skladovanými potravinami. Exkrementy byly zaznamenány také na prodejní ploše. Státní zemědělská a potravinářská inspekce o tom informovala na svém webu pro veřejnost Potraviny na pranýři a na facebookovém účtu s tím, že pobočka je již znovu v provozu.

Do litvínovského gymnázia vnikla cizí osoba. Studenty evakuovali, pachatel byl zadržen

Aktualizováno

Policisté v pátek zasahovali na gymnáziu v Litvínově na Mostecku. Vnikl tam pachatel, policie proto evakuovala studenty a zaměstnance. Nikdo nebyl zraněn. Pachatele policisté ve spolupráci se strážníky dopadli, hrozí mu tříleté vězení, informoval mluvčí policie Václav Krieger. Maturitní zkoušky byly zrušeny, konat se budou v náhradním termínu.