CNN Prima News Uttarpradéš

Uttarpradéš

Výpis příspěvků ke štítku „Uttarpradéš“

Chtěl znásilnit dívku, místo toho přišel o genitálie. Dala jsem mu lekci, říká matka oběti

18. srpna 2022 13:42

Indická policie řeší další brutální případ domácího násilí. Tentokrát ale útočník za svoje choutky draze zaplatil. Muže, který se právě chystal znásilnit 14letou dívku, přistihla její matka. Při následné rvačce s rozzuřenou matkou přišel násilník o genitálie. Pokud svá hrůzná zranění přežije, čeká ho ještě obvinění ze znásilnění.

Útoky opic na lidi sílí. Makak obklíčil rodinu, sebral jí miminko a shodil ho ze střechy

19. července 2022 20:52

Další z hrozivých případů se odehrál v indickém Uttarpradéši. Nirdeshe Upadhyaye, který trávil čas se svou ženou a synem na terase třípatrového domu, obklíčila skupina makaků. Zdánlivě banální případ se změnil v boj o život, kdy se trojice snažila z budovy utéct. Jedno ze zvířat však stačilo popadnout novorozeného chlapce a shodilo ho ze střechy. Bezmocní rodiče mohli jen přihlížet.

Nejlidnatější indický stát chce zakročit. Rodiny s více než dvěma dětmi nedostanou dávky

11. července 2021 11:07

Vláda nejlidnatějšího indického státu Uttarpradéš chce odradit rodiny od toho, aby měly více než dvě děti. Podle jejího návrhu zákona by rodiny s třemi a více dětmi nedosáhly na sociální podporu. Vláda chce také podpořit dobrovolnou sterilizaci žen, uvedla agentura Reuters. Na rozdíl od sousední Číny v Indii neexistují na celostátní úrovni politiky regulující růst obyvatelstva.