reklama

Speciální projekty

Nejnovější příspěvky k tématu

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

23. ledna 2022 07:24

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

Rozcvička, vhodné oblečení i stálé tempo. K běhání v zimě pomůže několik důležitých rad

17. ledna 2022 14:09

Česko zažívá běžecký boom. Statisíce Čechů den co den nazují boty, vyladí sportovní úbor a nehledě na počasí vyrazí na svoji libovolně dlouhou trasu. Jenže běhat v zimě není úplně tak jednoduché. Ultramaratonec a propagátor běhu Miloš Škorpil v pořadu Nový den poradil, na co si dát pozor, jak se správně rozcvičit nebo jaké zvolit oblečení.

Jak postavit dům: Konfigurátor rodinného domu ohlídá rozmařilost a zbytečnosti

16. ledna 2022 07:30

Karel Vlček se v roce 2017 s rodinou rozhodl, že postaví dům. Věděl, že kvůli třem dětem potřebuje minimálně pět pokojů a nechtěli opustit lokalitu Prahy 4. Zároveň měli omezený rozpočet, proto řešili, jaká cesta bude nejschůdnější. O tom, jaká nakonec byla, vypráví v rozhovoru s moderátorem Liborem Boučkem v pořadu CNN Prima NEWS Jak postavit dům.

Co nás čeká v ekonomice v roce 2022 a jak moc si budeme muset utáhnout opasky?

5. ledna 2022 09:33

Rok 2022 bude náročným rokem především pro naše peněženky. Už nyní klepe na dveře velmi vysoká inflace, která s sebou nese výrazné zdražení a znehodnocení vydělaných peněz. Co vše nás v roce 2022 v ekonomice čeká a jaký bude vývoj hypoték nebo důchodů shrnul do ekonomické prognózy ekonom Lukáš Kovanda. Společně s ním sestavila redakce CNN Prima NEWS osmero nejočekávanějších změn.

Prověřená neziskovka Lata programy pro mládež, z. ú.

4. ledna 2022 17:19

Lata podporuje mladé lidi a rodiny v překonávání náročných životních situací a pomáhá jim najít vlastní cestu. Naší mottem je „Mladá generace, která to dá“. Tohle odvážné heslo pro nás znamená, že mladí lidé dokáží čelit výzvám, které jim život přináší a vyrůstají v rodině, která jim věří. Významnou součástí naší práce je prevence, především předcházení případným krizovým situacím.

Huawei získal evropská ocenění za investice do výzkumu a vývoje i podporu startupů

3. ledna 2022 15:32

Technologická společnost Huawei přivítala konec loňského roku s úspěchem. V průzkumu Společného výzkumného střediska Evropské komise jí bylo uděleno druhé místo v hodnocení investic do průmyslového výzkumu a vývoje v EU za rok 2021, čímž oproti předloňsku poskočila o jednu příčku vzhůru. Další významné ocenění získala Huawei v prestižní výroční soutěži Corporate Startup Stars Awards, kde se zařadila mezi TOP 25 nejaktivnějších společností podporujících startupy a otevřené inovace.

Kontaktní čočky slaví šedesátiny. Jak kousek průhledného gelu usnadnil život brejlounům

1. ledna 2022 13:43

Měkké kontaktní čočky patří přesně mezi ty vynálezy, za které jejich autor nějakým omylem nezískal Nobelovu cenu. Pro nás brejlouny je Otto Wichterle člověkem, který nás zbavil jha nepohodlných brýlových obrouček a umožnil nám fungovat prakticky bez omezení. Kontaktní čočky za 60 let své existence prodělaly neuvěřitelný vývoj.

Hlavní zprávy

reklama