Ve washingtonské zoo se narodila vzácná panda. Mládě se vejde do dlaně

Ve washingtonské zoo se narodila panda. Mládě je velké jako kostka másla

Washingtonská zoologická zahrada zveřejnila záběry novopečené pandí maminky a jejího medvíděte. Mládě se narodilo v pátek večer a je tak malinké, že chvilku trvá, než si ho v náručí medvědice vůbec všimnete. Agentura AP uvádí, že je velké asi jako kostka másla.

Dvaadvacetiletá samice pandy velké jménem Mej Siang z washingtonské Národní zoologické zahrady porodila v pátek 18:35 místního času. O mládě se začala samice ihned vzorně starat a neustále se s ním mazlí.

Mej Siang je zkušená máma, v minulosti už úspěšně vychovala tři mláďata. Ta ovšem byla podle dohody ve věku čtyř let odeslána do Číny. Všechny pandy velké jsou totiž všem zoologickým zahradám na světě jen zapůjčeny, takže se časem musí do Číny vrátit –⁠ stejně tak i jejich potomci.

Tato pandí samice byla v březnu uměle oplodněna a ve svých 22 letech je nejstarší pandou v USA, která porodila potomka. Zoologická zahrada o skvělém úspěchu informuje na svých stránkách a sociálních sítích. Živě se dal na jejich stránkách sledovat dokonce i porod. Pohlaví mláděte ale zatím není známé. Podle agentury AP vzhledem k tradicím nedostane po dobu sta dní zatím ani jméno.

Zoo minulý týden zveřejnila ultrazvuk. „Držte nám tlapky,“ napsali ošetřovatelé k příspěvku:

Tagy: