CNN Prima News Washington

Washington

Výpis příspěvků ke štítku „Washington“

Děsivé záběry ohnivého pekla ve Washingtonu. Ujíždějte, pokud nechcete zemřít, apeluje muž

Kancelář šerifa okresu Spokane zveřejnila děsivé kamerové záběry náměstka Brittana Morgana, který projíždí plameny a varuje místní, aby se evakuovali „pokud nechtějí zemřít“. Vícero okresů ve státě Washington od poloviny srpna sužují rozsáhlé lesní požáry, které už vypálily přes 4 tisíce hektarů půdy, zasáhly stovky obydlí a připravily o život nejméně dva lidi.

Krvavý víkend v USA: Při střelbách umírali mladí lidé i policista. Illinois chce zákaz zbraní

Americkými městy o víkendu otřásly útoky střelnými zbraněmi. Dohromady si vyžádaly desítky mrtvých včetně teenagerů či policisty. Guvernéři států prostřednictvím Twitteru vyjádřili nad tragickými událostmi lítost, někteří z nich volali i po větší regulaci zbraní. O zvýšené aktivitě střelců na území USA informovaly weby CNN US či Daily Mail.

Záběry z děsivé honičky: Závory na přejezdu lupiče v Cadillacu nezastavily. Skoro je smetl vlak

Americká policie zveřejnila záběry z divoké honičky, která se odehrála minulý čtvrtek ve městě Auburn ve státě Washington. Dvojice podezřelá z loupeže uháněla před strážci zákona vysokou rychlostí – nezabrzdila ani na železničním přejezdu, na který se zrovna přiřítil vlak. Řidič i spolujezdec měli velké štěstí, že vyvázli bez zranění. Jednoho z nich policie již dopadla, po druhém stále pátrá.

Bílý dům prozradil, co měly být sestřelené objekty nad Amerikou. Ulevilo se nám, řekl mluvčí

V případě tří objektů sestřelených v severoamerickém vzdušném prostoru šlo zřejmě o neškodné létající balóny, jejichž účel byl výsostně komerční. S takovou domněnkou přišel v úterý Bílý dům, informovala CNN. V posledních dnech se přitom ve veřejném prostoru objevovalo hned několik divokých spekulací, které nevylučovaly špionážní zařízení či objekty z vesmíru.

Osudné 11. září OBRAZEM: Pád věží trval jen vteřiny, trosky hořely celé měsíce

Lidé byli zděšeni, netušili, co se děje. Mnoho z nich si myslelo, že náraz letadla do jedné z věží Světového obchodního centra musela být jen nešťastná nehoda. Po nárazu dalšího letadla do jižní věže však už nikdo nepochyboval – Ameriku napadli teroristé. Lidé později popisovali, že si připadali, jako by se ocitli uprostřed katastrofického filmu.

Pohřeb Madeleine Albrightové: Biden a Clinton mluvili o Česku i Havlovi

Vzpomínáme na hrdou Američanku a dceru České republiky, řekl ve středu na pohřbu bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové americký prezident Joe Biden. Připomněl, že věděla, jaké to je snášet válku a prchat před pronásledováním, nikdo podle něj ve 20. a 21. století nebránil svobodu tak jako ona. Slova se ujal i jeden z jeho předchůdců Bill Clinton a jeho manželka Hillary.

Pentagon se týdny marně snaží spojit s Moskvou. Hrozí globální konflikt?

Od začátku ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, který Rusko odstartovalo přesně před měsícem, se americký ministr obrany Lloyd Austin opakovaně pokusil telefonicky spojit s Moskvou. Konkrétně s ministrem obrany Sergejem Šojguem a náčelníkem generálního štábu Valerijem Gerasimovem. To se mu však nepovedlo, uvedl deník The Washington Post a upozornil, že tyto nejasnosti zvyšují riziko eskalace konfliktu.