CNN Prima News Washington

Washington

Výpis příspěvků ke štítku „Washington“

Pohřeb Madeleine Albrightové: Biden a Clinton mluvili o Česku i Havlovi

27. dubna 2022 17:58

Vzpomínáme na hrdou Američanku a dceru České republiky, řekl ve středu na pohřbu bývalé ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightové americký prezident Joe Biden. Připomněl, že věděla, jaké to je snášet válku a prchat před pronásledováním, nikdo podle něj ve 20. a 21. století nebránil svobodu tak jako ona. Slova se ujal i jeden z jeho předchůdců Bill Clinton a jeho manželka Hillary.

Pentagon se týdny marně snaží spojit s Moskvou. Hrozí globální konflikt?

24. března 2022 23:38

Od začátku ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, který Rusko odstartovalo přesně před měsícem, se americký ministr obrany Lloyd Austin opakovaně pokusil telefonicky spojit s Moskvou. Konkrétně s ministrem obrany Sergejem Šojguem a náčelníkem generálního štábu Valerijem Gerasimovem. To se mu však nepovedlo, uvedl deník The Washington Post a upozornil, že tyto nejasnosti zvyšují riziko eskalace konfliktu.

Neonacista dostal sedmiletý trest. Vyhrožoval novinářům a aktivistům židovského původu

12. ledna 2022 05:47

Jeden z bývalých vůdců neonacistické skupiny Atomwaffen Division byl v americkém státě Washington odsouzen k sedmi letům vězení. Pětadvacetiletý Kaleb Cole je podle soudu vinen mimo jiné z účasti na spiknutí s cílem zastrašovat novináře a další osoby, které se stavěly proti antisemitismu, oznámilo v úterý americké ministerstvo spravedlnosti.

Útok na Kapitol nebyl žádný extrém, má jasno většina amerických republikánů

6. ledna 2022 07:32

Útok příznivců amerického exprezidenta Donalda Trumpa na Kapitol plný zákonodárců nebyl příliš násilný. Takto o přesně rok starých násilnostech smýšlí většina republikánských voličů. Vyplývá to z průzkumu agentury AP. Při útoku, kterým chtěli Trumpovi příznivci dát najevo nesouhlas s jeho prohrou v prezidentských volbách, zemřelo pět lidí a desítky dalších byly zraněny.

Manželku zabil zmrzlinou. Smrtící pochoutku jí naservíroval kvůli penězům a dávné lásce

18. prosince 2021 18:47

Neobvyklý případ řešil soud v americkém státě Washington. Stanul před ním muž obviněný z toho, že svoji manželku zabil zmrzlinou. Důkazy nakonec porotu přesvědčily, že do pochoutky úmyslně přimíchal jed, a muže uznala vinným z vraždy prvního stupně. Finální trest zazní z úst soudce začátkem příštího roku, informovala agentura AP s odkazem na web The Spokesman-Review.