CNN Prima News narození

narození

Výpis příspěvků ke štítku „narození“

137 „cizinců“. Šampionát v Kataru je plný hráčů, kteří nereprezentují zemi narození

26. listopadu 2022 06:52

Reprezentovat svou zemi na mistrovství světa je snem každého fotbalisty. Někdy je ale těžké definovat, co to takové „reprezentování své země“ znamená. Protože často platí, že domov je tam, kde si ho zařídíte. Na mundial v Kataru bylo nominováno hned 137 fotbalistů, kteří se nenarodili v zemi, jejíž dres oblékají. A pouhé čtyři národní týmy z celkových 32 jsou složeny čistě z „domorodců“.

Pro svých osm dětí vaří v obřích hrncích. Jak se v době krize žije početné rodině z Opavska?

21. října 2022 21:37

V Česku je aktuálně 17 procent rodin s jedním dítětem, 14 se dvěma a jen ve třech procentech případů mají u nás lidé tři a více dětí. Najdou se ale výjimky, jako třeba manželé ze Skřipova na Opavsku. Ti mají celkem osm potomků, a to samé kluky. Poslední se jim narodil teprve před pár dny v ostravské vítkovické nemocnici. Společnost všem někdy dělají i dvě dcery z prvního manželství otce.

Před 120 lety se narodila Milada Horáková. Co psala v dopisech z cely smrti?

25. prosince 2021 15:52

Milada Horáková se narodila před 120 lety, 25. prosince 1901, její rodiče Čeněk a Anna Královi ale tehdy nemohli tušit, jak tragicky se uzavře osud dcery. Horákovou popravil komunistický režim ve vykonstruovaném procesu 27. června 1950, bylo jí 48 let. „Komunisté se chovali podobně jako nacisté, když pozůstalým nevydávali dopisy z cely smrti. Příbuzní popravené Milady Horákové je dostali až v roce 1990,“ porovnává obě totality historik Jan B. Uhlíř.

Sledujte ŽIVĚ vánoční poselství papeže Františka: Co světu a věřícím vzkáže?

25. prosince 2021 11:44

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější sváteční den, kdy si věřící připomínají narození Ježíše Krista. Právě v tento den, v pravé poledne, papež František ve Vatikánu pronese tradiční vánoční poselství, které nese název Urbi et Orbi (Městu a světu). Co papež lidem i světu vzkáže, můžete sledovat živě v tomto článku.

Žena ze Štětí začala při požáru předčasně rodit. Z nemocnice pak přišla dobrá zpráva

15. prosince 2021 14:47

Velmi neobvyklý výjezd mají za sebou hasiči ve Štětí u Litoměřic. Původně vyjížděli k požáru komína v rodinném domě. Tam na ně čekala těhotná žena, která však začala mít zřejmě ze stresu silné předporodní bolesti. Hasiči ani na chvíli nezaváhali a zahájili předlékařskou první pomoc. Malá Emma se pak narodila v nemocnici.

Vánoční cesta: Tradice Vánoc podle narození Ježíše Krista. Znáte příběh z Betléma?

15. prosince 2021 08:00

Tradiční jesličky z nejrůznějších materiálů, které vyobrazují narození malého Ježíška. Přesně to si mnozí lidé vybaví při slově betlém. Pro věřící však nejde o pouhou dekoraci či hračku. Jde o připomínku jednoho z nejzásadnějších okamžiků křesťanství, kdy ve městě Betlém v Izraeli přišel na svět Ježíš Kristus – Spasitel a Mesiáš. Jak dobře znáte příběh narození Syna Božího?