vila

Výpis příspěvků ke štítku „vila“

Balák stáhl žalobu. Z vily v Lánech, pronajaté za pár tisíc, se odstěhoval

Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák stáhl žalobu proti výpovědi z pronájmu v lánské vile. Soudu oznámil, že jeho nájem v objektu skončil. Uvedla to televize Nova, které to řekl soudce Pavel Mydla z rakovnického okresního soudu. Podle Novy se Balák z vily vystěhoval zhruba před dvěma týdny, televizi to potvrdili bývalí Balákovi sousedé. Soudy Baláka v minulosti pravomocně odsoudily v kauze prodeje kamene z Lánské obory a v případu ovlivňování jiné zakázky v oboře, v němž mu ale tehdejší prezident Miloš Zeman udělil milost.

Prezidentský pár přesídlil do Lumbeho vily. Nechybí ani Micka, získala novou „micinkomodu“

Prezident Petr Pavel se společně s manželkou Evou přestěhoval do Lumbeho vily. Sídlo prošlo několikaměsíční rekonstrukcí. V novém domově nechybí ani kočka Micka, pro kterou nechal prezidentský pár vyrobit speciální vybavení. Pavel se hned vydal na průzkum okolí a prošel se po Novém Světě na pražských Hradčanech, aby dle svých slov poznal místní atmosféru a nové sousedy.

Zavraždil seniory kvůli lukrativní vile v Bubenči. Nejvyšší soud mu potvrdil 25 let

Za dvojnásobnou vraždu kvůli vile v pražské Bubenči si Tomáš Fiala odpyká 25 let ve vězení. Nejvyšší soud odmítl jeho dovolání, rozhodoval neveřejně, výsledek sdělila mluvčí východočeského krajského soudu Kateřina Podeszwová. S dovoláním neuspěl ani Jiří Nehyba, potrestaný pětiletým vězením za podvod. Těla majitelky vily a jejího partnera nalezla policie ve vodní nádrži Švihov po několika měsících pátrání.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Lidé chtěli prodat svá auta, bazar ale shrábl vozy i peníze

Desítky lidí přišly v pražském autobazaru o svá auta i peníze. Firma v Praze 6 se specializovala na luxusní vozy a na první pohled měla dobré renomé. Jenže bazar automobily, často v ceně nad milion korun, prodal a pak původním majitelům nechtěl zaplatit. Společnost navíc její majitelé posléze převedli na bílého koně. Co dělat v takové situaci? A proč se vedou spory ohledně developerského pozemku, který prodal známý bubeník Pražského výběru Klaudius Kryšpín? Nejnovější Případy Josefa Klímy začínají už ve středu ve 22.50 na Primě.

Tady se rozdělovalo Československo. Vila Tugendhat dodnes fascinuje nevídaným luxusem

Patří k perlám české i světové architektury. Její stavba prý vyšla na jeden milion marek, tedy asi osm milionů korun, za což by se tehdy dala postavit pomalu celá čtvrť. V době finanční krize dráždila, ale i vábila tím, co skrývá uvnitř, protože o interiér a design šlo v první řadě. Pojďte s námi nahlédnout do brněnské vily Tugendhat, která je jako jediná česká památka moderní architektury zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.


Rakušan: Duely s Okamurou jsou jak jeho dům, krouží ve stupiditě. Na výzvu reagoval i Fiala

Debaty s Tomiem Okamurou připomínají architekturu jeho domu. Krouží neustále dokola ve stupiditě opakování lží a nenávisti, okomentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) výzvu ze strany předsedy hnutí SPD k pravidelným diskuzním duelům. Oba se před nedávnem střetli v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Šéf opozičního celku vyzval také premiéra Petra Fialu (ODS), o kterém uvedl, že „se ho bojí“. „Okamura vede jen politické monology bez ohledu na partnera a kontext,“ vyjádřil se Fialův úřad prostřednictvím mluvčího Václava Smolky.