vila

Výpis příspěvků ke štítku „vila“

Vepřové hody v Brně mají ostudnou dohru. Akce v areálu s židovskou minulostí pobouřila místní

1. února 2023 00:14

Ostudou skončily nedávné zabijačkové hody v Brně. Konaly se totiž na pozemcích vily Stiassni, kterou kdysi obýval významný továrník židovského původu. Vepřové maso je ale, jak známo, v židovském náboženství zakázané. Kastelánka vily považuje celou situaci za nedorozumění, spolek Přátelé vily Stiassni ji ale označil za skandální.

Co bude dělat Zeman, až skončí jako prezident? Podívejte se na jeho nový dům

28. ledna 2023 15:26

Prezident Miloš Zeman po deseti letech definitivně opustí zámek v Lánech. Příliš se od něj ale nevzdálí. Jeho novým domovem bude nedaleko postavený „bungalov“, na kterém se pracovalo od roku 2019. Dům o dvou patrech s terasou i zahrádkou se nachází v lukrativní části města, která ale má pár minusů. Jak v současnosti vypadá a kolik stál prezidenta peněz? A co vůbec Zeman po konci mandátu plánuje dělat?

Babiše ve Francii dál vyšetřují. O co jde v kauze kolem vily, která mu komplikuje cestu na Hrad?

22. ledna 2023 05:32

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) si sice mohl díky osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo těsně před prvním kolem voleb oddechnout, i tak má ale stále co vysvětlovat. Především jde o podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků, které vyšetřují francouzské úřady. Kauza vyplavala na povrch již před posledními sněmovními volbami, a to v rámci takzvaných Pandora Papers. Co konkrétně o závažných podezřeních víme?

Byl při smyslech? Zloděj se schoval v sídle německého prezidenta. Policie ho ihned zatkla

15. listopadu 2022 05:46

Muž podezřelý z vloupání se na útěku před policií ukryl na pozemku druhého oficiálního sídla německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v Bonnu. Vila s velkou zahradou patří k nejpřísněji střeženým objektům v celém Německu, policii proto vypátrání pravděpodobného zloděje trvalo sotva pár minut, informovala agentura DPA.

Babiš má problém. Francouzský soud ho podezírá z praní špinavých peněz. Šéf ANO to odmítá

12. srpna 2022 10:13

Francouzský Soud pro vyšetřování závažné trestné činnosti (PNF) zahájil předběžné vyšetřování pro podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků v souvislosti s nákupem nemovitostí českým expremiérem Andrejem Babišem ve Francii, uvedl ve čtvrtek deník Le Monde. PNF podle zjištění novinářů zkoumá podmínky nabytí vily v Mougins na jihu Francie a vyšetřování zahájil v únoru. Předseda hnutí ANO zopakoval, že veškeré nákupy nemovitostí ve Francii se uskutečnily v souladu se zákony.

Hrozivé záběry z bazénu: Pod lidmi se propadlo dno. Vír vtáhl muže do 13metrové díry

22. července 2022 20:16

Hrozivá tragédie se ve čtvrtek odehrála ve vile v izraelském městě Karmej Josef nedaleko Jeruzalému. Pod lidmi se propadlo dno bazénu a proud vody vtáhl dvaatřicetiletého muže do hluboké díry. Záchranáři po něm pátrali čtyři hodiny, pomoct mu už ale nedokázali. Majitelka vily údajně neměla pro stavbu bazénu povolení, policie ji tak viní ze zabití z nedbalosti.

Kvůli vile měl zabít seniory a jejich těla hodit do přehrady. Dostal výjimečný trest

18. března 2022 11:07
Aktualizováno

Za vraždu majitelky pražské vily a jejího druha uložil soud v Pardubicích Tomášovi F. výjimečný trest. Ve vězení si odsedí 25 let. Právě on podle verdiktu dvojici zabil na chatě ve Velké Pasece na Havlíčkobrodsku a těla pak hodil do přehrady Švihov. Spolu s partnerem Jiřím N. se chtěli nemovitosti zmocnit podvodem. Rozsudek není pravomocný, obhájce Tomáše F. se na místě odvolal. Státní zástupkyně si ponechala lhůtu na případné odvolání.