vila

Výpis příspěvků ke štítku „vila“

Exšéf lánské obory Balák stále bydlí ve vile patřící Hradu. Za 21 místností platí 6 300 korun

4. dubna 2023 09:46

Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák, který byl odsouzen za porušení povinností při správě majetku, dál bydlí v Lánech ve vile patřící Hradu. Nájem až do roku 2025 mu podepsala jeho podřízená týden před Balákovým odchodem z funkce. Za vilu s 21 místnostmi platí 6 300 korun měsíčně. Užívá také pět tisíc metrů čtverečních okolních pozemků, což ho stojí za měsíc 80 korun. Informuje o tom web Seznam Zprávy.

Student zavraždil dvojici seniorů kvůli vile v Praze. Těl se zbavil zvlášť cynickým způsobem

19. března 2023 18:00

Měl to být dokonalý plán k získání přepychové vily na jedné z nejlepších pražských adres. Majitelka nemovitosti ale nechtěla o prodeji ani slyšet. Milenecký pár mladých studentů se proto rozhodl přikročit k razantnímu řešení. Jeden z dvojice ji i jejího přítele brutálně zavraždil a těla pak hodil do vodní nádrže. Kriminalisté mrtvé objevili hlavně díky náhodě. Příběh z léta 2019 vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Kde se může Pavel zabydlet? Vila po Zemanové vypadá „depresivně“, Pražský hrad je mimo hru

14. března 2023 18:05

Od čtvrtka má Česká republika nového prezidenta. Ani po inauguraci ale stále není jasné, kde se Petr Pavel se svou ženou Evou nakonec zabydlí. Na Pražském hradě setrvávat nechce, dům v Černoučku na Litoměřicku musí pro změnu oželet kvůli své vlastní bezpečnosti. Nejnadějněji vypadá Lumbeho vila, kde dříve bydlel tehdejší prezident Václav Klaus nebo Ivana Zemanová, po níž ale dům vypadá „depresivně“. Jaké další možnosti se Pavlovi nabízí?

OBRAZEM: Zeman navštívil svůj nový domov v Lánech. Okolí vily hlídala ochranka i psovod

24. února 2023 16:17

Prezident Miloš Zeman v závěru svého mandátu navštívil svůj nový domov. V březnu se definitivně přestěhuje do malé, čerstvě dostavené vily na kraji jeho oblíbených Lán. Příjezd hlavy státu do prostorného domu zachytily v pátek fotografové redakce CNN Prima NEWS. Okolí „bungalovu“ hlídala Zemanova osobní ochranka i německý ovčák s psovodem.

Milionové dědictví po Jiráskové rozprodala ošetřovatelka. Hýčkaný obraz dala za pár korun

19. února 2023 17:05

Herečka Jiřina Jirásková byla velkou milovnicí umění. Během života se ráda obklopovala hezkými věci a do její sbírky patřila například díla od malířů Jana Zrzavého či Jiřího Andrleho. Po její smrti ovšem veškerý její majetek připadl univerzální dědičce Janě Svítivé. Jak zjistil deník Blesk, ta ho po hereččině úmrtí rozprodala.

Vepřové hody v Brně mají ostudnou dohru. Akce v areálu s židovskou minulostí pobouřila místní

1. února 2023 00:14

Ostudou skončily nedávné zabijačkové hody v Brně. Konaly se totiž na pozemcích vily Stiassni, kterou kdysi obýval významný továrník židovského původu. Vepřové maso je ale, jak známo, v židovském náboženství zakázané. Kastelánka vily považuje celou situaci za nedorozumění, spolek Přátelé vily Stiassni ji ale označil za skandální.

Co bude dělat Zeman, až skončí jako prezident? Podívejte se na jeho nový dům

28. ledna 2023 15:26

Prezident Miloš Zeman po deseti letech definitivně opustí zámek v Lánech. Příliš se od něj ale nevzdálí. Jeho novým domovem bude nedaleko postavený „bungalov“, na kterém se pracovalo od roku 2019. Dům o dvou patrech s terasou i zahrádkou se nachází v lukrativní části města, která ale má pár minusů. Jak v současnosti vypadá a kolik stál prezidenta peněz? A co vůbec Zeman po konci mandátu plánuje dělat?

Babiše ve Francii dál vyšetřují. O co jde v kauze kolem vily, která mu komplikuje cestu na Hrad?

22. ledna 2023 05:32

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) si sice mohl díky osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo těsně před prvním kolem voleb oddechnout, i tak má ale stále co vysvětlovat. Především jde o podezření z praní špinavých peněz a daňových úniků, které vyšetřují francouzské úřady. Kauza vyplavala na povrch již před posledními sněmovními volbami, a to v rámci takzvaných Pandora Papers. Co konkrétně o závažných podezřeních víme?