CNN Prima News Viliam Buchert

Viliam Buchert

Výpis příspěvků ke štítku „Viliam Buchert“

Experti: Babiš v politice neskončí, bude to mučení nás všech. Čeká ho boxovaná s Okamurou

31. ledna 2023 09:20

Andrej Babiš (ANO) nevydrží stát stranou příliš dlouho, vrátí se s plnou parádou. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli politický marketér Karel Kreml, politolog Jan Kubáček a komentátor Viliam Buchert. Diskutuje se i o tom, zda se bývalý premiér po prohře v prezidentských volbách nevzdá poslaneckého mandátu. Experti se však shodli, že by Babiš udělal zásadní chybu. „Přenechal by kolbiště Tomiu Okamurovi,“ podotkl Kubáček a dodal, že pravděpodobně nakonec budeme svědky „boxované mezi Babišem, Okamurou a Fialou“.

Duel Pavla a Babiše? Souboj poštovní známky s kombajnem, říká Kubáček. Hotovo ještě není

24. ledna 2023 23:13

Prezidentské volby jdou do finále. V průzkumech má zatím jasně navrch generál Petr Pavel. Podle expertů ale zatím není výsledek vůbec jistý. „Je spousta voličů, kteří neříkají, koho budou volit,“ upozornil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček s tím, že se podle něj opakuje atmosféra sněmovních voleb z podzimu 2021. Experti také okomentovali výhrůžky, které má dostávat Andrej Babiš, a jeho reakci.

Bašta to sehrál skvěle, může být překvapením. Fischer se přepočítal, míní komentátoři

14. ledna 2023 00:07

Kdo se stane černým koněm prezidentských voleb? Podle politických komentátorů, kteří se sešli v pořadu 360° na CNN Prima NEWS, by největším překvapením prvního kola mohl být nakonec poslanec Jaroslav Bašta (SPD). Ten se během kampaně zviditelnil především ostrou kritikou vlády i slibem, který je v rozporu s ústavou. Původně se skloňovalo, že překvapením voleb bude Karel Diviš. V pátek byly volební místnosti otevřené od 14 do 22 hodin. V sobotu bude možné volit hlavu státu od 8 do 14 hodin.

Experti: Veřejnost podlehla hysterii. Volby mohou dopadnout jinak, než ukazovaly průzkumy

13. ledna 2023 23:09

Do druhého kola prezidentské volby by měl postoupit armádní generál ve výslužbě Petr Pavel a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli političtí komentátoři. Například podle Viliama Bucherta souboj těchto kandidátů bude mnohem vyrovnanější, než Češi v současnosti očekávají. V pátek byly volební místnosti otevřené od 14 do 22 hodin. V sobotu bude možné volit od 8 do 14 hodin.

Divocí Piráti nevědí, co chtějí. Představují výstřely z Aurory, říká komentátor

6. září 2021 22:22

Piráti jsou jednoznačně levicová strana, ale neví, co chtějí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Viliam Buchert. Politolog Lukáš Jelínek následně kvitoval občanský aktivismus a ambice mladých lidí zakládat další politické strany, na druhou stranu varoval před vznikem většího počtu levicových stran, které by si navzájem braly voliče.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu

14. dubna 2021 23:13

Vítězem momentální politické situace v Česku je rozhodně prezident Miloš Zeman, shodli se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS komentátoři Viliam Buchert a Petr Kamberský. Podle Kamberského má opozice na výběr dvě špatné možnosti. Když vládě vysloví nedůvěru, nastane chaos, pokud ne, zůstane jimi kritizovaná vláda u moci. Oba komentátoři se také vyjádřili ke krokům sociální demokracie a jejího předsedy Jana Hamáčka.

COVID-19 je pro Babiše rizikem, komunikaci nezvládá, říká komentátor Buchert

13. října 2020 20:49

Koronavirus je pro premiéra Andreje Babiše (ANO) rizikem. Nezvládá kvůli němu totiž komunikaci s veřejností, řekl komentátor Reflexu Viliam Buchert v CNN Prima NEWS. Ve vysílání vystoupil i novinář Mladé fronty DNES (MfD) Petr Kolář, který řekl, že vládní ministři se v pondělí večer hádali o opatřeních a například vůbec nemělo dojít k zavření restaurací.