CNN Prima News Vinohrady

Vinohrady

Výpis příspěvků ke štítku „Vinohrady“

Nejlepší místa k životu: V prestižním světovém žebříčku jsou pražské Vinohrady

Čínská čtvrť v Singapuru, Hyde Park v Chicagu, ale i pražské Vinohrady. Britský magazín Time Out vydal už pošesté seznam čtyřiceti nejlepších míst k životu na světě. S výběrem pomáhaly tisíce obyvatel a místních odborníků. Ti měli ve svém městě vybrat nejlepší místo a to ohodnotit z hlediska zábavy, jídla, kultury i komunity. První místo patří čtvrti Laureles v kolumbijském Medellínu.

Situace ve zdravotnictví je tristní. Odmítání přesčasů nic neřeší, mladí odejdou, tvrdí experti

Vypovědět v prosinci s dalšími zdravotníky přesčasovou práci zvažuje i předsedkyně odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR Dagmar Žitníková. Personální situace ve zdravotnictví je podle ní tristní. Odmítání sloužit přesčasy povede podle bývalého ředitele Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Petra Arenbergera pouze k úpravám směnného provozu. Řešením by mohlo být nabídnout zdravotníkům podmínky jako v zahraničí, shodli se oba ve vysílání CNN Prima NEWS.

OBRAZEM: Velký třesk v Praze. Dvě významné čtvrti dostanou nový kabát, tramvaj pojede jinudy

V širším centru Prahy se chystají velké projekty. Nový kabát dostane nejen například Žižkov, ale třeba také přilehlé Vinohrady. Výrazně se promění například náměstí Jiřího z Poděbrad či okolí ulice Seifertova. Obyvatelé Prahy se mohou též těšit na tramvajové propojení Vinohrad s Václavským náměstím a hlavním nádražím. Řidiče zase potěší pokrok v přípravě Suchdolského mostu, který bude součástí Pražského okruhu.

Fixace na otce byla extrémní, říká Nesvadbová. Prozradila, co jí zachránilo život

Spisovatelka a novinářka Barbara Nesvadbová měla se svým otcem velice blízký vztah. Když jí před necelými 18 lety zemřel, byla z toho zdrcená, stejně jako její maminka. Rozhodla se proto učinit zásadní krok, který jim prý v té době zachránil život. Vzala svou maminku, půlroční dceru Bibianu a odstěhovaly se společně z pražských Vinohrad do vesničky Měchenice, kde žijí dodnes. Nesvadbová o tom vyprávěla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

Pojďte se ochladit k nám na hřbitov, lákají v Praze. Místa posledního odpočinku nabízejí stín

Najít ve velkých městech místo, kde by se mohl člověk zchladit, patří v těchto dnech k nadlidským úkolům. Koupaliště jsou ve vedrech, zvláště o víkendu, přecpaná. Řešení nabídla skrze sociální sítě organizace Hřbitovy a pohřební služby hlavního města Prahy, která obyvatele vyzvala k návštěvě míst posledního odpočinku. Hřbitovy disponují totiž vzrostlými stromy, které nabízí toužený stín. Jako důkaz přiložila teplotní mapu metropole.

Muž na střeše vinohradské nemocnice vyhrožoval skokem, do akce šla vysokozdvižná plošina

Muže, který ve středu na střeše vinohradské nemocnice vyhrožoval skokem, sundala vysokozdvižná plošina dolů na zem. Povedlo se to po několikahodinovém vyjednávání policejního týmu. Případ byl ohlášen již kolem šesté hodiny večer. Na místě zasahovali i záchranáři a hasiči. Chod lůžkového zařízení nebyl výrazně omezen. Policisté uzavřeli široké okolí.