CNN Prima News Vinohrady

Vinohrady

Výpis příspěvků ke štítku „Vinohrady“

Zdravý a zabalený v červeném ručníku. Do vinohradského babyboxu poprvé odložili chlapečka

12. října 2022 11:15

Do babyboxu ve vinohradské nemocnici v Praze ve středu ráno někdo odložil novorozeného chlapce. Podle zdravotníků byl na první pohled zdravý, sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Chlapec dostal jméno Dan – je letošním čtrnáctým dítětem odloženým do některé ze schránek v Česku a 245. miminkem za dobu jejich existence. Ve vinohradské schránce je prvním chlapcem.

Útěk z vily po Havlovi? Bývalá první dáma si pořídila luxusní byt za 17 milionů

21. února 2022 17:03

Bývalá první dáma Dagmar Havlová sice léta bydlí v lukrativní pražské čtvrti na Ořechovce, podle zjištění deníku Blesk však loni koupila nemovitost za téměř 17 milionů. Zrekonstruovaný byt v Mánesově ulici na Vinohradech by mohl sloužit jako její další útočiště. V minulosti totiž řešila před svým domem „nezvané návštěvy“.

Neočkovaným nenaléváme. Přesto jsme na mapě rebelů, stěžuje si hospodský

2. února 2022 05:28

Protiepidemická opatření nejsou po chuti celé řadě lidí. O krok dál šli někteří restauratéři, kteří otevřeně odmítají dodržovat vládní nařízení a do svých provozoven pouští lidi bez jakýchkoliv omezení, tedy i bez očkování. Dokonce existuje i interaktivní mapa s takovými restauracemi a dalšími zařízeními. Některé provozovny jsou na ní ale neprávem, a tudíž se brání.

Před 120 lety se narodila Milada Horáková. Co psala v dopisech z cely smrti?

25. prosince 2021 15:52

Milada Horáková se narodila před 120 lety, 25. prosince 1901, její rodiče Čeněk a Anna Královi ale tehdy nemohli tušit, jak tragicky se uzavře osud dcery. Horákovou popravil komunistický režim ve vykonstruovaném procesu 27. června 1950, bylo jí 48 let. „Komunisté se chovali podobně jako nacisté, když pozůstalým nevydávali dopisy z cely smrti. Příbuzní popravené Milady Horákové je dostali až v roce 1990,“ porovnává obě totality historik Jan B. Uhlíř.