reklama
CNN Prima News Vinohrady

Vinohrady

Výpis příspěvků ke štítku „Vinohrady“

Před 120 lety se narodila Milada Horáková. Co psala v dopisech z cely smrti?

25. prosince 2021 15:52

Milada Horáková se narodila před 120 lety, 25. prosince 1901, její rodiče Čeněk a Anna Královi ale tehdy nemohli tušit, jak tragicky se uzavře osud dcery. Horákovou popravil komunistický režim ve vykonstruovaném procesu 27. června 1950, bylo jí 48 let. „Komunisté se chovali podobně jako nacisté, když pozůstalým nevydávali dopisy z cely smrti. Příbuzní popravené Milady Horákové je dostali až v roce 1990,“ porovnává obě totality historik Jan B. Uhlíř.

Proč pít BIO vína a jaké jsou jejich výhody?

5. září 2021 12:18

Vinařství VINO Cibulka sází na přírodu. A právě víra v krajinu a zdravý životní styl je vedla k tomu, aby se jako jedni z prvních vinařů u nás začali věnovat bio pěstování révy vinné a výrobě bio vína. V roce 2005 proto založili své rodinné vinařství.

Ryzlink vlašský jako sekt? Hledejte rodinné BIO vinařství Cibulka v Mikulově

1. září 2021 08:15

Město Mikulov nabízí nepřeberné množství zážitků. Pro mnohé je důvodem k návštěvě historie města. Pro milovníky přírody a aktivního odpočinku pak jedinečná příroda, kterou lze v okolí nalézt. A to není všechno. Věděli jste, že se pouhé dva kilometry od města nachází i jedno opravdu pohádkové místo? A to zaručeně stojí za návštěvu.

reklama