reklama

Ivan Bartoš

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte ZÁZNAM: Zeman začal přijímat kandidáty na ministry. Co říká po schůzce Bartoš?
Politika

Sledujte ZÁZNAM: Zeman začal přijímat kandidáty na ministry. Co říká po schůzce Bartoš?

Prezident Miloš Zeman začal v pondělí přijímat kandidáty na ministry v nově vznikající vládě pod vedením lídra koalice Spolu Petra Fialy (ODS). Jelikož kandidáti nastoupí v abecedním pořadí, jako první dorazil v 15:00 do Lán šéf Pirátů Ivan Bartoš, kandidát na ministra pro místní rozvoj. Na čem se s prezidentem domluvili? Sledujte vyjádření Bartoše na stanici CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Rakušan uvítal výsledek pirátského referenda: Teď se budeme věnovat milejším úkolům

16. listopadu 2021 00:17

Členové Pirátské strany si odsouhlasili vládní angažmá, když v celostátním fóru drtivě podpořili ratifikaci koaliční smlouvy. „Jsem rád, že se nacházím v komfortní situaci. Teď se budeme věnovat milejším a praktickým úkolům,“ komentoval výsledek ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS šéf hnutí STAN Vít Rakušan.

Piráti přitáhli více voličů. Kroužkování Starostů ale bylo masivní, ukázal průzkum

12. listopadu 2021 14:27

Jedním z největších fenoménů říjnových sněmovních voleb bylo udělování preferenčních hlasů v rámci koalice PirSTAN. Z celkových 37 mandátů totiž původně silnější Piráti dosáhli pouze na čtyři poslanecká křesla a podceňovaní Starostové jich získali 33. Podle nového průzkumu agentury STEM přitom 61 procent dotázaných voličů dalo svůj hlas koalici díky Pirátům. Tito lidé však preferenční hlasy udělovali minimálně.

Michálek vzdal účast ve vládě kvůli kumulaci funkcí. Jak to bude s Bartošem?

12. listopadu 2021 10:40

Poslanec Jakub Michálek (Piráti) se nakonec nestane ministrem pro legislativu. Podle informací Deníku N a Respektu se hodlá plně věnovat vykonávání poslaneckého mandátu. Otazník stále visí nad šéfem Pirátů Ivanem Bartošem, který by se v novém kabinetu Petra Fialy (ODS) měl stát ministrem pro místní rozvoj a digitalizaci. V médiích se objevují spekulace, zda by se pak vzdal poslaneckého křesla. Piráti totiž dlouhodobě ostře vystupují proti kumulaci politických funkcí.

Čtvrtina voličů kroužkovala STAN kvůli negativnímu vztahu k Pirátům, ukázal průzkum

9. listopadu 2021 15:49

V říjnových sněmovních volbách se ke kroužkování konkrétních kandidátů přihlásilo 36 procent voličů, ukázal průzkum agentury STEM/MARK. Nejčastější motivací udělení preferenčního hlasu byla cílená podpora daného kandidáta nebo konkrétního uskupení v rámci koalice. V případě koalice PirSTAN zhruba čtvrtina dotázaných kroužkovala kvůli negativnímu vztahu k Pirátům.

KOMENTÁŘ: Nejít do Fialovy vlády? Neuvěřitelné, že o tom Piráti vůbec přemýšlejí

23. října 2021 15:59

„Fakt nechci, aby se Piráti učili vládnout od ODS. Fuj.“ Tak zní jeden z příspěvků na pirátském fóru, kde členové strany debatují o tom, jestli vstoupit do vlády s koalicí Spolu a hnutím STAN, nebo raději zůstat v opozici. Člověk si u toho může jen ťukat na hlavu. S kým jiným by se Piráti měli dohodnout, než s „demokratickými“ stranami?

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

23. října 2021 05:26

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

Hlavní zprávy

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test
Koronavirus

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

reklama

Ivan Bartoš

Ivan Bartoš je poslanec a předseda Pirátů. Do čela strany byl poprvé zvolen v roce 2009. Dříve pracoval jako specialista na informační technologie. S manželkou Lydií Frankou má syna Bertrama.