Ivan Bartoš

Nejnovější příspěvky k tématu

Domácí

Psychický teror, hluk, dluhy. Potíže s nájemníky řeší řada bytových domů, vláda slibuje pomoc

Neplacení poplatků spojených s bydlením, které za nájemníka musí zaplatit sousedé z bytového domu. Nesnesitelný hluk či poškozování bytu. To jsou problémy, které řeší bytová družstva a společenství vlastníků po celé zemi. Vláda chce situaci řešit. Dluhy za sousedy bude možné vymáhat jednodušeji. Snazší by mohlo být i vystěhování problematických obyvatel bytového domu.

Věda a technologie

V Česku se rozjíždí elektronická občanka. Jak si nový průkaz totožnosti snadno zprovoznit?

Aplikace elektronického občanského průkazu eDoklady se již objevila v nabídce obchodu Google Play pro zařízení s operačním systémem Android. Pro zařízení Apple zatím dostupná není, stane se tak nejpozději v sobotu, na kdy je plánováno oficiální spuštění služby. Vyplývá to z informací obchodů. Na dostupnost upozornil na síti X Filip Rožánek. Jak si nový průkaz totožnosti za pár minut ve vašem zařízení zprovoznit, se dozvíte v tomto článku.

Boj s drahotou, nízké daně a slušnost? Velký přehled vládních slibů a srovnání s realitou

Před volbami do Sněmovny v roce 2021 dvě protibabišovské koalice, jež nyní tvoří vládu, slibovaly především změnu. Že se stát nebude nebezpečně zadlužovat a projídat budoucnost, že se změní politická kultura, například se nebude lhát. Anebo, že erár zeštíhlí a nezvýší se daně. Jenže vláda je za polovinou funkčního období a místo splněných slibů zůstávají spíše naštvaní a zarmoucení voliči.

Kulidakis: Křídlo Gregorové je autentičtější. Neomarxismus těžkého kalibru, míní Schmarcz

Souboj mezi dvěma křídly Pirátské strany bude pokračovat i nadále, uvedl komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis v reakci na sobotní klání dosavadního předsedy strany Ivana Bartoše a europoslankyně Markéty Gregorové. Zatímco Bartoš a jeho zastánci podle komentátora „zbafuňařeli“, Gregorová zastává původní myšlenku Pirátů. Opačného názoru je však jeho kolega Martin Schmarcz, který názory europoslankyně označil za děsivé a neomarxistické.

Pirátský sjezd v kostce: Dobrá nálada a odhodlání. Jurečka bez potlesku i kritika vlády

Víkendové setkání pirátského fóra v brněnském kulturním centru Sono se neslo ve velmi dobré náladě. Nejmenší vládní strana chce do nadcházejících voleb vlétnout s velkou vervou. I přes existenci různých vnitrostranických frakcí působí pirátský tým zvenčí nebývale odhodlaně a sjednoceně. Sobotní jednání kromě jiného obsahovalo i ostrou kritiku koaličních partnerů. Opět se připomněl kroužkovací masakr se Starosty z roku 2021. Zdravice od ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) se obešla bez potlesku.

Piráti budou dál užitečným přívěskem Spolu, reaguje Havlíček na zvolení Bartoše za předsedu

Piráti budou po dnešním znovuzvolení dosavadního místopředsedy vlády Ivana Bartoše do čela strany nadále plnit úlohu užitečného přívěsku koalice Spolu, uvedl první místopředseda opozičního hnutí ANO Karel Havlíček. V reakci na výsledek hlasování dále řekl, že Piráti upřednostňují jistotu vládních křesel a míst ve státní správě před autentičností a svým programem. Stali se z nich papaláši, míní Havlíček. Předseda opoziční SPD Tomio Okamura hovořil o nenaplněném zlepšení dostupnosti bydlení, které bylo jednou z priorit Pirátů.

Piráti budou volit předsedu. Vyhraje Bartoš, kapři si rybník nevypustí, míní komentátor

V brněnském hudebním klubu Sono Centrum začalo v sobotu ráno celostátní fórum Pirátů, na kterém si vládní strana zvolí nové vedení. O funkci předsedy se znovu uchází Ivan Bartoš. Proti němu kandiduje europoslankyně Markéta Gregorová. Favoritem je Bartoš, má 12 nominací, Gregorová dvě. Hned po zahájení fóra drželi Piráti minutu ticha za oběti střelby na filozofické fakultě v Praze.

Souboj dvou frakcí. Piráti si v sobotu zvolí nové vedení, Bartoše vyzve Gregorová

Piráti si v sobotu v Brně zvolí nové vedení. Funkci předsedy bude obhajovat vicepremiér Ivan Bartoš, kterého vyzve europoslankyně Markéta Gregorová. Půjde tak o střet dvou vnitrostranických frakcí. Podporu současnému předsedovi vyjádřili například Jan Lipavský, Olga Richterová či Zdeněk Hřib. Za Gregorovou stojí převážně zástupci levicovějšího křídla Pirátů, kteří mívají větší výhrady vůči vládnímu angažmá.

Jurečka se nezachoval správně, míní Bartoš. O jeho odvolání ale neusiluje

Ministr pro místní rozvoj a šéf koaličních Pirátů Ivan Bartoš nepovažuje postup a komunikaci ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) ohledně večírku na ministerstvu v době střelby na Filozofické fakultě univerzity Karlovy (FF UK) za správné. Výměna ministra práce by však zpozdila a zkomplikovala řadu rozpracovaných věcí včetně důchodové reformy, sdělil v pondělí.

Stát nemá nikoho nutit, jak naložit se svými byty, kritizují politici. Bartošův plán nic neřeší

Snaha ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) řešit problémy s bydlením zaplněním prázdných bytů není správnou cestou, myslí si někteří vládní politici. Například místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) hovoří o tom, že by se zodpovědnost přenesla pouze na daňové poplatníky a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zase mluví o „státním paternalismu“. Řešení je podle nich ve výstavbě nových bytů či v daňových úlevách.

Pane Bartoši, jste stejný jako Babiš. Kalousek se dostal se šéfem Pirátů do slovní přestřelky

Jste stále stejný jako Andrej Babiš (ANO), pane Bartoši. Šéfovi Pirátů to na sociálních sítích vzkázal exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Kromě jiného připomněl spor z roku 2017, kdy jej Piráti vyobrazili na „vězeňském autobuse“. „Pořád jste se nepřenesl přes jeden parodický autobus? Já vám odpustil hned, když jste mě a zbytek strany šmahem označil za k*koty,“ reagoval Bartoš, čímž narážel na dávné setkání z roku 2010.

Ivan Bartoš je ministr pro místní rozvoj ve vládě Petra Fialy. Je to poslanec a předseda Pirátů. Do čela strany byl poprvé zvolen v roce 2009. Dříve pracoval jako specialista na informační technologie. S manželkou Lydií Frankou má syna Bertrama.