Ivan Bartoš

Nejnovější příspěvky k tématu

Sledujte Partii: Velká politická debata. Jak vyřešit energetickou krizi?
Partie

Sledujte Partii: Velká politická debata. Jak vyřešit energetickou krizi?

Jaký je správný recept na krizi? A proč politikům od ledna vzrostou platy o desítky tisíc? V Partii budou hosty předseda Pirátů a vicepremiér pro digitalizaci Ivan Bartoš a předseda hnutí SPD, poslanec Tomio Okamura. Ve druhé části diváky čeká velká politická diskuse s poslankyní a místopředsedkyní STAN Věrou Kovářovou, poslancem Markem Bendou (ODS), Radkem Vondráčkem (ANO) a Radovanem Víchou (SPD). Debatu můžete sledovat v neděli od 11:00 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Být vámi, mlčím ve studu v rohu, vzkázal Bartoš Babišovi. Co šéfa Pirátů rozzuřilo?

29. srpna 2022 14:41

Rekordní schodek státního rozpočtu a nejrychlejší tempo zadlužování v Evropské unii. To je podle Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) stručné shrnutí hospodaření českého státu za loňský rok. Lídři stran současné vládní koalice kvůli aktuálnímu stanovisku NKÚ nenechávají nit suchou na bývalém premiérovi Andreji Babišovi a ministryni financí jeho vlády Aleně Schillerové (oba ANO).

Bartoš na Prague Pride? Bůh nás ochraňuj, rýpl si Vondrák. Teď čelí ostré kritice

15. srpna 2022 20:49

O víkendu v hlavním městě vyvrcholil festival Prague Pride, který mimo jiné bojuje za práva sexuálních menšin. Tradičního sobotního průvodu se podle odhadů účastnilo až 60 tisíc lidí. Nechyběli ani někteří politici včetně ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti). Proti jeho účasti i celé akci se ohradil například moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Za to pak na sociálních sítích čelil poměrně ostré kritice.

Projít krizí bez ztráty kytičky nejde. Havlíčka neberu vážně, hájí pomoc vlády Bartoš

3. srpna 2022 17:48

Naše pomoc je plošná, v době krize to ale není apriori špatně, uvedl v pořadu K věci ministr pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Hájil tak kroky vlády, která se snaží zmírnit dopady současné krize. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že bez ztráty kytičky to nepůjde a například kritiku bývalého ministra Karla Havlíčka (ANO) nebere vážně.

Boj o Hrad: Babiš po republice roznáší lži, moje sympatie má Nerudová, říká Bartoš

2. srpna 2022 08:23

Piráti nepředstaví žádného kandidáta do boje o Hrad, uvedl v pořadu Nový den ministr pro místní rozvoj a lídr Pirátů Ivan Bartoš. On sám má mezi již avizovanými zájemci sympatie k ekonomce Danuši Nerudové. Rýpl si také do předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který podle něj v dodávce, se kterou objíždí republiku, roznáší lži. Bývalý premiér však svou kandidaturu zatím neoznámil.

Bartoš: Volba prezidenta? Nesmí být o záchraně Babiše, ten už toho natropil dost

14. července 2022 09:51

Do volby nového prezidenta zbývá zhruba půl roku, kandidáti na Hrad se však řeší již nyní. Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš v letním speciálu 360° poznamenal, že by volba prezidenta neměla být záchranou bývalého premiéra. Narážel tím na předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, který však boj o Hrad zatím oficiálně neoznámil. Babiše kritizoval také za jeho výroky k české pomoci Ukrajině. Jak si naopak příští hlavu státu představuje?

Jako kdyby Jalonen hledal nového Jágra, rýpl si Babiš do Pirátů za inzerát na řešení krize

14. července 2022 00:46

Ministerstvo pro místní rozvoj hledá vedoucího „v odboru strategií a analýz regionální politiky a politiky bydlení“. Z inzerátu, který visí na jeho webových stránkách, si střílí bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). „To je jako kdyby hokejový trenér Kari Jalonen hledal nového Jardu Jágra,“ uvedl. Šéfem ministerstva je Ivan Bartoš (Piráti).

Bartoš: Doba je zlá, na túry s Rakušanem už nechodím. Politiku řeším i doma s manželkou

13. července 2022 22:07

Před volbami do Poslanecké sněmovny se lídři Pirátů a STAN díky společné koalici dost sblížili. Ivan Bartoš (Piráti) v letním speciálu 360° prozradil, že aktuálně už na společná setkání s Vítem Rakušanem (STAN) nemají tolik času. Rakušan se podle něj často nedostane ani z práce v Praze za rodinou do Kolína a oba se snaží trávit maximum času se svými rodinami. Šéf Pirátů rovněž poodhalil, jaký má vztah k oblekům a jak jeho práce ovlivňuje celou rodinu.

Vláda kauzu Starostů ustojí – potřebuje je. Situace by mohli využít Piráti, míní politolog

20. června 2022 16:41

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) kauzu s nekalým hospodařením pražského dopravního podniku ustojí. Konstatoval to komentátor Petr Kolář s tím, že koalice Spolu hnutí STAN a jeho 33 poslanců k vládnutí potřebuje. Ve Zprávách Plus na CNN Prima NEWS dále upozornil, že pokud by stejné problémy museli řešit Piráti, kteří mají jen čtyři poslance, už by ve vládě možná nebyli. O pevné pozici ministerského kabinetu jako celku je přesvědčen rovněž politolog Daniel Šárovec. Ten se zároveň domnívá, že se nynější situace pokusí využít i Piráti.

Sledujte ZÁZNAM speciálu Česko v krizi. Velká diskuse o válce a drahotě

28. dubna 2022 10:48

Válka na Ukrajině trvá již déle než dva měsíce. Dopady ruské invaze pociťuje doslova celá Evropa. CNN Prima NEWS ve čtvrtek večer nabídne tříhodinový speciál s názvem Česko v krizi. Vystoupili v něm například vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti) či někdejší ministryně financí Alena Schillerová (ANO). V poslední části diskutovali expremiéři Jiří Paroubek a Petr Nečas, exministr vnitra Ivan Langer a někdejší ministr financí Ivan Pilný.

Projde Koudelka u Zemana? Změnil postoj k Rusku, může otočit i teď, myslí si Bartoš

20. dubna 2022 22:18

Projde u prezidenta Miloše Zemana sedmý pokus na jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky generálem? Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS nastínil, že když Zeman změnil po invazi na Ukrajinu postoj k Rusku, může otočit i teď. Jiní politici ale odhadují, že verdikt vynese až další prezident.

Hlavní zprávy

Putin ještě může na Ukrajině vyhrát, řekl americký generál a popsal taktiku „mlýnek na maso“
Ukrajina

Putin ještě může na Ukrajině vyhrát, řekl americký generál a popsal taktiku „mlýnek na maso“

Rusové mohou Ukrajincům i přes své neúspěchy na frontě pořád ošklivě zatápět. Dokonce se je budou snažit dohnat k tomu, aby začali volat po příměří. Takto aktuální situaci na frontě popsal pro CNN americký generál ve výslužbě Wesley Clark. Součástí ruské strategie podle něj bude pravidelné ostřelování ukrajinských civilistů či údery na infrastrukturu. Bachmut, kde aktuálně probíhají ty nejtěžší boje, popsal jako „mlýnek na maso“.

OBRAZEM: Dvojkolo i pečení cukroví. Kandidáti na Hrad tasí rodiny, jak jim to pomůže?
Prezidentské volby

OBRAZEM: Dvojkolo i pečení cukroví. Kandidáti na Hrad tasí rodiny, jak jim to pomůže?

Partneři, děti, vnoučata, ale i sestřenice nebo rodiče. Prezidentští kandidáti v poslední době v kampaních na sociálních sítích čím dál tím častěji „tasí“ své rodiny, a snaží se tak zapůsobit na voliče. Nejvíce své nejbližší ukazuje Danuše Nerudová, méně pak Andrej Babiš nebo kandidáti z posledních příček průzkumů. Proč a jak jim to může ve volbách pomoci?

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:09

První zásilka ruských hnojiv zamířila do Afriky, uvedla OSN

23:00

Ruský úředník tvrdí, že Kurská oblast byla ostřelována ukrajinskými jednotkami

22:48

Italské úřady jsou připraveny znárodnit rafinérii ISAB na Sicílii, kterou vlastní ruská společnost Lukoil

22:23

V Bělorusku pohřbili ministra zahraničí Makeje; přišel Lukašenko, nepřišel syn

Ivan Bartoš

Ivan Bartoš je poslanec a předseda Pirátů. Do čela strany byl poprvé zvolen v roce 2009. Dříve pracoval jako specialista na informační technologie. S manželkou Lydií Frankou má syna Bertrama.