vodka

Výpis příspěvků ke štítku „vodka“

Obnovil jsem vztahy s Putinem, řekl Berlusconi. K narozeninám od něj dostal vodku a vzkaz

19. října 2022 20:59

Bývalý premiér Itálie Silvio Berlusconi měl od Vladimira Putina dostat k narozeninám dvacet lahví vodky a velmi milý vzkaz, vyplývá to z uniklé nahrávky. Italský politik prý šéfovi Kremlu odpověděl podobným způsobem. Podle Berlusconiho šlo pouze o starou historku. Na záznamu zároveň zmiňuje, že k válce na Ukrajině se raději kvůli obavám z mediální reakce nebude vyjadřovat.

Krása i absurdno jak z jiné planety. Jaké to bylo v Kazachstánu, než vypukly nepokoje

9. ledna 2022 07:25

Do Kazachstánu jsme se vydali z několika důvodů. Nejvíc nás lákaly krásné hory a příroda. Zároveň jsme se chtěli podívat do hlavního města Astany (dnes už Nur-Sultan), o kterém jsme slyšeli, že svojí bizarností fakt stojí za to. A Kazachstán, i když to nevyznívá, se ukázal jako skvělé místo pro nevšední dovolenou. Jenže teď už je to jinak.

Generál u harmoniky. Sovětští důstojníci operovali v ČSSR už před 21. srpnem 1968

19. srpna 2021 06:10

Jen dva dny předtím, než sovětská armáda 21. srpna 1968 přijela do Československa s tanky a děly, poslala do jižních Čech delegaci generálů ozbrojených harmonikou. „Pod nejrůznějšími záminkami, například v rámci družebních návštěv, operovalo v Československu už týdny před okupací množství sovětských důstojníků i tajných agentů,“ říká historik Lukáš Cvrček, odborník na sovětskou okupaci z let 1968 až 1991.