CNN Prima News vojenská přehlídka

vojenská přehlídka

Výpis příspěvků ke štítku „vojenská přehlídka“

Dvojí narozeniny krále Karla III. Oslavu provázela vojenská přehlídka, Harry chyběl

Majestátní přehlídkou oslavil britský král Karel III. v sobotu v Londýně své první oficiální narozeniny v roli panovníka. Událost přilákala do britské metropole tisíce královských příznivců z řad místních i turistů, ceremoniálu se zúčastnilo také přibližně 1 400 vojáků, 400 hudebníků a 200 koní, píší britská média. Proč slaví Karel narozeniny nyní, když se narodil v listopadu?

Spekulace o zdraví Lukašenka. Do Moskvy zřejmě odletěl nemocný, zpátky ho měla vézt sanitka

Kreml zřejmě přinutil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, aby přiletět do Moskvy na přehlídku na Rudém náměstí, přestože zjevně není zdráv. Tvrdí to opoziční běloruský web Naša Niva. Na sociálních sítích se objevují neověřená tvrzení, že Lukašenko kvůli zdravotnímu stavu odletěl z Moskvy předčasně, přičemž jej na letiště přepravila sanitka.

Ukrajinský boháč chce překvapit Putina. Nabízí miliony za dron, který doletí na Rudé náměstí

Ukrajinský miliardář Volodymyr Jacenko přišel s unikátní nabídkou. Směřuje ji k výrobcům dronů a chce po nich, aby se svými stroji doletěli až na moskevské Rudé náměstí. Tomu, komu se to podaří, nabízí odměnu 20 milionů ukrajinských hřiven (11,7 milionu korun). Má k tomu ale podmínku – dron tam musí přistát 9. května, tedy v den, kdy Rusové na náměstí tradičně pořádají vojenskou přehlídku k výročí konce 2. světové války. O nabídce Jacenka informují ukrajinská média.

O inauguraci Pavla už je jasno. Kancléři vysvětlili, proč nebude vojenská přehlídka

Inaugurace nového českého prezidenta je dohodnutá. Bezpečnostní opatření i seznam hostů na ceremoniál předávání úřadu v úterý řešili tři kancléři: Vratislav Mynář za Hrad, Jana Vohralíková za Senát a Martin Plíšek za Sněmovnu. Jisté je, že vojenská přehlídka se konat nebude, lidé zato budou moci předávání moci sledovat na třetím nádvoří Pražského hradu na velkoplošné obrazovce. Slavnostní ceremonie začne 9. března ve 14:00.

Detaily Pavlovy inaugurace: Pozvánku dostali Klaus i Zeman, bude moci dorazit veřejnost?

Vojenská přehlídka nebude součástí inaugurace zvoleného prezidenta Petra Pavla, který je armádním generálem ve výslužbě. Uvedla to budoucí hradní kancléřka Jana Vohralíková. Pozvání na inauguraci obdrželo všech 281 zákonodárců, Pavlovi žijící předchůdci – tedy Miloš Zeman a Václav Klaus – i s manželkami, stejně tak vdova po prvním českém prezidentovi Dagmar Havlová.