reklama
CNN Prima News vojenská přehlídka

vojenská přehlídka

Výpis příspěvků ke štítku „vojenská přehlídka“

KLDR ukázala svaly na vojenské přehlídce. Vojáky zdravil i vyhublý Kim Čong-un

9. září 2021 17:57

Severní Korea oslavila noční vojenskou přehlídkou 73. výročí svého vzniku. V Pchjongjangu defilé uniformovaných jednotek sledovalo celé vedení země včetně vůdce Kim Čong-una. Podle agentury Reuters tentokrát byla dramaturgie přehlídky poněkud skromnější a v ulicích se neobjevily mezikontinentální balistické rakety. Rozdílem oproti minulým letům byly i pochodující jednotky civilní ochrany, objevili se také vojáci v oranžových ochranných oblecích s plynovými maskami.

Velvyslanec Pivoňka jede na vojenskou přehlídku v Moskvě. Špatný vtip, reaguje opozice

8. května 2021 21:25

Český velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka se chystá 9. května zúčastnit přehlídky ruské armády na Rudém náměstí v Moskvě. Informaci serveru Aktuálně.cz potvrdilo české ministerstvo zahraničí. Zástupci opozice to vzhledem k odhalení účasti ruské rozvědky GRU na výbuchu skladu ve Vrběticích považují za nevhodný krok a špatný vtip.

Severní Korea ukázala na přehlídce novou „monstrózní“ raketu. Je to zklamání, zní z USA

10. října 2020 11:36
Aktualizováno

Severní Korea dnes oslavila 75. výročí založení vládní Korejské strany práce velkou vojenskou přehlídkou v Pchjongjangu. Součástí přehlídky byla i nová mezikontinentální balistická raketa, kterou experti označují za monstrózní a s potenciálem být jednou z nejnebezpečnějších. Washington nad ukázkou dosud neznámé zbraně neskrýval zklamání a vyzval Pchjongjang k jednání za účelem kompletního odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova.

Velkolepá přehlídka v Moskvě. Vojsko oslavuje i „vítězství“ nad koronavirem

24. června 2020 08:52

Na Rudém náměstí v centru Moskvy ve středu proběhla vojenská přehlídka k 75. výročí válečného vítězství nad nacistickým Německem, která se měla konat už 9. května. Její odložení z 9. května si vynutila koronavirová pandemie. Nad náměstím přelétlo 80 letadel a projelo 234 různých bojových vozidel. Podobné přehlídky pořádá dalších 28 ruských měst.

Zeman na vojenskou přehlídku do Moskvy nepojede, mrzí ho to

17. června 2020 16:35

Prezident Miloš Zeman se nezúčastní vojenské přehlídky v Moskvě k 75. výročí konce druhé světové války, která se bude konat 24. června. Důvodem jsou opatření v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru. Nemožnost účasti na přehlídce prezidenta mrzí, sdělil dnes jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Pověřil českého velvyslance v Rusku Vítězslava Pivoňku, aby ho jako „osobní zástupce“ na přehlídce zastoupil.

Bělorusko uspořádalo i přes pandemii velkou vojenskou přehlídku, Rusko ji zrušilo

9. května 2020 12:56

Tisíce vojáků dnes pochodovaly před zraky mnohých diváků při vojenské přehlídce v běloruské metropoli Minsku na počest výročí 75 let od porážky nacismu. Prezident Alexandr Lukašenko se oproti svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi rozhodl ignorovat výzvy k zavedení karanténních opatření kvůli pandemii COVID-19 a slavnostní shromáždění i přesto uskutečnil. Strach z nemoci přitom již dříve označil za psychózu, napsala agentura Reuters.

reklama