reklama
CNN Prima News vojenská přehlídka

vojenská přehlídka

Výpis příspěvků ke štítku „vojenská přehlídka“

Severní Korea ukázala na přehlídce novou „monstrózní“ raketu. Je to zklamání, zní z USA

Aktualizováno

Severní Korea dnes oslavila 75. výročí založení vládní Korejské strany práce velkou vojenskou přehlídkou v Pchjongjangu. Součástí přehlídky byla i nová mezikontinentální balistická raketa, kterou experti označují za monstrózní a s potenciálem být jednou z nejnebezpečnějších. Washington nad ukázkou dosud neznámé zbraně neskrýval zklamání a vyzval Pchjongjang k jednání za účelem kompletního odstranění jaderných zbraní z Korejského poloostrova.

Zeman na vojenskou přehlídku do Moskvy nepojede, mrzí ho to

Prezident Miloš Zeman se nezúčastní vojenské přehlídky v Moskvě k 75. výročí konce druhé světové války, která se bude konat 24. června. Důvodem jsou opatření v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru. Nemožnost účasti na přehlídce prezidenta mrzí, sdělil dnes jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Pověřil českého velvyslance v Rusku Vítězslava Pivoňku, aby ho jako „osobní zástupce“ na přehlídce zastoupil.

Bělorusko uspořádalo i přes pandemii velkou vojenskou přehlídku, Rusko ji zrušilo

Tisíce vojáků dnes pochodovaly před zraky mnohých diváků při vojenské přehlídce v běloruské metropoli Minsku na počest výročí 75 let od porážky nacismu. Prezident Alexandr Lukašenko se oproti svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi rozhodl ignorovat výzvy k zavedení karanténních opatření kvůli pandemii COVID-19 a slavnostní shromáždění i přesto uskutečnil. Strach z nemoci přitom již dříve označil za psychózu, napsala agentura Reuters.

Svět oslavuje výročí konce války, akce omezila pandemie koronaviru

Evropské země si připomněly 75. výročí konce druhé světové války. Francouzský prezident Emmanuel Macron položil věnce u Vítězného oblouku v Paříži. Nad Londýnem přeletěly stíhačky RAF a britská královna přednese ve 21:00 svůj projev. Německá kancléřka Angela Merkelová a prezident Frank-Walter Steinmeier uctili památku válečných obětí Neue Wache. Letošní oslavy ale zásadně poznamenává koronavirová pandemie a přijatá opatření.

reklama