CNN Prima News vojenská přehlídka

vojenská přehlídka

Výpis příspěvků ke štítku „vojenská přehlídka“

OBRAZEM: Tanky jako dětské hřiště. Ukrajinci v Kyjevě ukázali zničenou ruskou techniku

24. srpna 2022 19:11

Ruské tanky a obrněná vozidla na hlavní třídě v centru Kyjeva? To je aktuální obrázek v hlavním městě Ukrajiny. Nejde o nějaký náhlý úder ruských sil, nýbrž o přehlídku. Ukrajinci totiž v době, kdy slaví výročí samostatnosti svého státu, uspořádali v Kyjevě ukázku zničené vojenské techniky, která náležela Rusům. Akce přilákala davy lidí, a to dospělých i dětí. Ty si z kovových obrněnců mnohdy udělaly prolézačky.

Na ruské přehlídce bylo málo techniky. Gerasimov už možná na postu skončil, hodnotí experti

10. května 2022 07:36

Oslavy 9. května, kterými si Rusko připomíná vítězství nad nacistickým Německem v druhé světové válce, se letos obešly bez náčelníka generálního štábu Valerije Gerasimova i ruského letectva. Tradiční vojenskou přehlídku hodnotili experti v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle nich měly na průběh oslav značný vliv ruské neúspěchy v bojích na Ukrajině.

OBRAZEM: Chudší vojenská přehlídka a Putinovy slovní útoky. Jak Rusko slavilo Den vítězství?

9. května 2022 20:17

Tradiční oslavy 9. května, kterými si Rusko připomíná vítězství nad nacistickým Německem v druhé světové válce, letos zastínila ruská agrese na Ukrajině. Na tradiční vojenské přehlídce v Moskvě chyběl náčelník generálního štábu Valerij Gerasimov i letectvo. Projev prezidenta Vladimira Putina obsahoval především verbální útoky směrem k západním zemím a kyjevskému režimu, který Kreml považuje za neonacistický.

Putin je starý k smrti vyděšený mužíček. Pro válku neexistuje rozumný důvod, zní z Kyjeva

9. května 2022 13:46

Pro ruskou invazi na Ukrajinu neexistuje žádný rozumný důvod, je to jen projev zvrácených imperiálních ambic Kremlu. V reakci na proslov ruského prezidenta Vladimira Putina to uvedl poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak. Další z prezidentských poradců Oleksij Arestovyč Putina nazval „starým, nemocným a k smrti vyděšeným mužíčkem“, informuje agentura Unian.

Sledujte přehlídku na Rudém náměstí v Moskvě: Rusko slaví Den vítězství

9. května 2022 08:22

Ruský prezident Vladimir Putin v projevu na přehlídce k výročí konce druhé světové války v Moskvě prohlásil, že obrana vlasti je nejposvátnější povinností – a za vlast nyní podle něj bojují ruská vojska v Donbasu. Ruskou invazi na Ukrajinu označil za jediné správné rozhodnutí a za reakci na postup západních zemí. Vojenskou přehlídku můžete sledovat živě v tomto článku.

Chceme se stát kandidátem pro vstup do EU, řekl Zelenskyj a prozradil termín

9. května 2022 06:40

V Moskvě se uskutečnila vojenská přehlídka. Prezident Putin ve svém projevu hájil útok na Ukrajinu jako nutnou reakci na kroky Západu. Mezitím dál pokračují boje na východě i na jihu Ukrajiny. Ta podle prezidenta Zelenského dělá vše pro to, aby se přiblížila Evropské unii. Kandidátský status Ukrajinci očekávají již v červnu. Šéf Bílého domu Biden podepsal zákon, který umožní urychlit a zjednodušit dodávky zbraní Ukrajině.

Přijde Putin na přehlídku? Váleční veteráni jsou kvůli němu týdny v karanténě, říká Just

8. května 2022 17:08

Česko si v neděli 8. května připomíná ukončení druhé světové války. V Rusku a některých dalších zemích se ale Den vítězství slaví 9. května. V Moskvě se proto v pondělí uskuteční slavnostní vojenská přehlídka, které se tradičně účastní i ruský prezident. Předseda poslanců ODS Marek Benda ale uvedl, že není jasné, jestli se jí Putin vůbec zúčastní. Podle spolupracovníka CNN Prima NEWS Jiřího Justa je ale účast Putina v podstatě jistá, neboť se s jeho projevem počítalo při sobotních přípravách přehlídky.