reklama
CNN Prima News volební program

volební program

Výpis příspěvků ke štítku „volební program“

Volební program SPD: Proč chce Okamura zavést vlasteneckou výchovu a zrušit dotace?

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. V průběhu posledního měsíce před volbami 2021 se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Právě teď je na řadě SPD Tomia Okamury.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zavedli byste daňové prázdniny?

Daňové prázdniny ve svých předvolebních slibech zmiňuje SPD, Přísaha a koalice Spolu. V případě koalice jde o úlevu pro rodiny, které čerpají rodičovský příspěvek nebo mají tři a více dětí. SPD chce daňové prázdniny pro české firmy se sídlem v zahraničí jako motivaci pro placení daní v tuzemsku. Přísaha slibuje tuto formu úlevy pro mladé lidi po ukončení školy.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.

Volební program Přísahy: Jak Šlachta vyřeší drahé bydlení a komu zvedne daně?

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a jasně a přehledně poskládali jejich odpovědi. V následujícím měsíci se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů všech stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech.

Předvolební dárečky i billboardy vyjdou draho. Podívejte se, kdo utratil kolik milionů

Za předvolební kampaň zatím nejvíc utratila koalice Spolu, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Z jejího transparentního volebního účtu vyplývá, že na propagaci vydala přes 58 milionů. Nejméně zatím utratilo hnutí ANO, a to 12 milionů, alespoň podle oficiálních čísel. V nákladech na kampaň však ještě například nemá započítanou knihu premiéra a šéfa hnutí Andreje Babiše.

Povolební spolupráce ODS s ANO je reálná. Mají i podobné programy, míní politolog

Povolební spolupráci ANO a ODS si dokáže politolog Lukáš Valeš velmi dobře představit. Ve vysílání CNN Prima NEWS tuto možnost podtrhl i podobnými programy obou stran. Obě strany už hlasovaly v celé řadě případů stejně a paradoxně si jsou v mnohém programově blízké, mínil. Reagoval tak na výrok vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), který v pořadu Partie tuto variantu spolupráce nadnesl.

Vlakem z Prahy do Budějovic za hodinu, slibuje STAN. To je blbost, kontruje Havlíček

Doprava, a konkrétně železniční spojení, je jedním z klíčových témat těchto voleb. Hnutí STAN společně s Piráty například slibuje, že v případě, že budou mít ministra dopravy, zajistí, abychom se vlakem z Prahy do všech krajských měst dostali pohodlně jen za hodinu. Podle současného ministra Karla Havlíčka (ANO) je ale hodina nereálný čas. Sám slibuje rychlodráhu do Drážďan.

reklama