CNN Prima News volební program

volební program

Výpis příspěvků ke štítku „volební program“

KOMENTÁŘ: Spláchli jste svůj hlas do kanálu? Tak si nestěžujte na Fialu!

21. května 2023 06:04

Skoro to vypadá, jako kdyby se premiér Fiala i jeho koalice SPOLU rozhodli dělat všechno přesně naopak, než slibovali před volbami. Neměly se zvedat daně z příjmu – a bum. Neměla se zvedat daň z nemovitosti – znovu bum. Měly se hledat úspory hlavně na výdajové straně rozpočtu a snižovat počty státních zaměstnanců – bum a ještě jednou bum. Pro voliče koalice SPOLU musejí být kroky vlády jedna velká rána, jedno bum za druhým. Není proto divu, že hlavně na sociálních sítích jsou voliči této koalice často cílem posměšných otázek typu: „Tak co, jste spokojeni s tím, koho jste si zvolili?“

Šéfka TOP 09 k Okamurovi: Překvapuje mě, že jako vlastenec nechcete financovat armádu

7. listopadu 2021 11:39

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová v nedělní Partii Terezie Tománkové vmetla lídrovi SPD Tomiu Okamurovi, že se tváří jako vlastenec, ale přitom nechce podporovat zvyšování výdajů na armádu. Šéf strany, která míří do opozice, reagoval s tím, že posilování armády se často soustředí na expanzivní politiku, s čímž se neztotožňuje.

Volební program Pirátů a STAN: Co udělají s EET, slevami pro důchodce nebo rodičovskou?

6. října 2021 00:16

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. Předkládáme vám to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Tentokrát je na řadě koalice Pirátů a STAN.

Volební program KSČM: Jaké daně by komunisté zvýšili a jak by proměnili školství?

5. října 2021 21:17

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. V průběhu posledního měsíce před volbami 2021 se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Právě teď je na řadě KSČM Vojtěcha Filipa.

Volební program ANO: Vyšší daně z neřestí, stovky kilometrů dálnic, 400 tisíc rodičovská

5. října 2021 16:22

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. V průběhu posledního měsíce před volbami 2021 se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Teď vám přinášíme vybrané body z programu ANO.

Volební program Spolu: Nezvyšovat daně, 250 kilometrů dálnic i zásluhové důchody

28. září 2021 10:47

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně, která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. V průběhu posledního měsíce před volbami 2021 se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Právě teď je na řadě koalice Spolu – ODS, KDU-ČSL a TOP 09.

Volební program SPD: Proč chce Okamura zavést vlasteneckou výchovu a zrušit dotace?

20. září 2021 23:29

Ztrácíte se ve volebních programech stran? Zajímá vás, která z nich vám plánuje zvýšit daně a která naopak přidat na rodičovské nebo důchodech a jak se vypořádá s další případnou vlnou koronaviru? Položili jsme politikům 40 vašich nejčastějších dotazů a přehledně poskládali jejich odpovědi. V průběhu posledního měsíce před volbami 2021 se tak můžete těšit na to nejdůležitější z programů hlavních stran, které bojují o vaši přízeň a pravidelně figurují ve volebních průzkumech. Právě teď je na řadě SPD Tomia Okamury.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zavedli byste daňové prázdniny?

20. září 2021 14:47

Daňové prázdniny ve svých předvolebních slibech zmiňuje SPD, Přísaha a koalice Spolu. V případě koalice jde o úlevu pro rodiny, které čerpají rodičovský příspěvek nebo mají tři a více dětí. SPD chce daňové prázdniny pro české firmy se sídlem v zahraničí jako motivaci pro placení daní v tuzemsku. Přísaha slibuje tuto formu úlevy pro mladé lidi po ukončení školy.

Otázka pro politiky: Pokud byste vládli, zrušili byste elektronickou evidenci tržeb?

17. září 2021 06:36

Elektronickou evidenci tržeb slibují po volbách kompletně zrušit pouze SPD a koalice Spolu, tedy pokud se dostanou do vlády. Zrušení EET, nebo její úpravu chtějí i další dlouhodobí kritici – koalice Piráti a STAN. ČSSD, která hnutí ANO pomáhala EET v minulé vládě prosadit, by EET nerušila. Stejně tak KSČM, ta ale dodává, že EET všechna očekávání nenaplnila.