reklama
CNN Prima News voucher

voucher

Výpis příspěvků ke štítku „voucher“

Blue Style: Poukazy za zrušené zájezdy využívají Češi k nákupu letní dovolené

Na nákup letní dovolené z nabídky first minute využilo 67 procent lidí poukaz za zrušený zájezd, třetinu zákazníků tvoří noví klienti. Nejvíce lidí se chystá vyrazit do Egypta, a to 48 procent, na druhém místě je Tunisko, kam chce letět pětina lidí. Na virtuální tiskové konferenci to dnes řekla obchodní ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek. Ceny pobytů na léto jsou srovnatelné s uplynulou sezonou, v některých případech jsou i nižší, dodala.

Cestovní kanceláře ruší všechny původní zájezdy a začnou nabízet nové

Kvůli obavám z přetrvávajících opatření proti šíření koronaviru ruší zaplacené zájezdy nejen klienti cestovních kanceláří, ale i kanceláře samy. Po cestovních kancelářích Exim Tours a Fischer včera oznámila i Alexandria, že ruší všechny zájezdy na toto léto s odletem do 31. srpna. Klientům nabídne vouchery a začne tvořit nové zájezdy přizpůsobené současným podmínkám.

Máte nárok na vrácení peněz za dovolenou nebo letenku? Co vouchery a doplatky záloh?

Pokud zákazník neodstoupí od smlouvy, má stále povinnost doplácet cenu zájezdu. „Cestovní kanceláře se snaží vycházet vstříc, ale bohužel to může dojít tak daleko, že to (nedoplatky za objednaný zájezd, pozn. red.) cestovní kancelář může vymáhat soudně,“ uvedla pro CNN Prima NEWS právnička Denisa Brdlíková, která odpovídala na konkrétní dotazy diváků ohledně dovolených, zájezdů či letenek.

reklama