reklama
CNN Prima News vraždy

vraždy

Výpis příspěvků ke štítku „vraždy“

Kvůli své práci bylo loni zavražděno 45 novinářů. Nejvíce jich zabili v Afghánistánu

1. ledna 2022 23:40

Ve světě loni zavraždili 45 novinářů v souvislosti s výkonem jejich povolání, o dvacet méně než v roce 2020. Informovala o tom v pátek Mezinárodní federace novinářů (IFJ). Podle ní jde o jeden z nejnižších počtů vražd novinářů za rok za dobu vedení těchto statistik IFJ. Od roku 1991 podle federace ve světě z profesních důvodů přišlo o život 2721 žurnalistů.

Vrah 190 dětí chce na svobodu za dobré chování. Soudce to zamítl z nečekaného důvodu

4. listopadu 2021 13:41

Říkají mu Bestie. Kolumbijec Luis Alfredo Garavito se přiznal k tomu, že zavraždil 190 dětí. Předpokládá se ovšem, že jeho obětí bylo mnohem více. Kvůli tomu bývá považován za nejhoršího sériového vraha v historii. Kolumbijský národní vězeňský institut se začal zabývat žádostí o jeho předčasném propuštění na svobodu za dobré chování. V latinskoamerické zemi to vyvolalo bouři nevole.

Přes 30 let pátrali francouzští policisté po sériovém vrahovi. Byl to jejich kolega

2. října 2021 00:44

Francouzští vyšetřovatelé oznámili, že se jim podařilo vyřešit sérii vražd a znásilnění z 80. a 90. let minulého století, jejichž pachatel dosud unikal spravedlnosti. Po analýze vzorků DNA došli k závěru, že zločiny přisuzované neznámému „muži s jizvami po neštovicích“ měl na svědomí 59letý bývalý policista François Vérove. Ten tento týden spáchal sebevraždu poté, co vyšetřovatelé začali v souvislosti s případem svolávat a vyslýchat stovky bývalých policistů.

Chladnokrevný „Had“: Turistům nabídl nocleh, zdrogoval je a 24 z nich zabil. Teď je milionář

21. června 2021 21:11

Byl to jeden z nejkrutějších sériových vrahů v historii. Francouz Charles Sobhraj stojí za smrtí 24 turistů, které zavraždil v 70. letech. Svůj příběh prodal údajně za 15 milionů a nedávno byl o něm v dílně Netflixu natočený seriál pod názvem Had. Je to jedna z přezdívek, kterou dostal díky své schopnosti neuvěřitelně dlouho klamat lidi a utíkat z vězení.

reklama