CNN Prima News vraždy

vraždy

Výpis příspěvků ke štítku „vraždy“

Kdo vraždil v chorvatském městě plném Čechů? Střelec se choval divně před útokem i po něm

Trpěl posttraumatickou stresovou poruchou a pil alkohol. Tak dobře informované zdroje popsaly pro CNN Prima NEWS 51letého muže, který v chorvatském domově důchodců zabil šest lidí. Bývalý voják ještě před masakrem zašel do kavárny, v níž pohostil další návštěvníky. Po střelbě opět zamířil do podniku, v němž počkal na příjezd policie. Muž měl problémy se zákonem již v minulosti. K tragické střelbě došlo v chorvatském městě Daruvar, které je mimo jiné známé tím, že v něm žije početná česká menšina.

Češka z Chorvatska popsala tragickou střelbu: Strašné. Nikdo by to dopředu nepředpovídal

Chorvatsko se vzpamatovává z tragické střelby v domově důchodců, v němž 51letý muž zabil šest lidí. Tragédie se odehrála ve městě Daruvar, které obývá významná česká menšina. Novinářka Lenka Lalićová, která pracuje v místním chorvatském rádiu a zároveň umí perfektně česky, celou událost popsala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Krátce po střelbě vyrazila přímo na místo.

Chorvatskem otřásla střelba: Žije babička? Rodiny zjišťují informace na místě tragédie

Aktualizováno

Chorvatskem otřásla střelba v domově důchodců, která si vyžádala nejméně šest životů. Podle tamních médií do budovy ve městě Daruvar vešel muž s pistolí a začal střílet kolem sebe. Zraněno bylo dalších šest lidí. Zoufalí rodinní příslušníci postřelených nyní postávají před domovem důchodců. Policie ani zdravotníci jim prý zatím nemohou poskytnout bližší informace.

Záhada šílených vrahů: Gang zabil 28 lidí, měli mu pomáhat i policisté. Viníci uniknou trestu

Jsou to ty nejzáhadnější vraždy, ke kterým kdy v Belgii došlo. Gang zabijáků, jimž se přezdívalo „šílení“, připravil v letech 1982-85 o život 28 lidí. Vyšetřování případu trvalo několik desetiletí, prověřovalo třeba i podezření, že do zločinů mohli být zapleteni policisté či zastánci krajní pravice. Po letech končí rozpačitým výsledkem: viníci nenalezeni.

Měli jména a obličeje. Matka zastřelené dívky na fakultě kritizuje, že se nemluví o obětech

Když někde čtu, že se o tom kvůli úctě k obětem a pozůstalým nebudeme bavit, přijde mi to šílené. V rozhovoru pro web Lidovky.cz to řekla Lenka Šimůnková – matka zavražděné Elišky, která byla jednou ze 14 obětí střelby, k níž došlo loni v prosinci na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Zatímco motiv masového vraha je stále nejasný, Šimůnková zmiňuje, že by se ráda dobrala pravdy, aby mohla celou věc uzavřít. Žena také vyčítá policistům, že jí neposkytují informace.

Mohlo to dopadnout ještě mnohem hůř. Expert popsal hrůzný plán střelce na univerzitě

Prosincový masakr na Filozofické fakultě UK mohl mít ještě daleko více obětí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to naznačil lektor střelby a taktiky Zdeněk Charvát, který pochválil pohotový zásah policie. Mimo jiné se rozpovídal o vybavení a výcviku běžných strážců zákona i o tom, co policii v současnosti schází. Kromě problému s objednávkou útočných pušek je to například nedostatek výcvikových prostor včetně vlastních střelnic.