CNN Prima News vraždy

vraždy

Výpis příspěvků ke štítku „vraždy“

Vymahače dluhů rozstříleli samopalem v jeho luxusním autě. Soud nikoho nepotrestal

14. listopadu 2022 20:33

Když na konci listopadu roku 1993 pokryla Prahu nečekaná sněhová nadílka, jako by kromě ulic a parků zakryla na dlouhé roky také většinu stop vraždy v pražské Michli. Lidé tam před jednou z vil objevili rozstřílený luxusní vůz a na jednom ze sedadel mrtvé tělo mladého muže. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

Hrůzné statistiky války na Ukrajině: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

4. listopadu 2022 06:56

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než osm měsíců. Kyjev shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu napáchali. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 7 938 civilistů. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila přes 135 tisíc civilních budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích či znásilněních spáchaných Rusy.

V Česku se do konce září stalo více vražd než za celý loňský rok. Jde pouze o náhodu?

1. listopadu 2022 17:47

V Česku se letos za první tři čtvrtletí stalo výrazně více vražd než za celý loňský rok. Policejní statistiky evidují od ledna do září 122 takových činů. Loni to bylo ve srovnatelném období 85 vražd a za celý rok 105. Podle policejního prezidia ale nelze nárůst přičítat konkrétnímu společenskému jevu. Většinu vrahů totiž i nadále motivují osobní rozepře. Údaje zahrnují nejen dokonané skutky, ale i přípravy a pokusy o vraždu.

Podpálil chatku, kde přespávala expřítelkyně s jiným. Násilníkovi hrozí výjimečný trest

25. října 2022 14:13

Pražská policie obvinila osmačtyřicetiletého muže z dvojnásobné vraždy. Podle kriminalistů v březnu kvůli partnerským neshodám podpálil chatku, ve které přespávala jeho bývalá přítelkyně s jiným mužem. Na webu to v úterý uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Pachatel se podle něj k činu, který se původně jevil jako nešťastná náhoda, přiznal. Za dvojnásobnou vraždu mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest.

Bylo to správné, hodnotí Mašínova dcera činy jeho skupiny. Do Prahy přivezla otcovy věci

10. července 2022 16:15

Diskuze o činech antikomunistické skupiny bratří Mašínu v 50. letech dodnes vyvolávají velké vášně. Někteří mají členy skupiny za vrahy, jiní za za hrdiny. Dcera Josefa Mašína mladšího Barbara Masin, která z USA přicestovala do Prahy, považuje konání svého otce vzhledem k okolnostem za správné. Řekla to v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.