CNN Prima News výpadek

výpadek

Výpis příspěvků ke štítku „výpadek“

Ministerstvo se zajištěním léků zaspalo. Není možné pacienty léčit zábaly, říká Prymula

5. ledna 2023 14:31

Ministerstvo zdravotnictví mohlo pro zajištění dostatku léků udělat více, domnívá se epidemiolog a bývalý šéf resortu Roman Prymula. Jeho vedení podle něj reagovalo příliš pozdě, ministra Vlastimila Válka (TOP 09) však alespoň pochválil za dodatečné obstarání Nurofenu. Systém kontroly zásob léčiv je prý již v lepším stavu, problémy s výpadky se ale mohou v budoucnu opakovat kvůli celoevropské nepřipravenosti na podobnou situaci.

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: V Česku chybí i speciální léky pro pacienty v nemocnicích

30. prosince 2022 18:18

V Česku stále chybí některé léky. Výpadek se teď navíc týká nejenom těch běžně dostupných v lékárnách, ale i speciálních léčiv pro pacienty v nemocnicích. Důvodem je zvýšená spotřeba, se kterou výrobci ani nemocnice nepočítali. To a další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Co způsobilo výpadky léků? Situaci komplikuje nedostupnost obalů i výroba v Číně a Indii

16. prosince 2022 15:03

Důvodem nedostatku léků může být i nedostupnost některých obalů, problémy jsou například se sklem či hliníkem. Vliv má i koncentrace výroby do Asie, produkují se tam dvě třetiny všech účinných látek pro léčiva. V tiskové zprávě to uvedl Tomáš Hladík ze společnosti Logio, která se zaměřuje na dodavatelské řetězce. Na současné výpadky léků pro děti má podle lékařů a lékárníků vliv i větší poptávka způsobená silnější epidemií nemocí dýchacích cest.

Špičák se pustil do Válka a spol.: Ministerstvo musí na nedostatek léků reagovat okamžitě

16. prosince 2022 14:44

Poslanec Julius Špičák (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval ministerstvo zdravotnictví za řešení situace s nedostatkem léků. Podle něj by úřad Vlastimila Válka (TOP 09) měl o situaci informovat na svých stránkách, což se prý neděje. Koaliční poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL) zdůraznil, že potřebné informace lze nalézt na webu Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Vše o masivním výpadku léků nejen pro děti. Proč přípravky chybí a jak situaci předejít?

15. prosince 2022 18:50

Rodiče nejmenších dětí zachvátila panika. Léky, které mohou svým ratolestem v nemoci podávat, zaznamenávají masivní výpadek. Jedná se zejména o přípravky na snížení horečky či antibiotika. Situace však není ojedinělá, například léky v podobě sirupu chybí od května již potřetí. Co za výpadky stojí, jaké konkrétní léky v poslední době nejsou a proč nemá Česko více zásob?

Sociální sítě coby lékárna. Zoufalí rodiče shání léky pro děti, vyráží i za hranice

15. prosince 2022 15:13

Česko trápí nedostatek některých léků, a to nejen pro děti. Alespoň dočasné řešení už ale mnohé maminky našly. Třeba sirupy a čípky na snižování horečky pro nejmenší děti od tří měsíců si rodiče přeprodávají nebo darují přes kontakty na sociálních sítích. A maminky z česko-polského pohraničí nakupují léky pro děti i v sousední zemi. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce proto zpřísnit pravidla pro distributory.

Na prahu chřipkové epidemie chybí v Česku dětské léky. Improvizujeme, stěžují si lékaři

13. prosince 2022 07:15

Česko se potýká s výpadky léků pro děti, chybí i některá antibiotika. Několik z nich pravděpodobně zůstane nedostupných i v nadcházejících měsících. Četnost případů respiračních onemocnění se přitom pohybuje u hranice chřipkové epidemie. Situace podle ministerstva zdravotnictví nemá snadné řešení.

Celá Kuba zůstala po úderu hurikánu Ian bez proudu. Zesilující bouře teď míří na Floridu

28. září 2022 05:41

Poté, co se Kubou přehnal hurikán Ian, zkolabovala na ostrově elektrická síť a celá země zůstala bez proudu. S odvoláním na úřady o tom informovaly agentury Reuters a AP. Živel udeřil v úterý na západní část Kuby jako hurikán třetí kategorie z pěti, úřady kvůli němu nechaly evakuovat na 50 000 lidí. Bouře nyní míří na americkou Floridu a panují obavy, že by mohla nad mořem zesílit na hurikán čtvrté kategorie.

Lidé zahltili aplikaci na pětitisícový příspěvek. Výpadky nejsou naše chyba, hájí se resort

15. srpna 2022 10:22

Podávání žádostí o příspěvek 5000 korun na dítě provázejí potíže. Aplikace má výpadky, přihlášení přes elektronickou identitu může trvat déle. Na svém Twitteru to oznámilo ministerstvo práce. Podle něj úřady práce přijaly k dnešnímu dopoledni desítky tisíc žádostí. Příspěvek 5000 korun je na děti, kterým nebylo k 1. srpnu ještě 18 let, nebo které se do konce roku teprve narodí. Získat ho mohou rodiny s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Domácnosti s přídavky na děti ho dostávají automaticky, ostatní musí požádat.