reklama
CNN Prima News výpadek

výpadek

Výpis příspěvků ke štítku „výpadek“

Zuckerberg během pár hodin zchudnul o miliardy dolarů. Nejen kvůli výpadku Facebooku

5. října 2021 18:38

Pondělní výpadek sociálních sítí Facebook, Instagram a WhatsApp vyšel Marka Zuckerberga poměrně draho. Během šesti hodin ztratil zakladatel a výkonný ředitel Facebooku šest miliard dolarů (přes 130 miliard korun), což je téměř dvojnásobné jmění českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Výpadek ale není jediným důvodem Zuckerbergova „zchudnutí“.

Konec světa pro mladé se nekoná. Facebook, Instagram a WhatsApp začaly po výpadku znovu fungovat

5. října 2021 05:07

Sociální sítě Facebook a Instagram a aplikace pro zasílání zpráv WhatsApp, které v pondělí postihl několikahodinový výpadek, začaly dnes v noci znovu fungovat. Společnost Facebook oznámila po 04:00 SELČ, že její služby jsou znovu přístupné on-line a její zaměstnanci pracují na postupném návratu k běžnému provozu. Firma, pod kterou spadají zmíněné sociální sítě a aplikace, se domnívá, že během výpadku neunikly údaje uživatelů jejích služeb, informovala agentura Reuters.

Facebook, Instagram i WhatsApp evidovaly obří výpadek. Problémy měli i čeští operátoři

4. října 2021 18:08
Aktualizováno

Sociální sítě společnosti Facebook v pondělí zaznamenaly asi šestihodinový výpadek. Podle webu CNBC se jednalo o nejhorší výpadek od roku 2008, kdy se problém táhl celý den. Do aplikace se nebylo možné přihlásit, neaktualizoval se feed hlavních zpráv a nedaly se ani posílat zprávy. Kolem půlnoci začaly platformy pomalu naskakovat, stále však nebyly plně funkční. Problémy se v pondělí objevily i u klientů operátorů T-Mobile a Vodafone.

Noční bouře strhla stožáry u Temelína. Část elektrárny stojí, lidé jsou bez elektřiny

24. června 2021 11:33

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na čtvrtek kvůli následkům bouřky svůj II. blok. V okolí elektrárny totiž bouře strhla stožáry, které zajišťují provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala oproti plánu o týden dřív, uvedl temelínský mluvčí Marek Sviták. Noční bouřky, které se prohnaly jihem Čech, připravily o elektřinu asi 10 tisíc domácností.

Senát schválil pravidla kurzarbeitu. V případě krize ho má spustit vláda

9. června 2021 18:55

Senát schválil nová pravidla takzvaného kurzarbeitu. Tuto zkrácenou práci se státním příspěvkem by mohla po dohodě v tripartitě zavést vláda. Lidé by v době výpadku dostávali za neodpracovanou dobu 80 % výdělku. Stát by poskytl čtyři pětiny této náhrady i s odvody do 1,5násobku celostátní průměrné mzdy. Zaměstnanci by doma mohli být jeden den až čtyři dny v týdnu. Opatření upravuje novela zákona o zaměstnanosti. K tomu, aby začala platit, ji musí podepsat prezident.

reklama