CNN Prima News výpadek

výpadek

Výpis příspěvků ke štítku „výpadek“

Bankomaty dávaly peníze zadarmo. Studenti v Etiopii využili chyby a vybrali stovky milionů

Největší etiopská banka se o víkendu potýkala s technickou závadou systému. Ta způsobila, že si lidé mohli vybrat z bankomatů výrazně vyšší částky, než měli na svém účtě. Bankovní aplikace zase s podobnou chybou umožňovala převody do jiných bankovních institucí. Státem vlastněná Etiopská komerční banka (CBE) vydala během výpadku 41 milionů dolarů (951 milionů korun) a teď prosí své klienty, aby jí peníze vrátili, píše zpravodajská společnost BBC.

Totální výpadek. Sítě Facebook, Messenger ani Instagram nefungovaly, odhlašovaly lidi z účtů

Sociální sítě Facebook, Instagram, Threads a chatovací aplikace Messenger zasáhly jeden z největších výpadků za poslední dobu. Všechny jmenované platformy odhlásily uživatele ze svých účtů, příčina stále není známá. Z aplikací fungoval jen WhatsApp. Masivní výpadek hlásili uživatelé po celém světě, ukazují to také grafy portálu Downdetector, který kontroluje dostupnost jednotlivých stránek. Okolo 17:30 byla obnovena většina sociálních sítí s výjimkou Instagramu.

Nebezpečný černý kašel řádí v Česku. S vakcínou jsou ale problémy, v ordinacích často není

Česko trápí problémy s dodávkami očkovacích látek proti černému kašli, kterým se letos nakazilo už skoro 900 lidí. Nejvíce ohroženi jsou novorozenci, senioři a chronicky nemocní. I když je očkování nejlepší ochranou proti nemoci, v současné chvíli ale v mnoha ordinacích chybí kvůli výpadkům vakcína. Situace by se však měla podle ministerstva zdravotnictví brzy zlepšit. Epidemiolog Roman Prymula varuje, že letos dojde ke zvýšenému počtu případů v souvislosti s proběhlou pandemií covidu.

EDoklady si stáhlo 100 tisíc lidí. Problémy má celá Evropa, hájí výpadky Bartoš

Aplikaci eDoklady, která umožňuje vytvoření elektronické varianty občanského průkazu v mobilním telefonu, si za první dva dny stáhlo přes 100 tisíc lidí. Informovala o tom mluvčí Digitální informační agentury (DIA) Anna-Marie Lichtenbergová. Kvůli velkému náporu se ale celý víkend objevovaly problémy s přihlášením přes Identitu občana. Důvodem je přetížení infrastruktury Národní identitní autority (NIA), na které Identita občana běží. Vyplývá to z reakcí uživatelů na síti X i informace na webu Identity občana.

Do Česka míří 52 tisíc balení penicilinu. Předseda asociace řekl, kolik jich lékárny získají

V pondělí by každá lékárna v Česku měla dostat alespoň 20 balení penicilinu. Všichni velcí distributoři převezmou od dodavatelské společnosti BB Pharma v pátek 52 tisíc balení. Novinářům to ve čtvrtek řekl předseda Asociace velkodistributorů léčiv Jan Rohrbacher. Od srpna Česko podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) obdrželo přes 200 tisíc balení penicilinu v tabletách nebo sirupech, v září to bylo 88 tisíc balení. Další dodávka je očekávána příští týden. S nedostatkem některých antibiotik včetně penicilinu se Česko potýká několik měsíců.

Expert o Válkově plánu vyrábět penicilin v Česku: Není nereálný, ale ani nejsprávnější

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) přišel s ambiciózním plánem. Do roka a půl by chtěl v Česku rozjet výrobu nedostatkového penicilinu. Jeho úřad o tom již začal jednat s držiteli příslušných licencí. Médiím prozradil, co vše je podle něj třeba zajistit, aby se situace kolem výpadku léků stabilizovala. Výkonný ředitel Asociace velkodistributorů léčiv Tomáš Votruba pro CNN Prima NEWS dodal, že vize o zdejší výrobě medikamentu „není nereálná“, nepovažuje ji však za nejsprávnější.