reklama
CNN Prima News Vyšehrad

Vyšehrad

Výpis příspěvků ke štítku „Vyšehrad“

Vyšehradský tunel neprojedete autem ani tramvají. Jeďte na kole, lodí nebo běžte pěšky

7. srpna 2021 13:39

Cestující v pražské MHD a řidiči od soboty neprojedou Vyšehradským tunelem z Podskalí do Podolí. Kvůli výměně tramvajových kolejí bude až do pátku 27. srpna přerušený provoz mezi zastávkami Výtoň a Podolská vodárna. Tunel bude uzavřený pro tramvaje i pro auta, pro pěší a cyklisty zůstane přístupný. Pro cestu kolem tunelu bude možné využít lodě.

Na pražské nádraží Vyšehrad je uvalena exekuce, zřejmě půjde do dražby

28. července 2021 16:24

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy uložili majitelům památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

Prymulova akce soukromého testování. Donutil ani Bohdalová nevěděli, že se jí účastní

26. ledna 2021 09:57
Aktualizováno

Herci a zpěváci z marketingové kampaně pro soukromý projekt antigenního testování pro statisíce Čechů, v němž se loni angažoval i premiérův poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula, netušili, že nepodporují státem organizovanou akci. Napsal to v úterý web Seznam Zprávy. V návrzích plakátů pro kampaň s názvem Česko se testuje! jsou Helena Vondráčková, Jiřina Bohdalová, Petr Čtvrtníček nebo Miroslav Donutil.

Restaurace Rio's, kde se sešel Prymula s Faltýnkem, dostala od magistrátu pokutu

12. ledna 2021 12:22

Restaurace Rio's na pražském Vyšehradě, kde se uskutečnila schůzka bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly, předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka a dalších lidí, dostala od pražského magistrátu pokutu. Informoval o tom v úterý web Seznam Zprávy s odkazem na vyjádření primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN). Ten informaci potvrdil, blíže však věc komentovat nechtěl s odůvodněním, že podnik se ještě může bránit, a správní řízení tak zatím není ukončeno.

Nádraží Vyšehrad je ostudou Prahy. Propadá se střecha, kolemjdoucím jde o zdraví

14. prosince 2020 07:23

Za jednu z největších ostud Prahy považují mnozí dezolátní stav unikátního nádraží Vyšehrad. Situace se zhoršuje, v památkově chráněné budově se začala propadat střecha. Neznámí pachatelé také v posledních měsících podstatnou část plechové střechy budovy rozebrali. Nevyužívanou secesní stavbu vlastní firma RailCity Vyšehrad, která však do ní neinvestuje.

Faltýnek tvrdí, že v „kauze Vyšehrad“ je všechno jinak. Provozovatel Rio's promluvil

6. listopadu 2020 15:46

K tolikrát propírané „kauze Vyšehrad“ se objevily nové informace. Provozovatel restaurace napsal, že poskytl prostory na žádost předsedy poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, kterého pokládá za „dlouholetého známého“. Klíčová postava celé akce Faltýnek navíc tvrdí, že se akce neodehrála tak, jak uvádějí média. Navíc popírá, že by na schůzku pozval ředitele FN Ostrava Jiřího Havrlanta.

Faltýnek může skončit i jako šéf poslanců ANO. Jeho kolegové rozhodnou v listopadu

31. října 2020 07:44

Jaroslav Faltýnek by mohl skončit i jako předseda klubu poslanců hnutí ANO. O jeho osudu mají rozhodnout poslanečtí kolegové z klubu ANO na společné schůzi 10. listopadu. Zatímco někteří v něj důvěru neztratili, jiní se ho budou ptát. A to jak na vyšehradskou schůzku, tak na jeho cestu do španělské Málagy v době nouzového stavu. Z té se vrátil ve čtvrtek odpoledne.

reklama