CNN Prima News Vyšehrad

Vyšehrad

Výpis příspěvků ke štítku „Vyšehrad“

OBRAZEM: Pražský železniční most se záchrany zřejmě nedočká. Kupka vyzývá k rychlému řešení

Historický železniční most na pražském Vyšehradě zřejmě bude muset být odstraněn a nahrazen novým. Správa železnic (SŽ) jej totiž považuje za kapacitně nevyhovující a odmítá alternativní studii, podle níž je zachování stávajícího mostu možné. SŽ přišla se svou vlastní architektonickou studií nové stavby, která více respektuje podobu současného historického mostu, než jak tomu bylo u původního návrhu. Na nutnost rychlého řešení apeluje také ministr Martin Kupka (ODS).

Statečné psí srdce: Ocenění pro hrdiny, kteří zachránili lidský život

Každoročně se oceňují lidští hrdinové, kteří svým statečným činem někomu pomohli nebo třeba rovnou zachránili život. Takové hrdiny máme i ve zvířecím světě a je hezké, že se na ně nezapomíná. Tradiční záchranářská anketa Statečné psí srdce se uskutečnila v úterý 24. října 2023 v sále Starého purkrabství na pražském Vyšehradě, již potřinácté.

Kazmův premiérový trhák přepsal v Česku tabulky návštěvnosti. Porazil i Anděla Páně 2

Kazmův film ONEMANSHOW: The Movie se stal zdaleka nejúspěšnějším českým filmem v divácké návštěvnosti během premiérového víkendu při uvedení do kin a současně druhým nejúspěšnějším filmem během prvního víkendu v kinech v Česku všech dob. Sám Kazma také poprvé oficiálně zveřejnil detaily hry, jejíž je film součástí. A pozorný divák tak může soutěžit o 22 milionů korun.

Margitu čekají bolestné Vánoce bez Hanky. Prozradil, kdy uloží její urnu na Vyšehradě

Štefan Margita prožívá po 30 letech první Vánoce bez Hanky Zagorové. Bolest zahání prací a naštěstí skoro každý den koncertuje. Na Štědrý den také nebude sám. Pozval své nejbližší přátele, Michala Kindla s manželkou. Jejich malá Adeline je vlastně Štefanova neformálně adoptovaná vnučka, která dědečka opravdu miluje. Margita v pořadu ShowTime také prozradil, kdy hodlá urnu s Hankou uložit do hrobu na Vyšehradě.

OBRAZEM: Nová podoba pražského železničního mostu budí emoce. To je vtip? ptají se lidé

Železniční most pod Vyšehradem se těší značné oblibě Pražanů, jeho zveřejněná budoucí podoba proto vyvolala velké emoce jak mezi odbornou, tak laickou veřejností. Institut pro plánování a rozvoje Prahy (IPR) přitom ještě před několika lety prezentoval návrh, který zachovával historickou podobu současného mostu. Vítězný projekt se proto nesetkal s přílišným pochopením.