CNN Prima News Vyšehrad

Vyšehrad

Výpis příspěvků ke štítku „Vyšehrad“

OBRAZEM: Nová podoba pražského železničního mostu budí emoce. To je vtip? ptají se lidé

26. listopadu 2022 06:29

Železniční most pod Vyšehradem se těší značné oblibě Pražanů, jeho zveřejněná budoucí podoba proto vyvolala velké emoce jak mezi odbornou, tak laickou veřejností. Institut pro plánování a rozvoje Prahy (IPR) přitom ještě před několika lety prezentoval návrh, který zachovával historickou podobu současného mostu. Vítězný projekt se proto nesetkal s přílišným pochopením.

Vypila lahev vína a tři vodky, pak řidička zabila policistu. Dostala 13 let vězení

7. září 2022 10:39

Řidičce Jitce Rudovič, která opilá smetla na pražské magistrále policejní auto, přičemž jednoho z policistů usmrtila a dva další zranila, uložil soud 13 let vězení. Zároveň jí na maximální možnou dobu – tedy na deset let – zakázal řídit motorová vozidla. Středeční verdikt, který ženu uznal vinnou z obecného ohrožení, není pravomocný.

Tresty v kauze Berbr: Vyšehrad končí v ČFL, tři sudí dostali osmiletý zákaz

21. prosince 2021 14:42

Etická komise Fotbalové asociace České republiky (FAČR) udělila tresty v korupční kauze okolo bývalého svazového předsedy Romana Berbra. Komise vyloučila FK Slavoj Vyšehrad ze třetí nejvyšší fotbalové soutěže ČFL. Pražský klub může od příští sezony startovat až v páté nejvyšší soutěži, tedy v pražském přeboru. Rozhodčí Zdeněk Koval, Jiří Musil a Miloš Vitner nesmí osm let působit ve fotbale. Miroslav Svoboda má na rok a půl zakázáno zastávat funkci delegáta.

Vyšehradský tunel neprojedete autem ani tramvají. Jeďte na kole, lodí nebo běžte pěšky

7. srpna 2021 13:39

Cestující v pražské MHD a řidiči od soboty neprojedou Vyšehradským tunelem z Podskalí do Podolí. Kvůli výměně tramvajových kolejí bude až do pátku 27. srpna přerušený provoz mezi zastávkami Výtoň a Podolská vodárna. Tunel bude uzavřený pro tramvaje i pro auta, pro pěší a cyklisty zůstane přístupný. Pro cestu kolem tunelu bude možné využít lodě.