CNN Prima News vyšetřování

vyšetřování

Výpis příspěvků ke štítku „vyšetřování“

Neuvěřitelná scéna v autobuse. Řidič s cestujícím po sobě stříleli za jízdy, ukazuje video

30. května 2023 08:52

Velké drama se odehrálo v autobuse hromadné dopravy v americkém městě Charlotte. Hádka řidiče s jedním z cestujících totiž vygradovala do regulérní přestřelky. Oba muži po sobě pálili nejdřív uvnitř vozu mezi vyděšenými cestujícími, následně pak i venku. Incident se neobešel bez zranění, ale zatímco řidič se zotavuje doma, agresivní cestující putoval z nemocnice rovnou za mříže, informuje stanice CNN.

Smrt chlapečka zastavila život v Mostě. Máme no go zóny, bojíme se i ve dne, říká zastupitelka

29. května 2023 07:39

Most a jeho okolí patří dlouhodobě z pohledu kriminality mezi nejrizikovější místa v Česku. Severočeský region trápí zejména násilná a majetková trestná činnost. O bezpečnosti ve městě promluvila i opoziční zastupitelka Alena Dernerová, která po tragické smrti čtyřletého chlapce přiznala, že v Mostě existují takzvané „no go zóny“, do nichž se lidé neodváží vkročit někdy ani během dne.

Hrozné, celý život měl před sebou. Lidé truchlí za chlapečka z Mostu, popsali detaily útoku

28. května 2023 21:03

Na zemi ležela dětská pistole celá od krve, pohádali se Čech a Ital. Tak svědci líčí tragický sobotní incident v Mostě, kdy po napadení zemřel teprve čtyřletý chlapec. Neshodnou se však na verzi, který z mužů – zda současný, nebo bývalý partner chlapcovy matky – nakonec zaútočil. Policisté již v případu obvinili 31letého muže z pokusu o vraždu a usmrcení z nedbalosti.

Pochybnosti okolo smrti herce Heribana. Pitva odhalila příčinu, úřad zvažuje případ prošetřit

28. května 2023 12:04

Stěžoval si na bolest zad, resuscitace po zástavě srdce o den později byla neúspěšná. Smrt herce Daniela Heribana podle výsledků pitvy však způsobila akutní disekce aorty. O příčině náhlého skonu 43letého umělce informoval deník SME. Okolnosti jeho smrti vzbuzují mezi lidmi pochybnosti. Přibývají také názory, zda by se odchod herce neměl prošetřit. Úřad pro dohled nad zdravotní péčí tento krok z vlastní iniciativy zvažuje.

Bizarní vysvětlení smrti ženy na Českolipsku: Upálil ji vrah z televize, tvrdí odsouzený manžel

28. května 2023 11:12

Muž nepravomocně odsouzený za brutální vraždu manželky na Českolipsku se snaží zvrátit verdikt soudu. Ten mu uložil výjimečný trest 27 let za to, že podle obžaloby omráčil svou ženu paralyzérem, polil ji v autě benzinem a zapálil. Žena zaživa uhořela v krutých bolestech. Její manžel Pavel N. ale popírá, že by zabíjel. Teď přišel s novým, značně bizarním vysvětlením. Vraha své ženy prý zahlédl v televizi, má jít o Karla K. odsouzeného za podobný čin – za vraždu ženy v Rumburku.

Waters má problém: Němci ho vyšetřují kvůli nacismu. Vadí jim kostým, který měl i v Praze

26. května 2023 17:37

Policie v Berlíně vyšetřuje spoluzakladatele britské rockové kapely Pink Floyd Rogera Waterse kvůli možnému šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině. Informuje o tom internetový portál týdeníku Der Spiegel. Případ souvisí s Watersovým koncertem z minulého týdne, na kterém vystoupil v černém kabátu s červenou páskou na paži. Tento kostým podle mluvčího policie připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

Ohrožovala ho nožem? Policista použil taser na 95letou ženu s chodítkem, ta bojuje o život

19. května 2023 09:19

Ohrožuje policistu chodítkem a nožem. Zřejmě takový dojem měl australský strážce zákona, který použil v domě s pečovatelskou službou taser na 95letou Clare Nowlandovou trpící demencí. Drobná žena, která váží zhruba 43 kilo a měří 150 centimetrů, skončila po zákroku v bezvědomí. V kritickém stavu se u ní v nemocnici střídá její početná rodina. Panují však obavy, že se seniorka již nezotaví. Případ řeší australští detektivové.

Hrůzný nález v kolejišti na Olomoucku. Provoz na trati zastavily lidské pozůstatky

15. května 2023 10:08
Aktualizováno

Na železnici mezi Olomoucí a Bohuňovicemi nalezli v pondělí ráno policisté pozůstatky lidského těla, provoz na trati byl zhruba na tři hodiny zastaven. O den později mluvčí olomoucké policie Petra Vaňharová informovala, že pozůstatky patří muži. Jeho totožnost kriminalisté ověřují. Pravděpodobně ho srazil projíždějící vlak, okolnosti případu však policie stále vyšetřuje. Událost se stala na trati mezi Olomoucí a Šternberkem.