CNN Prima News vyšetřování

vyšetřování

Výpis příspěvků ke štítku „vyšetřování“

Detaily smrti Čecha na Ukrajině: Rusové ho střelili do břicha, kolem hrobu rozmístili miny

18. května 2022 09:53

Konflikt na Ukrajině má první známou českou oběť. Snaha pomoci lidem uprostřed válečného běsnění se stala osudnou 49letému Tomášovi. Jeho tělo našli ukrajinští policisté v masovém hrobu na kraji obce Makariv i s doklady totožnosti. Podle policejního náčelníka Kyjevské oblasti byl dvakrát střelen do břicha. Rodině se naposledy ozval před více než dvěma měsíci.

Hrdina z ostrahy i matka, jež zasvětila život rodině. Kdo jsou oběti střelce z Buffala?

15. května 2022 14:58

Sobotní střelba v buffalském supermarketu si vyžádala deset obětí, další tři lidé jsou zraněni. Teprve 18letý střelec Payton Gendron zasáhl v obchodě a před ním celkem 13 lidí, z toho 11 Afroameričanů. Policisté jej obvinili z vraždy prvního stupně. Útok s rasistickým podtextem si vyžádal i život expolicisty Aarona Saltera Jr. či čtyřnásobné matky Ruth Whitfieldové. Totožnost dalších obětí zatím nebyla zveřejněna.

Zradikalizoval se z nudy. Střelec z Buffala sepsal manifest o nadřazenosti bělochů

15. května 2022 09:35

V sobotu otřásla americkým Buffalem tragická střelba v supermarketu Tops Friendly Market. Z činu, při kterém zemřelo deset lidí a tři další byli zraněni, je obviněn teprve 18letý Payton Gendron z Broome County. Následně se ukázalo, že před činem zveřejnil 180stránkový manifest o nadřazenosti bílé rasy. Tvrdil, že se zradikalizoval na začátku pandemie, protože se nudil.

Letadlo v Číně při vzletu havarovalo a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících

12. května 2022 05:32
Aktualizováno

Letadlo Airbus A319 společnosti Tibet Airlines v pátek při pokusu o vzlet na letišti ve městě Čchung-čching na jihovýchodě Číny havarovalo a začalo hořet. Na palubě bylo 113 cestujících a devět členů posádky. Zatím nejsou hlášeny žádné oběti na životech, 36 lidí se zranilo během evakuace, píše agentura Reuters s odkazem na prohlášení Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC).