reklama
CNN Prima News vyšetřování

vyšetřování

Výpis příspěvků ke štítku „vyšetřování“

Třicet let se sériový „vrah ze seznamky“ obával popravy. Vykonání rozsudku se nedožil

V osmdesátých letech byl Rodney James Alcala za celebritu. Roku 1978 se účastnil „The Dating Game,“ seznamkové hry, ve které si žena podle odpovědí mužů vybírala toho pravého, a kde vystupoval jako úspěšný fotograf. V té době měl již za sebou 34měsíční pobyt ve vězení za znásilnění osmileté dívky, později vyšlo najevo, že byl i několikanásobným vrahem. Odkládaného trestu smrti se ale nedožil, v sobotu zemřel.

Kokain maskovaný jako dort. Za speciální zákusek hrozí páru 20 let vězení

Díky oznámení od anonyma agenti z Úřadu pro kontrolu obchodu s drogami (DEA) v americkém státě Maine zadrželi muže a ženu, kteří ve voze převáželi čtyři kila kokainu a hotovost, pravděpodobně z nelegální činnosti. Část kokainu však byla neobvykle zabalená. Zhruba kilový blok byl upraven tak, aby vypadal jako dort. Páru nyní hrozí až 20letý pobyt za mřížemi.

Za poslední den osm testů. Poplakaly jsme si i zanadávaly, říká zdrcená Nausch Sluková

Úspěchu na největší sportovní akci podřídila 33letá plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková poslední roky svého života. Ještě, než s parťačkou Barborou Hermannovou vlétly v Tokiu do olympijského turnaje, zhatil jejich sen pozitivní test na koronavirus. „Za posledních 24 hodin jsem absolvovala asi osm testů. Některé byly pozitivní, některé ambivalentní a některé negativní,“ prozradila zklamaná Nausch Sluková.

Rána pro české beach volejbalistky. Nausch Sluková má pozitivní test, hry pro ně končí

Třetím českým pozitivně testovaným sportovcem na olympijských hrách v Tokiu je plážová volejbalistka Markéta Nausch Sluková. Kvůli karanténě si na turnaji společně s parťačkou Barborou Hermannovou nezahrají. Český olympijský výbor (ČOV) si za to vyslechl od marketingového zástupce sportovkyně tvrdou kritiku. Právě ČOV organizoval letecký přesun do Tokia, během něhož se mohla Sluková nakazit. Na palubě byl totiž lékař, jemuž po přistání odhalili covid. Výbor okolnosti letu do Tokia vyšetřuje.

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

reklama