CNN Prima News výtah

výtah

Výpis příspěvků ke štítku „výtah“

Elektrárna Lipno se poprvé otevřela veřejnosti: Přes tři kilometry tunelů a 760 schodů

12. září 2022 16:56

Téměř sedm desítek let už vychází slunce nad vodní elektrárnou Lipno, jejíž nádrž je největší vodní plochou na našem území. Vznikla v etapě socialistického budování Československa, plány na její realizaci však projektanti nosili v hlavách už koncem 19. století. My se dnes nebudeme dívat na Lipno shora, ale zamíříme hluboko pod jeho hladinu.

Masivní výpadek elektřiny v Praze: Nejezdily tramvaje, mimo provoz byly i semafory

2. června 2022 09:19
Aktualizováno

Masivní výpadek elektrického proudu v Praze, který způsobila technická závada v rozvodně na Chodově, ve čtvrtek dopoledne ochromil život především v centru a na pravém břehu metropole. Zhruba dvě hodiny v některých lokalitách nejezdily tramvaje, na několik minut se zastavilo metro na lince C i doprava ve Zlíchovském tunelu a v tunelu Mrázovka, které jsou součástí městského okruhu. Na jihovýchodě města nefungovaly semafory. Hasiči vyprošťovali lidi, kteří uvízli ve výtazích, nefungovaly některé weby ani bankomaty. Dodávky proudu se podařilo obnovit po necelé hodině.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

7. prosince 2021 00:25

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.