CNN Prima News vzpírání

vzpírání

Výpis příspěvků ke štítku „vzpírání“

Svět se bouří proti transgender sportovkyním. Vůči ženám to není fér, dokládají analýzy

12. května 2022 06:27

Ožehavé téma, které láká k vyjádření i celebrity působící mimo sport. Vždy, když se objeví případ transgender osoby – zejména biologického muže poměřujícího síly se ženami – je z toho velké haló. „Pokud nemá dojít ke vzbouření sportovkyň a nedejbože bojkotu závodů z jejich strany, musí se pravidla upravit tak, aby měly všechny rovné podmínky,“ řekl pro CNN Prima NEWS šéf Národní sportovní agentury Filip Neusser.

Zemřel legendární vzpěrač, olympijský vítěz a vzor Schwarzeneggera

13. února 2021 20:00

V 85 letech zemřel legendární ruský vzpěrač Jurij Vlasov. V těžké váze vybojoval v barvách Sovětského svazu zlatou medaili na olympijských hrách v roce 1960 v Římě, o čtyři roky později v Tokiu skončil druhý. Čtyřikrát triumfoval na mistrovství světa a šest titulů získal na evropském šampionátu. Během kariéry také vytvořil 31 světových rekordů.

Bývalý šéf světového vzpírání Tamás Aján prý kryl doping za úplatu

5. června 2020 07:13

Bývalý dlouholetý předseda Tamás Aján vedl Mezinárodní vzpěračskou federaci jako „autokratický vůdce“, údajně hojně praktikoval korupci, kryl dopingové případy a je zodpovědný za to, že v účetnictví chybí více než deset milionů dolarů. Po čtyřech měsících vyšetřování o tom informoval kanadský právník Richard McLaren.