CNN Prima News zabití

zabití

Výpis příspěvků ke štítku „zabití“

Šílený muž věznil ženu s dětmi, zastřelil hasiče a dva policisty. Jejich šéfka se rozplakala

Ve městě Burnsville v americkém státě Minnesota přišli o život dva policisté a jeden hasič při zásahu proti muži, který se v neděli večer zabarikádoval ve svém domě a ohrožoval svou ženu a sedm dětí. Po několika hodinách vyjednávání zásahové jednotky vtrhly do domu, kde čelily útoku. Zásah nepřežil ani ozbrojený muž, uvedly v pondělí podle agentury AP místní úřady.

Masakr na Papui Nové Guineji. Kmenové střety si vyžádaly nejméně 26 životů

Aktualizováno

Nejméně 26 lidí zahynulo v neděli při střetech dvou kmenů na Papui-Nové Guineji. V pondělí o tom informovala australská televize ABC s odvoláním na místní úřady, zhruba na polovinu tak snížila počet obětí, který uvedla dříve. Tamní vláda se ale podle agentury Reuters obává, že střety budou pokračovat, protože napadený kmen se bude jako obvykle snažit pomstít.

Ubodal svou družku ve spánku. Plzeňský soud poslal seniora na 14 let za mříže

Na 14 let poslal ve středu Krajský soud v Plzni do vězení šestašedesátiletého Ladislava Ubla za vraždu jeho devětapadesátileté přítelkyně. Ženu, se kterou udržoval asi tři roky přátelský a sexuální vztah, zabil loni v květnu v Radnicích na Rokycansku devíti ranami nožem do levé části hrudníku, když spala. Muž se k činu přiznal, popřel ale, že by ho plánoval. U soudu řekl, že k první ráně ho žena sama vybídla, další jí zasadil proto, aby netrpěla. Pozůstalým má Ubl podle verdiktu vyplatit odškodné téměř čtyři miliony korun.

Brutální vražda v konopném opojení: Žena zasadila příteli 108 ran nožem, dostala podmínku

Američanka Bryn Spejcherová byla uznána vinnou za neúmyslné zabití svého partnera Chada O'Melia. Usmrtila ho obzvlášť brutálním způsobem – zasadila mu více než stovku bodných ran nožem. Protože během hrůzného činu byla pod nedobrovolným vlivem konopí, což u ní vyvolalo psychózu, soud ji odsoudil na dva roky podmíněně a zároveň musí odpracovat 100 hodin veřejně prospěšných prací. Rodina oběti s rozsudkem nesouhlasí.

Smutná hrdinka slavného justičního omylu je volná, své čtyři děti nezabila. Nyní chce peníze

Ústřední postava největšího justičního omylu v dějinách Austrálie Kathleen Folbiggová byla ve čtvrtek oficiálně zproštěna viny za činy, které nespáchala. Neprávem odsouzená žena strávila ve vězení dvě desetiletí kvůli domnělému zabití svých čtyř dětí. Úřady nyní po dlouhých letech uznaly, že její ratolesti zemřely přirozenou smrtí. Folbiggová nyní s týmem právníků připravuje žádost o velké odškodné.

Muž ze Žiliny brutálně usmrtil přítelkyni, odsedí si 10 let. Soudkyně nemohla udělit více

33letému muži ze slovenské Žiliny soud vyměřil desetiletý trest za to, že mimořádně brutálním způsobem připravil o život svou o čtyři roky starší přítelkyni. Pro odsouzeného to nebude první pobyt za mřížemi. V trestním rejstříku má už jedenáct záznamů. Jednalo se o krádeže, násilné trestné činy a také o loupeže. Svou vinu v případě zavražděné přítelkyně přiznal. Píše o tom web noviny.sk.