CNN Prima News Zábřeh

Zábřeh

Výpis příspěvků ke štítku „Zábřeh“

K tragédii chybělo jen pár vteřin. U Zábřehu jely proti sobě Pendolino a osobní vlak

15. září 2022 10:22
Aktualizováno

Na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku jely proti sobě ve čtvrtek na jedné koleji souprava Pendolino a osobní vlak. Strojvedoucí střetu zabránili, vlaky zastavily na vzdálenosti 57,5 metru od sebe. Vlaky se ocitly na jedné koleji zřejmě vinou traťového dispečera, vyplývá to z předběžných výsledků vyšetřování Drážní inspekce. Šetření ještě není ale ukončeno, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati výrazně zasáhl do dopravy na koridoru, stále je omezen.

Zabarikádoval se v pendolinu, pak se bodl do hrudníku. Senior je ve vážném stavu

3. února 2022 11:18

Ve středu v podvečer se 72letý muž zabarikádoval ve vlaku pendolino, to neočekávaně zastavilo na trase Praha-Ostrava v Zábřehu na Moravě. Muž vyhrožoval sebevraždou, nakonec se bodl do hrudníku. Mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Adam Fritscher ve čtvrtek uvedl, že senior je stále ve vážném stavu a jeho prognóza je nejistá. Okolnosti případu policie stále vyšetřuje.

Hospodský paradox: Číšníci odmítají očkování, ani se netestují. Hosté ale musí

17. července 2021 05:38

Snad v každé tuzemské restauraci, výčepu či baru vede personál hamletovský spor. Očkovat, či neočkovat? „I kdyby mi za očkování nabízeli milion korun, tak ne,“ říká 23letý číšník Daniel Mihalečko. „Už chci hlavně klid, určitě se nechám očkovat,“ slibuje jeho 20letá kolegyně Monika Bartoníčková. Zatímco hosté bez očkování nebo bez testů nesmí do hospod vůbec vstupovat, po číšnících stát vakcínu nebo test nevyžaduje.