CNN Prima News záchranáři

záchranáři

Výpis příspěvků ke štítku „záchranáři“

Drama na kolejích: U České Třebové se srazily dva nákladní vlaky, strojvedoucí se zranil

V České Třebové na Orlickoústecku se v neděli ráno před 6:00 srazily dva nákladní vlaky. Strojvedoucí jedné ze souprav se při železniční nehodě lehce zranil. Škoda se vyšplhá na sumu nejméně 150 milionů korun. Provoz osobních vlaků v České Třebové ani na hlavním koridoru Praha - Olomouc nehoda neomezila. Nákladní vlaky jedoucí přes Českou Třebovou využívají trasu přes dopravní nádraží.

Konec 17 dnů hrůzy: Indičtí záchranáři vysvobodili dělníky ze zavaleného tunelu v Himálaji

Indickým záchranářům se podařilo vytáhnout všech 41 dělníků, kteří před více než dvěma týdny uvázli v zasypaném silničním tunelu, informovala agentura Reuters s odkazem na místní úřady. Jen před několika hodinami záchranáři dokončili šachtu ke skupině, která pod zemí strávila 17 dní. Záchranáři pak dělníky vytáhli na nosítkách ocelovým potrubím o průměru 90 centimetrů.

Vážná nehoda na Chrudimsku: Zranilo se pět lidí, zásah záchranářů komplikovalo špatné počasí

Při srážce dvou osobních aut mezi obcí Bylany a Heřmanovým Městcem na Chrudimsku se v sobotu večer zranilo pět lidí. Dva z nich měli vážné zranění, sanitky je převezly do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Řekla to mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Alena Kisiala. Vrtulník kvůli počasí nemohl vzlétnout. Podle mluvčí krajské policie Markéty Janovské jsou mezi zraněnými i dvě děti.

První video ze zříceného himálajského tunelu: Dělníci jsou naživu, záchrana je v nedohlednu

Záchranáři hlásí průlom v dramatickém boji o životy 41 dělníků uvězněných ve zříceném himálajském tunelu v indickém státě Uttarákhand. Na povrch se dostaly první záběry zoufalých mužů tísnících se v závalu. Složité snahy o jejich vyproštění pokračují již desátý den. Informuje o tom zpravodajský web BBC s tím, že ani přes nově získanou možnost komunikace přes kameru se jejich konečné vysvobození nepřiblížilo.

Drama v Uherském Hradišti: Muže uvěznil lis na papír, záchranáři použili utišující léky

Děsivý zážitek mají za sebou dělníci v Uherském Brodě. Při obsluze lisu na papíru tam v pátek dopoledne uklouzl muž a nohou se zaklínil v útrobách stroje, končetinu mu přimáčkl píst. Na místo byli ihned přivoláni záchranáři, kteří se zraněným po příjezdu komunikovali a podali mu uklidňující léky. Po osvobození muže z lisovače ho převezli k dalšímu ošetření. O události informovala tamní zdravotnická služba na svých webových stránkách.