reklama
CNN Prima News záchranná akce

záchranná akce

Výpis příspěvků ke štítku „záchranná akce“

Turecko a Řecko po pátečním zemětřesení hlásí už 39 mrtvých a na 900 zraněných

31. října 2020 09:43
Aktualizováno

Už 39 mrtvých a téměř 900 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení, které tvrdě zasáhlo turecké pobřežní velkoměsto Izmir a jeho okolí a také řecký ostrov Samos. Ještě po 18 hodinách od zemětřesení se v sobotu záchranářům podařilo z trosek osmipatrového domu v Turecku vyprostit živou ženu a tři její děti. Všichni byli odvezeni do nemocnice, po čtvrtém dítěti záchranáři stále pátrají.

Český hasič o akci v Bejrútu: Psy jsme museli střídat a chladit po dvaceti minutách

2. září 2020 19:24

Orlickoústecký hasič David Hynek pátral po přeživších a obětech mohutné exploze v Bejrútu. Tam byl se svým psem Darrenem jako člen speciálního týmu na vyhledávání lidí zavalených v sutinách. Po návratu z mise musel do karantény a o tom, co zažil na místě na vlastní oči, mohl promluvit až teď. Nejvíce se mu vryly do paměti zkázonosné scenérie.

Netopýří migrace v plném proudu! Na co byste si měli dát pozor a proč?

18. srpna 2020 00:00

Přichází čas netopýrů! Co to znamená? Že byste měli respektovat určitá pravidla, zejména pokud bydlíte v Plzni, která je pro netopýry důležitou migrační křižovatkou. Těchto létajících savců se letos narodilo extrémně moc. Podle Záchranné stanice živočichů v Plzni zaznamenáváme posledních letech nevídaný nárůst zejména populace netopýrů hvízdavých, které bychom si měli předcházet.

reklama