CNN Prima News záchranná akce

záchranná akce

Výpis příspěvků ke štítku „záchranná akce“

Čumák k zemi a pomaličku prohledávat terén. Čeští psovodi popsali práci v Turecku

20. února 2023 23:37

Český USAR tým strávil v zemětřesením zasaženém Turecku, kde se počet obětí blíží 50 tisícům 11 dní. Díky speciálně vycvičeným psům se podařilo najít a vyprostit i několik zavalených přeživších. O jednom z nejtěžších zážitků své kariéry promluvili zasahující hasiči, kteří na místě pracovali takřka bez oddechu.

Zkáza v Turecku očima českých záchranářů: Čas hraje proti nám, jedeme naplno, vzkazují

8. února 2023 22:03

Takřka 24 hodin už čeští záchranáři v Turecku pátrají v sutinách po přeživších ničivého zemětřesení. Podle informací velitele českého USAR týmu Jiřího Němčíka se však dosud ve městě Adiyaman v místě, kde probíhají vyprošťovací práce, nalezla pouze mrtvá těla. Záchranáři se však nevzdávají. „Jedou naplno. Čas hraje proti nám, proto je nasazení maximální,“ vzkázal ve videu z místa apokalypsy. Hasiči pak zveřejňují záběry, které zachycují oblast, v níž je český tým nasazen.

Detaily dramatické záchrany chlapce ze studny: Vytáhněte mě, měl volat pětiletý Raján

6. února 2022 19:28

Celý svět zatajoval dech při záchraně Rajána Orama, pětiletého chlapce z Maroka, který uvízl ve 32 metrů hluboké studni. I přes řadu komplikací záchranáři s nadějí postupovali k dítěti a doufali, že se jim ho podaří vytáhnout živé. V sobotu večer však nadšený potlesk přihlížejících vystřídal smutek, chlapec zemřel. Jak jeho záchrana probíhala?

Založil tým, který dopadl bin Ládina. Zemřel legendární „slovenský Chuck Norris“

28. prosince 2021 15:09

V americké armádě a námořnictvu je legendou. Roku 1980 Richard Marcinko, muž se slovenskými kořeny, založil světoznámou jednotku SEAL Team 6, která v roce 2011 dopadla a zabila Usámu bin Ládina. Na kontě měl řadu akcí, ať už válečných, nebo záchranných. I proto si u našich východních sousedů vysloužil přirovnání k Chucku Norrisovi, pro kterého nic nebylo nemožné. O vánočních svátcích však jeho rodina sdílela smutnou zprávu. Marcinko 25. prosince zemřel, bylo mu 81 let.

Turecko a Řecko po pátečním zemětřesení hlásí už 39 mrtvých a na 900 zraněných

31. října 2020 09:43
Aktualizováno

Už 39 mrtvých a téměř 900 zraněných evidují v Turecku a Řecku v důsledku pátečního zemětřesení, které tvrdě zasáhlo turecké pobřežní velkoměsto Izmir a jeho okolí a také řecký ostrov Samos. Ještě po 18 hodinách od zemětřesení se v sobotu záchranářům podařilo z trosek osmipatrového domu v Turecku vyprostit živou ženu a tři její děti. Všichni byli odvezeni do nemocnice, po čtvrtém dítěti záchranáři stále pátrají.

Český hasič o akci v Bejrútu: Psy jsme museli střídat a chladit po dvaceti minutách

2. září 2020 19:24

Orlickoústecký hasič David Hynek pátral po přeživších a obětech mohutné exploze v Bejrútu. Tam byl se svým psem Darrenem jako člen speciálního týmu na vyhledávání lidí zavalených v sutinách. Po návratu z mise musel do karantény a o tom, co zažil na místě na vlastní oči, mohl promluvit až teď. Nejvíce se mu vryly do paměti zkázonosné scenérie.

Netopýří migrace v plném proudu! Na co byste si měli dát pozor a proč?

18. srpna 2020 00:00

Přichází čas netopýrů! Co to znamená? Že byste měli respektovat určitá pravidla, zejména pokud bydlíte v Plzni, která je pro netopýry důležitou migrační křižovatkou. Těchto létajících savců se letos narodilo extrémně moc. Podle Záchranné stanice živočichů v Plzni zaznamenáváme posledních letech nevídaný nárůst zejména populace netopýrů hvízdavých, které bychom si měli předcházet.