reklama
CNN Prima News žaloba

žaloba

Výpis příspěvků ke štítku „žaloba“

Že prezident odmítne jmenovat ministra? Měl by to řešit Ústavní soud, míní Bartošek

21. listopadu 2021 11:47

Pokud by skutečně platilo, že prezident Miloš Zeman odmítne jmenovat některého z ministrů, mohl by o pravomocích prezidenta rozhodnout Ústavní soud. V Partii Terezie Tománkové to řekl první místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Přesto stále věří, že prezident bude jednat přesně podle ústavy, která nedává prostor k nejmenování ministra.

Soud EU: Maďarsko trestáním organizací pomáhajících migrantům porušilo právo

16. listopadu 2021 10:31

Trestáním organizací pomáhajících cizincům s azylovým řízením porušilo Maďarsko právo Evropské unie. Rozhodl o tom Soudní dvůr EU, který tak dal za pravdu Evropské komisi v další ze série žalob vůči zákonům iniciovaným protiimigrační maďarskou vládou. Podle soudu se Budapešť provinila proti unijním normám i tím, že odmítá přiznat právo na azyl lidem, kteří k maďarským hranicím dorazili přes bezpečnou třetí zemi.

Mynář: Všichni jsme prezidenta do nemocnice přemlouvali. Žaloba na Hrad je hloupost

11. listopadu 2021 10:44

Vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář přišel podat policii vysvětlení k okolnostem hospitalizace prezidenta Miloše Zemana. Podezření na neposkytnutí pomoci označil za hloupost, zkritizoval také „neprofesionální práci některých novinářů“ i komunální politiky, kteří podali trestní oznámení. Zeman byl převezen do nemocnice z lánského zámku 10. října.

Žena porodila cizí dítě. Otec měl podezření na záměnu embryí kvůli tmavší pleti dcery

10. listopadu 2021 15:18

Nejobávanější noční můru mnohých rodičů prožily dva páry z amerického Los Angeles. Při umělém oplodnění ve zkumavce totiž klinika omylem zaměnila jejich embrya, ženy tak porodily cizí dítě. Že došlo k záměně, zjistily až několik měsíců po porodu. Podle svých slov zažily trauma, s nímž se jen těžko dokážou vyrovnat. Kliniku se proto rozhodli zažalovat.

Bohemia Energy podvedla své klienty, zlobí se Babiš. Vláda podá na firmu trestní oznámení

31. října 2021 22:04

Vláda kvůli ukončení činnosti energetické skupiny Bohemia Energy připravuje trestní oznámení pro podezření na podvodné jednání. Dosluhující premiér Andrej Babiš (ANO) to řekl ve svém pravidelném pořadu na sociálních sítích. Za kabinet trestní oznámení podle něj podepíše vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).

Benešová zažaluje soudkyni. Nesouhlasí s přerušením trestu lobbisty Janouška

20. října 2021 13:26
Aktualizováno

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) podá kárnou žalobu na soudkyni brněnského krajského soudu Jaroslavu Bartošovou, a to v souvislosti s přerušením trestu lobbisty Romana Janouška, uvedl ve středu mluvčí ministerstva Vladimír Řepka. Benešová věc prošetřovala na základě interpelace poslance a předsedy KDU-ČSL Mariana Jurečky. Janoušek si odpykává 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Soud mu výkon trestu na jeho žádost opakovaně přerušoval ze zdravotních důvodů.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

18. října 2021 07:59

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

Stehlíková o Zemanovi: Geniální politický mozek je pryč, Hrad ho dlouhodobě zneužíval

12. října 2021 15:26

Podle psychiatričky a bývalé ministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové (LES) je prezident Zeman v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) konečně v dobrých rukou. Lékařka v pořadu K věci na CNN Prima NEWS prohlásila, že členové Hradu prezidenta dlouhodobě zneužívali pro svou politickou moc. Stehlíková komentuje v posledních dnech Zemanovo zdraví často, Hrad uvedl, že na ni chystá žalobu.

reklama