CNN Prima News žaloba

žaloba

Výpis příspěvků ke štítku „žaloba“

Podezřelý z únosu Maddie jde před soud. Čelí žalobě z brutálního znásilnění dítěte i seniorky

Christian B., podezřelý z únosu Madeleine McCannové, v pátek stane před německým soudem, informují tamní média. Obžaloba však nesouvisí s případem zmizelé dívky, muž čelí několika jiným obviněním. Projednávaný případ řeší údajné brutální znásilnění 14leté dívky a zhruba sedmdesáti až osmdesátileté seniorky. Obžalovaný, který si v současnosti odpykává trest za znásilnění jiné důchodkyně, se měl také obnažovat před dvěma dívkami ve věku deseti a jedenácti let. Christian B. zřejmě soudu nesdělí zásadní informace, uvedl pro stanici BBC jeho právník.

Ševčík žaluje univerzitu, odvolání považuje za šikanu. O politické názory nešlo, tvrdí rektor

Odvolaný děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslav Ševčík podal na školu žalobu, s odvoláním z funkce dlouhodobě nesouhlasí. Ševčík to řekl webu iROZHLAS.cz a Radiožurnálu. Rektor Vysoké školy ekonomické Petr Dvořák vydal rozhodnutí o odvolání v polovině prosince. Už tehdy Ševčík řekl, že postup považuje za nezákonný a politicky motivovaný a že se bude bránit soudní cestou. Ševčík tehdy odmítl odvolání převzít osobně, vedení univerzity mu ho muselo zaslat do datové schránky.

Mexiko žaluje zbrojaře kvůli „podpoře“ kartelů. V jedné z firem působí i Pavlův poradce

Mexiko může oficiálně žalovat velkovýrobce střelných zbraní působících v USA, rozhodl federální odvolací soud v americkém Bostonu. Vládě středoamerického státu jsou trnem v oku dodávky zbraní, kterými jsou zásobovány tamní drogové kartely, a obviňuje firmy z nedbalosti. Ty naopak kontrují, že se vedení země snaží zástupně odvrátit pozornost od své neschopnosti bojovat s organizovaným zločinem. Na listu obžalovaných je i společnost Colt, pro niž pracuje klíčový poradce prezidenta Petra Pavla Petr Kolář. Informuje o tom web CNN.

Balák stáhl žalobu. Z vily v Lánech, pronajaté za pár tisíc, se odstěhoval

Bývalý šéf Lesní správy Lány Miloš Balák stáhl žalobu proti výpovědi z pronájmu v lánské vile. Soudu oznámil, že jeho nájem v objektu skončil. Uvedla to televize Nova, které to řekl soudce Pavel Mydla z rakovnického okresního soudu. Podle Novy se Balák z vily vystěhoval zhruba před dvěma týdny, televizi to potvrdili bývalí Balákovi sousedé. Soudy Baláka v minulosti pravomocně odsoudily v kauze prodeje kamene z Lánské obory a v případu ovlivňování jiné zakázky v oboře, v němž mu ale tehdejší prezident Miloš Zeman udělil milost.

Ostudný přešlap justice. Nevinný muž seděl ve vězení 48 let, po propuštění přišla další rána

Soudkyně v Oklahomě zprostila viny muže, který strávil ve vězení 48 let. Domnělý viník si odpykal nejdelší trest ve Spojených státech za čin, který nespáchal – odsouzen byl za vraždu z roku 1974. Informovala o tom agentura AP. Glynn Simmons, kterému lékaři po propuštění z vězení diagnostikovali rakovinu jater, nyní žije z peněz vybraných na crowdfundingové platformě GoFundMe.

Muž téměř umučil parťáka, nyní stanul před soudem. Vyšetřování zkomplikovala ztráta paměti

Málem umlátil svého kolegu k smrti, nyní mu za pokus o vraždu hrozí až dvacetiletý pobyt za mřížemi. Liberecký krajský soud začal rozplétat krvavý spor týkající se provozování nočního podniku v Hejnicích poblíž krajského města. Na lavici obžalovaných usedl Jan H., který svého kolegu surově bil pěstí, lokty i francouzskou holí. Zmláceného spolupracovníka podle státní zástupkyně Petry Pazderkové zachránili policisté na poslední chvíli. Práci kriminalistů výrazně ztížila i ztráta paměti poškozeného.