CNN Prima News žaloba

žaloba

Výpis příspěvků ke štítku „žaloba“

Vyhodil jsem ho pro neschopnost, řekl Zeman o svém poradci Šarapatkovi. Teď se musí omluvit

16. listopadu 2022 14:48

Prezident Miloš Zeman se musí omluvit svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za to, že o něm v roce 2017 řekl, že ho vyhodil pro neschopnost. Rozsudek rakovnického soudu ve středu pravomocně potvrdil Krajský soud v Praze. Šarapatka u soudů již dříve docílil omluvy od ministerstva financí, Ústavní soud ale rozsudky následně zrušil s tím, že za výroky nese odpovědnost Zeman jako soukromá osoba. Šarapatka proto podal novu žalobu mířící na prezidenta.

Okamžitá žaloba a velikánská ostuda. Benda vysvětlil, proč ODS brání windfall tax už letos

24. října 2022 05:11

Pokud bychom windfall tax zavedli zpětně, hrozí žaloba a velikánská ostuda, varoval v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Podobně přitom mluví i další členové strany, kteří chtějí, aby daň z neočekávaného zisku platila až od roku 2023, jak to ve středu řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Zástupci občanských demokratů se na tom ale neshodnou s koaličními Piráty.

Vítězství pro Kevina Spaceyho. Nezletilého herce sexuálně neobtěžoval, zamítl soud žalobu

20. října 2022 22:37

Soud v New Yorku zamítl žalobu podanou na herce Kevina Spaceyho kvůli údajnému obtěžování. Podle poroty se Spacey jednání, za které byl žalován, nedopustil, uvedla agentura AP. Žalobu podal další herec Anthony Rapp, který tvrdil, že se k němu Spacey choval v roce 1986, kdy Rappovi bylo 14 let, nevhodně a v opilosti ho v posteli částečně zalehl. Rapp chtěl po Spaceymu odškodnění 40 milionů dolarů (zhruba jedna miliarda korun).

Hladík měl v Brně tlačit na privatizaci bytů. Soud poslal do vazby všech sedm obviněných

20. října 2022 08:36
Aktualizováno

Kandidát na ministra životního prostředí a první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL) měl podle starosty městské části Brno-Židenice Aleše Mrázka (za ANO) tlačit na prodej městských bytů do vlastnictví soukromých osob. Píše o tom MF DNES. Policie v úterý provedla kvůli podezřelým privatizacím bytů zásah na brněnském magistrátu a na radnici městské části Brno-Černovice. Ve středu poté prohledávala i kancelář Hladíka. Městský soud v rámci dané kauzy dosud obdržel sedm návrhů na vazbu. Samotný Hladík však zatím z ničeho obviněn nebyl. Soud ve čtvrtek nakonec rozhodl, že podle do vazby všech sedm osob.

První slova viníka bratislavské tragédie: Zlý sen, který nejde vrátit. Prosím o odpuštění

7. října 2022 20:49

Řidič, který v centru Bratislavy zabil pět lidí a další zranil, do vazby nepůjde. Soud tak nevyhověl návrhu žalobce. Dušanu Dědečkovi hrozí doživotí. Jeho advokát tvrdí, že je ve špatném psychickém stavu. Po skončení jednání utekl od soudní budovy před novináři. Později ale promluvil pro slovenská média, jejichž prostřednictvím prosil rodiče obětí o odpuštění.

Baldwin zažehnal první žalobu. Domluvil se s rodinou zastřelené kameramanky

5. října 2022 21:51

Americký herec Alec Baldwin a producenti westernu Rust uzavřeli dohodu s rodinou kameramanky Halyny Hutchinsové, kterou Baldwin zastřelil loni v říjnu při natáčení tohoto filmu v Novém Mexiku. Informoval o tom manžel zesnulé kameramanky. Místní prokurátorka později uvedla, že dohoda mezi Baldwinem a rodinou Hutchinsové nebude mít žádný vliv na její případné rozhodnutí, zda v případu zahájí trestní stíhání.

NKÚ: Bez kontrol a pozdě. Ministerstvo spravedlnosti odškodňovalo často až kvůli žalobě

3. října 2022 08:28

Téměř polovinu žádostí o odškodnění v posledních šesti letech vypořádalo ministerstvo spravedlnosti až po uplynutí zákonné lhůty šesti měsíců. Vyplývá to z prověrky, jejíž výsledky zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Ministerstvo často podle kontrolorů rozhodlo o úhradě škod způsobených v soudních řízeních, neoprávněným stíháním nebo nesprávným úředním postupem až tehdy, kdy poškozený podal žalobu. V krajním případě čekal poškozený na vypořádání více než tři roky. Podle mluvčího ministerstva Vladimíra Řepky zpoždění vznikají hlavně kvůli nedostatku pracovníků pro vyřizování odškodnění.

Trump v problémech. Prokurátorka na něj a jeho děti podala žalobu kvůli podvodům

21. září 2022 18:06
Aktualizováno

Newyorská generální prokurátorka podala žalobu na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho tři dospělé děti v souvislosti s podvody, kterých se podle ní dopustili při podnikání, uvedla agentura Reuters. Trump ve středu žalobu znovu označil za politický „hon na čarodějnice“ a prokurátorku Letitii Jamesovou, která je Afroameričanka, nazval „rasistkou a podvodnicí“.

Stavba metra D ohrožena? Firma zajištující stavební dozor žaluje dopravní podnik o miliony

15. září 2022 14:21

Firma Inženýring dopravních staveb (IDS) žaluje pražský dopravní podnik (DPP) o 373 milionů korun za přípravu stavby metra D. Také se předžalobní výzvou domáhá ještě 20 milionů za práce na samotné stavbě, uvedl web iDNES.cz. IDS hrozí, že pokud DPP nezaplatí 20 milionů obratem, tak odstoupí od smlouvy, načež by stavba metra musela být zastavena. Společnost totiž na stavbě zajišťuje technický dozor, který je nepostradatelný. Primátorův náměstek Adam Scheinherr (Praha sobě) řekl, že firma se snaží město vydírat a získat víc peněz, než jí náleží, navíc jde podle něj o předvolební boj. Pro technický dozor má pro případ odchodu IDS zajištěnu náhradu, a stavba tak není ohrožena.