CNN Prima News zánět spojivek

zánět spojivek

Výpis příspěvků ke štítku „zánět spojivek“

Nová varianta koronaviru se rychle šíří. Vzácné symptomy se objevily hlavně u dětí

Odborníci v Indii popsali neobvyklý příznak koronavirové subvarianty Arcturus, který se vyskytuje u nakažených dětí. V zemi se varianta šíří velmi rychle, v pátek zaznamenali přes 11 tisíc nových případů covidu, což je nejvíce za poslední rok. Hygienici již přijali sérii nových opatření, aby epidemii zpomalili. Informují o tom britská a indická média.

Nové příznaky covidu: Nejen vředy v puse. Pacienti mají potíže podobné kocovině

Mezi široce známé příznaky onemocnění COVID-19 patří kašel, dušnost, zvýšená teplota nebo ztráta čichu či chuti. Koronavirus může způsobovat i únavu, bolesti hlavy nebo průjem. Nyní lékaři z Bengaluru v indickém státě Karnátaka uvedli, že příznakem infekce může být také extrémní sucho v ústech a další potíže spojené s ústní dutinou, informoval web The Sun.

Kontaktní čočky vyměňte za brýle, lépe chrání proti přenosu viru, radí lékaři

Je čas odložit kontaktní čočky a oslnit svět novými brýlemi, říkají s trochou nadsázky experti Americké oftalmologické akademie, které oslovila CNN. Krom faktu, že brýle mohou zafungovat jako bariéra při přenosu viru vzduchem přímo do oka, nošení brýlí vám může podle odborníků pomoci přestat se dotýkat tváře a tím významně snížit riziko přenosu viru.