reklama
CNN Prima News zásah

zásah

Výpis příspěvků ke štítku „zásah“

Před 140 lety hořelo Národní divadlo. Za pár hodin vyjíždíme, vtipkují hasiči

Národní divadlo si spolu s pražskými hasiči ve čtvrtek připomene 140 let od slavného požáru své historické budovy. Divadlo vyhořelo 12. srpna 1881 jen dva měsíce od svého otevření. Hasiči se na akci připravují podobně jako na výjezd, vtipkovali na svém Twitteru. V 17:00, tedy v čas, kdy tehdy vypukl požár, totiž dorazí na vltavské nábřeží jednotky pražských hasičů a ukážou zájemcům, jak by vypadalo hašení střechy Národního divadla dnes.

Nepřiměřený policejní zákrok taserem otřásá USA. Senior je měsíc a půl v nemocnici

Pětasedmdesátiletý Michael Clark zůstává v nemocnici. Na konci května ho v Idaho Springs v americkém Coloradu napadl taserem policista Nicholas Hanning. Strážník způsobil Clarkovi srdeční komplikace, po nichž následovala mrtvice. Muži zároveň prasklo slepé střevo a potřeboval operaci krku. Podle právníků se jeho stav zhoršuje. Strážníkovi hrozí za napadení třetího stupně odnětí svobody na jeden rok až 18 měsíců a pokuta v přepočtu přes 2,5 milionu korun.

Střelba v Budějovicích: V obchodě držel pachatel rukojmí, žena má řezná poranění

Aktualizováno

V centru Českých Budějovic zasahovali ve středu odpoledne policisté. V jednom z místních obchodů držel pachatel rukojmí, kterou ohrožoval na životě. Zhruba po hodině vyjednávání se policistům podařilo se ženou z prodejny vyběhnout. V místě byl slyšet křik a čtyři výstřely. Žena má řezná poranění lehčího charakteru, není však v ohrožení života. Muže zadržela policie.

Kvůli zásahu v Teplicích se chystají protesty. Za „českého Floyda“ lidé zapalují svíčky

Aktualizováno

Lidé v Teplicích zapalují svíčky na místě, kde policisté zpacifikovali muže, který při převozu do nemocnice zemřel. Místní zákrok policie přirovnávají k brutálnímu zacházení americké policie s Georgem Floydem. Soudní pitva přitom určila, že policejní postupy při zadržení muže neměly s jeho smrtí nic společného – zřejmě se předávkoval. Na místo se sjíždějí i lidé z jiných měst a dokonce i ze zahraničí. V příštích dnech jsou plánovány dvě protestní akce.

Koleno nemělo na zatýkaném co dělat, říká advokát ke smrti v Teplicích

Sobotní zákrok policistů v Teplicích, kteří zaklekli na agresivního může, vyvolal u mnohých lidí pobouření. Po incidentu totiž zemřel v sanitce. Podle právníka Miroslava Krutiny nemělo koleno na zatýkaném co dělat. „Zákrok sehraje ve vyšetřování důležitou roli. Je to jediný detail, který vyvolává určité pochybnosti ,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS Krutina.

reklama