CNN Prima News zásah

zásah

Výpis příspěvků ke štítku „zásah“

Policie zasahuje v sídle tenisového svazu. Obvinění se měli dopustit dotačních podvodů

Specialisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) zasahují v sídle Českého tenisového svazu. Policie obvinila pět lidí a stejný počet právnických osob z dotačního podvodu a zjednání výhody v souvislosti se státními dotacemi. Jedním z obviněných má být podle Deníku N i prezident svazu Ivo Kaderka. Policisté kromě centrály zasahují i v dalších městech, kde sídlí tenisové kluby, a podle informací Seznam Zpráv i v Národní sportovní agentuře.

Obří zásah v Bratislavě: 20členné komando se samopaly spoutalo muže a odvezlo ho dodávkou

V centru Bratislavy v úterý zasahovali příslušníci Národní kriminální agentury (NAKA). Přes dvacet policistů se samopaly a služebním psem obklíčili v Radlinského ulici bílý Opel Astra roznáškové služby, informuje Startitup. Podle portálu byl při akci zadržen jeden muž, kterému příslušníci zákona dali pouta na ruce i na nohy, naložili ho do černé dodávky a odvezli. Ve stejné době měla policie zasahovat také v bytovce za městem a o pár hodin později ve Štefánikově ulici.

V centru Haagu se střetly dvě znepřátelené skupiny, hořely policejní vozy či autobus

Aktualizováno

Centrum nizozemského Haagu zachvátily v sobotu večer pouliční nepokoje. V ulicích nizozemské metropole došlo k otevřenému střetu mezi dvěma znepřátelenými skupinami. Starosta Jan van Zanen vyhlásil nouzový stav pro oblast bojů a vedení města tento prostor v okruhu 500 metrů uzavřelo. Zasahující policisté použili i slzný plyn, některé jejich vozy hořely. Podle webu RTL Nieuws mělo jít o konflikt mezi skupinami Eritrejců, které odlišuje názor na vládu v domovské zemi. Nepokoje se v noci na neděli podařilo zažehnat.

Další mohutný útok USA a Británie. Jemenské povstalce zasáhli ze vzduchu i z moře

Americké a britské síly v pondělí zaútočily na několik stanovišť jemenských povstalců, včetně cílů v blízkosti letiště u jemenské metropole Saná, uvedlo britské ministerstvo obrany. Pentagon oznámil, že cílem byly podzemní sklady, munice a další vojenské pozice. Jde o další z řady odvetných úderů, jimiž Spojené státy spolu s Británií reagují na útoky šíitských rebelů podporovaných Íránem na lodní dopravu v Rudém moři, uvedla agentura AP.

Záchranář o zásahu na fakultě: Nechali jsme tam kus sebe, cítili jsme hrůzu i hrdost

Přesně před měsícem došlo k tragickému útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. A není dne, kdy by si na tuto událost náměstek ředitele z pražské záchranné služby Zdeněk Křivánek nevzpomněl. Patřil totiž mezi záchranáře, kteří na místě zasahovali. Pro CNN Prima NEWS popsal, jaké pocity v něm dodnes tato událost zanechává i co ho na zásahu nejvíce překvapilo.