CNN Prima News zataženo

zataženo

Výpis příspěvků ke štítku „zataženo“

Sledujte RADAR: Do Česka vtrhne silný vítr a hory zasype mokrý sníh. Kde platí výstraha?

Před tvorbou ledovky v oblasti jižní Moravy varovali meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Výstraha před nebezpečným jevem platí pro části Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje do středečních devíti hodin ranních. Odborníci rovněž předběžně varovali před nárazy silného větru. Ve středu se teploty vyšplhají ke 3 až 7 °C, v horských oblastech spadnou k nule. Již v noci ze středy na čtvrtek by měl vítr zesilovat – v nárazech dosáhne rychlosti 20 až 25 m/s.

Mírné ochlazení vystřídají o víkendu jarní teploty. Kde se dočkáme sněhu a kde bude pršet?

Po mírném ochlazení, které by mělo Česko zasáhnout ve čtvrtek a v pátek, se o víkendu zase začne oteplovat. Počasí tak bude připomínat spíše jaro. Rtuť teploměru vystoupá až k osmi stupňům, tvrdí meteorologové. V 1 000 m na horách a také na severu Česka může začít od večera sněžit. Na mnoha místech budou sněhové přeháňky přecházet ve smíšené s deštěm.

Teploty budou atakovat tropickou třicítku, část území zasáhnou bouřky. Podívejte se, kde udeří

Ačkoliv by teploměry mohly v pátek naměřit až 29 °C, přes Českou republiku přechází studená fronta. S tím souvisí i zatažená obloha, výhled přeháněk a výjimečných bouřek. Ty by podle experta z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) měly udeřit zejména v Karlovarském kraji a Krušných horách. Přestože víkend poznamená ochlazení, nebude se jednat o nic dramatického. Již v polovině následujícího pracovního týdne dorazí tropické teploty, a to výrazné.