CNN Prima News Žatec

Žatec

Výpis příspěvků ke štítku „Žatec“

Nejmenší památka v Ústeckém kraji: Prvorepubliková trafika má 9 metrů čtverečních

3. února 2023 23:57

Má devět metrů čtverečních a je to nejmenší kulturní památka v Ústeckém kraji. Řeč je o prvorepublikové trafice v Žatci, která desítky let chátrala. Až do té doby, než si jí všiml Daniel Černý, koupil ji a začal opravovat. Prvorepubliková trafika se tak během roku změnila k nepoznání. A brzy v ní bude možné i přenocovat.

Začala stávka ve firmě Nexen Tire u Žatce. Zaměstnanci požadují vyšší mzdy

31. ledna 2023 08:48

Zaměstnanci jihokorejské továrny Nexen Tire u Žatce na Lounsku zahájili v úterý ráno neomezenou stávku. Jejím cílem je uzavření kolektivní smlouvy, v níž odbory žádají pro zaměstnance například zvýšení mezd. Stávka podle odborářů zcela zastaví provoz továrny na pneumatiky. Protest podpoří většina z celkového počtu 1 100 zaměstnanců, aktivně se do ní zatím zapojilo přes 190 z nich.

Zbytečně zemřel člověk. Šest minut někomu klečet na krku není normální, říká aktivista

22. června 2021 22:37

V sobotu v Teplicích zemřel po policejním zákroku šestatřicetiletý Stanislav Tomáš. Police tvrdí, že se tak stalo kvůli drogám, svědci ovšem takovou verzi odmítají. „Zemřel člověk a je jedno, jakou barvu pleti měl. Šest minut klečet někomu na krku, to není adekvátní zásah,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS romský aktivista Jozef Miker.

Pancéřových pěstí nalezených na Žatecku byly desítky. Na místě si předtím hrály děti

1. června 2021 07:24

Nebezpečný nález učinil pár v lesíku na Žatecku. Při hledání detektorem kovu totiž nenašel mince nebo podkovu, ale pancéřové pěsti. O případu informovala CNN Prima NEWS už v pátek, v pondělí policie potvrdila, že pancéřových pěstí byly desítky a na místě byla i další munice. Na místě nálezu si přitom často hrají děti.