CNN Prima News Žatec

Žatec

Výpis příspěvků ke štítku „Žatec“

Národní program Česká kvalita: Snadná cesta, jak pro stavbu domu získat to nejlepší

Jsou nedílnou součástí drtivé většiny staveb a do značné míry rozhodují o tom, jak se v domě bude žít –⁠ okna. Jejich výroba je náročnou disciplínou, s postupem času a vývojem nových technologií se neustále zdokonalují. Hrají zásadní roli ve využívání přirozeného světla při pobytu uvnitř budov i při izolaci, spolehlivě by měla být schopna tepelně izolovat, zajistit bezpečnost a akustický komfort. Je pochopitelné, že kdo staví dům, hledá ty nejlepší produkty, na které se bude moct spolehnout dlouhá léta. Garanci spokojenosti českým zákazníkům dává značka udělovaná Řídícím výborem Národního programu Česká kvalita –⁠ Osvědčeno pro stavbu. Za izolační skla ji získala třeba společnost HELUZ IZOS.

Famózní úspěch. Žatec a krajina žateckého chmele se dostaly na seznam UNESCO

Žatec a krajina žateckého chmele se v pondělí staly součástí světového dědictví UNESCO. O zápisu rozhodl mezivládní Výbor pro světové dědictví na svém 45. rozšířeném zasedání v Rijádu. Pro Českou republiku to je sedmnáctý zápis na seznam světového přírodního a kulturního dědictví. Zároveň jde o první chmelařskou krajinu na světě, která získala tento status.

Na žatecké chmelnici vyrostl 60metrový půllitr. Má nejen estetickou, ale i praktickou funkci

Vrátit české půdě její životadárnou sílu, vláhu a živiny a chránit ji pomocí rostlin před erozí. Takový je cíl mnoha pěstitelů v Česku. A totéž platí o projektu Kytky pro chmel. Ten má zajistit dostatek vyhlášeného žateckého chmele, který patří k národním chloubám, pro příští generace, a to za pomoci tradičních postupů a moderních technologií.

Nejlepší chmel roste na Žatecku: Návštěvníci mohou zavítat do Chrámu chmele i do muzea

Žatec je město, které znají asi všichni milovníci piva. Ze Žatecka totiž pochází nejkvalitnější chmel ze všech – takzvaný žatecký červeňák. Právě z něj se vaří pivo po celém světě. Ve městě má chmelařství dlouhou historii a místní jsou na něj náležitě pyšní. Chmelu a pivu dokonce vytvořili vlastní chrám a největší chmelařské muzeum na světě.