Zázrak po pádu letadla. Čtyři děti včetně kojence přežily samy v džungli dva týdny

V pralese na jihu Kolumbie byly nalezeny čtyři děti, včetně 11měsíčního miminka, s nimiž před více než dvěma týdny spadlo malé letadlo. Ve středu o tom informoval kolumbijský prezident Gustavo Petro. Dospělí cestující, včetně matky dětí, pád Cessny 206 nepřežili, píše agentura AFP.

„Po náročném pátrání naší armády jsme našli čtyři živé děti, které se ztratily po leteckém neštěstí v Guaviare. Je to radostná zpráva pro celý národ,“ uvedl kolumbijský prezident na Twitteru. Do pátrací operace s názvem Naděje v hustém pralese v departementu Caquetá byla zapojena armáda, hasiči, záchranáři, speciálně vycvičení psi a kolumbijský úřad pro civilní letectví.

ČTĚTE TAKÉ: Drama na palubě. Cestující se porvali v letadle a rozbili okénko. Pilot musel nouzově přistát

Letoun se sedmi lidmi na palubě brzy ráno 1. května vyslal nouzový signál kvůli selhání motoru během cesty z Araracuary v departementu Amazonas do města San José del Guaviare. Tři dospělí včetně pilota při neštěstí zahynuli. V pondělí úřady informovaly o nálezu vraku s tělem pilota. V úterý oznámily nález těla matky a třetí osoby, jejíž totožnost dosud nebyla upřesněna, píše AFP. Pád přežily děti z domorodého kmene ve věku 13, devíti a čtyř let a 11měsíční kojenec.

O tom, co se po pádu letadla stalo, stále panuje řada nejasností. Džungle je v této odlehlé oblasti velmi hustá a nebezpečná a pátrání ztěžovaly až 40 metrů vysoké stromy, silný déšť i přítomnost divokých zvířat. V úterý však úřady oznámily, že našly osobní věci a slupky ovoce. Poblíž letadla se našla také dětská láhev. Později byl nalezen provizorní přístřešek z klacků, což vyvolalo naději, že alespoň jedno dítě letecké neštěstí přežilo. Vrtulníky kolumbijského letectva při pátrání z reproduktorů nad pralesem vysílaly vzkaz dětem od jejich babičky. Ta v nahrávce svým vnoučatům říkala, že po nich bylo vyhlášeno pátrání a žádala je, aby zůstala na místě.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Detaily útoku psů na Plzeňsku. Dívku napadli během procházky, majiteli utekli už dříve.

Tagy:
Kolumbie džungle Twitter San José Amazonas Gustavo Petro Cessna Stationair Guaviare