reklama
CNN Prima News Zdeněk Zikmund

Zdeněk Zikmund

Výpis příspěvků ke štítku „Zdeněk Zikmund“

Pešán zůstává trenérem hokejové reprezentace. Už ale nebude mít hlavní slovo

Velkým tématem posledních týdnů byla otázka, zda Filip Pešán zůstane po nepovedeném mistrovství světa v Rize trenérem české hokejové reprezentace. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) v úterý rozhodl o tom, že na pozici hlavního kouče národního týmu nenastane žádná změna. Výkonný výbor ovšem zároveň odhlasoval, že za složení realizačního týmu a nominaci hokejistů nově ponese zodpovědnost generální manažer, kterým je Petr Nedvěd. To znamená, že Nedvěd může Pešána odvolat, když to uzná za vhodné.

Místo gólů koncentrák. Čeští fotbalisté za války pomáhali odboji i hajlovali

Zdeněk Zikmund napsal knihu o českém fotbalu v dobách protektorátu, zmiňuje v ní mnoho dosud nezmapovaných příběhů. Popisuje odvahu legendárního Bicana, který odmítnul nabídku okupantů na místo v německém nároďáku. Taky vzpomíná na nevšední osudy tří kamarádů ze stejného týmu – jeden za války zemřel v uniformě RAF, druhý jako voják wehrmachtu, třetí byl popraven za napomáhání odboji.

Nebude Stloukal, budou peníze. Hokejový svaz tlačí na klub kvůli kouči z nahrávky

Technika Brno je mládežnický klub, který začal v červnu plnit titulky novin a webů. Ne však v kontextu, v jakém by si sám představoval. Trenér Martin Stloukal promlouval svým svěřencům do duše vulgárně a částečně rasisticky. K jeho smůle se nahrávka z kabiny dostala na veřejnost. Hokejový svaz tlačí na vedení organizace, aby „hříšníka“ propustilo. Trestem je vypovězení smlouvy, čímž Technika přijde o statisíce korun. Pokud by byl Stloukal nahrazen, může ještě klub finance zachránit. S novými informacemi přišel web iDnes.cz.

reklama