reklama
CNN Prima News železniční doprava

železniční doprava

Výpis příspěvků ke štítku „železniční doprava“

Dobrá zpráva pro cestující vlakem. Zlepší se podmínky na železnici v celé EU

30. dubna 2021 19:29

Evropský parlament ve čtvrtek schválil nový předpis o právech cestujících v železniční dopravě. Lidé budou lépe chráněni, pokud dojde ke zpoždění nebo zrušení spoje. Osobám s omezenou schopností pohybu a orientace novela zaručí lepší přístup ke službám. Ze zákona bude také povinné vyhradit ve vlacích více prostoru pro přepravu jízdních kol. Parlament o tom informoval na své webové stránce.

Likvidace nehody na Teplicku pokračuje. Lokomotivy se podařilo oddělit zhruba na metr

7. dubna 2021 09:50

Ve středu dopoledne by od sebe měli železničáři plně odtrhnout lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku. Zatím se je podařilo od sebe odtáhnout zhruba o metr, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Neštěstí si vyžádalo život jednoho strojvůdce, druhý byl středně těžce zraněný. Škoda je kolem 50 milionů korun. Provoz na trati, kde běžně jezdí jak nákladní, tak osobní doprava, stojí.

Koronavirus komplikuje dopravu. Chybí zaměstnanci, vlaky na lince do Kralovic nejezdí

11. listopadu 2020 21:13

Koronavirus komplikuje i vlakovou dopravu. Někteří zaměstnanci na dráze jsou nakažení, nemohou chodit do práce, a dochází tak k rušení spojů. Pražská integrovaná doprava na svém facebookovém profilu v pondělí informovala o tom, že je zastaven provoz například na lince S53 Rakovník – Kralovice u Rakovníka. Kvůli onemocnění COVID-19 chybí zaměstnanci. Na lince ale jezdí náhradní autobusová doprava a omezení by mělo trvat pouze do konce týdne.

Šrot na kolejích. Některé vlaky v osobní dopravě jsou staré i půlstoletí

20. září 2020 12:49

České dráhy přepravují zákazníky stovkami souprav, které patří spíš do železničního muzea než do pravidelné dopravy. Vagony táhnou třeba půlstoletí staré lokomotivy řady 714 a jen o něco mladší motoráčky 810 zvané „orchestriony“. Cestující sedí v „honekrech“, vagonech vyráběných v Německé demokratické republice v dobách komunistického vůdce Ericha Honeckera. Soukromé společnosti zase nakupují veterány v Německu. Je to bezpečné? Reportér CNN Prima NEWS mapoval veterány na tuzemských kolejích.

Pozor, trať Praha–Beroun čekají od pondělí změny tras vlaků. Mnohé přinutí přestupovat

26. srpna 2020 21:43

„Od příštího pondělí dojde kvůli neúnosné situaci na trati Praha–Beroun k rozdělení linky S7,“ začíná zdůvodnění změn na oficiální informační stránce Pražské integrované dopravy (PID). Od 31. srpna se změní jízdní řády na linkách S7 a také S1 mezi Prahou a Berounem a Prahou a Kolínem. Důvodem jsou podle serveru zdopravy.cz problémy Správy železnic s dodržováním spolehlivosti provozu na trati z Prahy do Berouna. Drobné úpravy se týkají i linek z Prahy do Lysé nad Labem a Benešova.

Letos bylo na železnicích méně nehod než loni, ukazují statistiky. Obětí ale přibylo

3. srpna 2020 20:04

I přes velkou mediální publicitu železničních nehod a pochybení je letos provoz na české železnici bezpečnější než loni. Ukazují to zveřejněná data Drážní inspekce o počtu mimořádných událostí na české železnici. Podle zastupujícího tiskového mluvčího Ministerstva dopravy Tomáše Lukašíka letošní statistiky ale mohlo ovlivnit omezení mezinárodní i vnitrozemské dopravy kvůli pandemii koronaviru.

Soutěž, kdo je dřív vzhůru. Opozice si utahuje z Babišovy obhajoby Havlíčka

20. července 2020 20:02

Premiér Andrej Babiš (ANO) se zastal ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) netradičním způsobem. Na Havlíčka se totiž po sérii nehod na tuzemských železnicích snesla kritika, že dvě ministerstva nestíhá. Podle Babiše je ale nejpracovitější ministr, který vstává ve čtvrt na pět, tedy dřív než on. Z toho si nyní dělá legraci politická opozice.

Ministerstvo není bokovka, zní z ČSSD. Chce s ANO řešit nehody vlaků na koaliční radě

16. července 2020 13:51

Vládní ČSSD chce s hnutím ANO příští týden na koaliční radě řešit situaci v železniční dopravě a důvody sérií nehod. CNN Prima NEWS to řekl šéf soc. dem. Jan Hamáček. Místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda uvedl, že by bylo lepší, kdyby se dopravě někdo věnoval na plný úvazek. Narážel tak na to, že ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) zároveň šéfuje ministerstvu průmyslu.

reklama