CNN Prima News železniční přejezd

železniční přejezd

Výpis příspěvků ke štítku „železniční přejezd“

Tragédie na přejezdu: Na Hradecku se střetl vlak s autem. Řidička zemřela, dítě je zraněné

U Zachrašťan na Hradecku se v neděli po 18:00 střetl na přejezdu spěšný vlak s osobním autem. V autě byly zaklíněny dvě osoby. Navzdory okamžité pomoci dvaatřicetiletá řidička zemřela, dítě, které s ní jelo transportoval vrtulník do nemocnice. Ve vlaku cestovalo 80 až 100 lidí. Při srážce se jim nic nestalo. Provoz byl zastavený do 22:00.

Další bagr na přejezdu. U Pelhřimova se na kolejích zasekl tahač s návěsem, řidič nezpanikařil

Provoz vlaků na Pelhřimovsku v úterý dopoledne více než hodinu stál kvůli nákladnímu autu, které uvízlo na železničním přejezdu u Pacova. Řidič zvládl vycouvat mimo kolejiště a situaci oznámil na tísňové lince, provoz na železnici byl následně zastavený. Obnovit se ho podařilo po 9:30. Při události nebyl poškozen železniční přejezd, ani se nikdo nezranil, řekl mluvčí Správy železnic Martin Kavka. Podobná nehoda se stala koncem ledna na Karvinsku, kdy do nákladní soupravy narazil vlak. Jeho strojvedoucí na místě zahynul a 20 lidí se zranilo.

Srážka vlaku s nákladním autem u Bohumína. Strojvedoucí nepřežil, 20 lidí se zranilo

Aktualizováno

Převážení nákladu na místě, které pro to nebylo určeno, je podle policie možnou příčinou středeční srážky vlaku a nákladního auta u Dolní Lutyně na Karvinsku, při níž zemřel strojvedoucí. Moravskoslezští záchranáři se starali o 20 zraněných, 18 z nich transportovali do okolních nemocnic. Nehoda se stala na zabezpečeném železničním přejezdu, řekl médiím mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na koridoru, kudy jezdí i spoje na Slovensko, se má obnovit po jedné koleji až v sobotu, pokud se ovšem do té doby podaří opravit koleje. Zprovoznění druhé koleje předpokládá Správa železnic zhruba do deseti až 14 dnů. Ve čtvrtek dopoledne se hasičům podařilo odstranit lokomotivu i její podvozek, odpoledne pokračují ve vyprošťování poškozeného vagonu.

Při tragické srážce s vlakem zemřel talentovaný DJ. V době nehody s ním běžel rozhovor v rádiu

Při nedělní srážce automobilu s vlakem ve slovenských Šuranech zemřel 25letý Ondrej Obst se svou 54letou matkou Michaelou. Na slovenské hudební scéně byl znám pod přezdívkou Elýščítat jako talentovaný DJ a producent. V době smrtelné srážky s ním měl navíc běžet v rádiu předem natočený rozhovor, k jehož poslechu zval i své fanoušky, informuje web topky.sk.

Dramatické chvíle na Vysočině: Vlak v Pelhřimově najel do náklaďáku, vůz se převrátil na bok

Nehoda na železničním přejezdu v Pelhřimově zastavila ve čtvrtek po 8:00 dopravu na trati Pelhřimov – Nová Cerekev. Vlak narazil do nákladního automobilu, který se převrátil na bok. V soupravě cestovalo devět lidí. Nikdo se při havárií nezranil. Doprava na trati ale stále stojí. České dráhy předpokládají, že provoz obnoví ve večerních hodinách. Na místě je zavedena náhradní autobusová doprava. Podle mluvčího Správy železnic Martina Drápala nehoda způsobila škodu 2,7 milionu korun.