Zemřel autor světoznámého komiksu Scott Adams. Podlehl rakovině
Americký komiksový kreslíř a spisovatel Scott Adams v osmašedesáti letech podlehl rakovině. Jeho úmrtí podle CNN v úterý oznámila exmanželka Shelly Milesová. Umělec proslul především oceňovanými satirickými komiksy o introvertním inženýrovi Dilbertovi. Autor letos v květnu oznámil boj s agresivní formou rakoviny prostaty.
Komiks o Dilbertovi vyšel poprvé v roce 1989; satiricky ztvárňuje práci v korporátní firmě. Ve formě ucelených sbírek se dá zakoupit i v českých obchodech. Tříobrázkový seriál v minulosti podle listu Washington Post vycházel naráz ve více než dvou tisících denících po celém světě.
ČTĚTE TAKÉ: Mladých s rakovinou přibývá. Vědci tápou, co se změnilo, teď ale mají novou naději
Úspěch jednoho z nejčtenějších komiksů napříč Amerikou trval od 90. let do února 2023, kdy se Adams dopustil podle kritiků rasistických výroků na adresu černošských Američanů, které nazval „nenávistnou skupinou,“ uvádí CNN.