reklama

Zemřel známý český herec a dramatik Jan Skopeček. Bylo mu 94 let

V pražské Nemocnici Na Bulovce zemřel český herec a zakládající člen Divadla pod Palmovkou Jan Skopeček. V září by mu bylo 95 let. Odehrál stovky divadelních a kolem 150 filmových a televizních rolí. Zazářil mimo jiné v seriálu Tři chlapi v chalupě nebo v Kameňáku.

reklama

Jan Skopeček se narodil 19. září 1925 v Litoměřicích. Byl zakládajícím členem libeňského Divadla pod Palmovkou, kde strávil přes šedesát let. Skopeček je autorem šesti divadelních her a několika rozhlasových dramatizací. Před deseti lety v rozhovoru pro Slánské listy odhadoval počet svých odehraných rolí na jevišti zhruba na tři stovky.

Ve filmu a televizi ztvárnil zejména menší epizodní role či vedlejší postavy, často komického charakteru. Jeho nejznámější hlavní rolí byl otec Václav Potůček v seriálu Tři chlapi v chalupě. Hrál také třeba ve filmech Dobrý voják Švejk, Vyšší princip, Kdo chce zabít Jessii?, Marečku, podejte mi pero, Parta Hic, Dobří holubi se vracejí, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo S čerty nejsou žerty. Z novějších filmů se objevil například jako děda Novák v komediální pentalogii Kameňák nebo v obou dílech komedie Bobule. Na kontě má ve filmu a televizi kolem 150 rolí.

Během 2. světové války byl nacisty držen v koncentračním táboře. V roce 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy. Jeho ženou byla přes šedesát let Věra Tichánková (Černá kronika z Ať žijí duchové), která v třiadevadesáti letech zemřela v roce 2014.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Izrael

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Střety u jeruzalémské mešity Al-Aksá: Zraněno bylo 163 Palestinců a šest policistů

Nejméně 163 Palestinců a šest izraelských policistů bylo v pátek zraněno při večerních střetech u jeruzalémské mešity Al-Aksá. S odvoláním na palestinské zdravotníky a izraelskou policii o tom napsala agentura Reuters. Střety přichází v době zvýšeného napětí kvůli možnému nucenému vystěhování několika palestinských rodin z jejich domovů ve východním Jeruzalémě.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
reklama
reklama
Z každé operace musíte mít respekt, rutina neznamená fušerství, říká Pirk

360°

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Další články
reklama
reklama