reklama

Zemřel známý český herec a dramatik Jan Skopeček. Bylo mu 94 let

V pražské Nemocnici Na Bulovce zemřel český herec a zakládající člen Divadla pod Palmovkou Jan Skopeček. V září by mu bylo 95 let. Odehrál stovky divadelních a kolem 150 filmových a televizních rolí. Zazářil mimo jiné v seriálu Tři chlapi v chalupě nebo v Kameňáku.

reklama

Jan Skopeček se narodil 19. září 1925 v Litoměřicích. Byl zakládajícím členem libeňského Divadla pod Palmovkou, kde strávil přes šedesát let. Skopeček je autorem šesti divadelních her a několika rozhlasových dramatizací. Před deseti lety v rozhovoru pro Slánské listy odhadoval počet svých odehraných rolí na jevišti zhruba na tři stovky.

Ve filmu a televizi ztvárnil zejména menší epizodní role či vedlejší postavy, často komického charakteru. Jeho nejznámější hlavní rolí byl otec Václav Potůček v seriálu Tři chlapi v chalupě. Hrál také třeba ve filmech Dobrý voják Švejk, Vyšší princip, Kdo chce zabít Jessii?, Marečku, podejte mi pero, Parta Hic, Dobří holubi se vracejí, Léto s kovbojem, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo S čerty nejsou žerty. Z novějších filmů se objevil například jako děda Novák v komediální pentalogii Kameňák nebo v obou dílech komedie Bobule. Na kontě má ve filmu a televizi kolem 150 rolí.

Během 2. světové války byl nacisty držen v koncentračním táboře. V roce 2017 převzal z rukou českého prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy. Jeho ženou byla přes šedesát let Věra Tichánková (Černá kronika z Ať žijí duchové), která v třiadevadesáti letech zemřela v roce 2014.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Další články
reklama
reklama