CNN Prima News Jan Skopeček

Jan Skopeček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Skopeček“

Nerudová? Prázdné fráze dávkuje dlouho, tvrdí Schillerová. Není hej počkej, reagovala Kovářová

Budeme vystupovat jako ambasadoři Evropské unie, hlásá lídryně hnutí STAN do eurovoleb Danuše Nerudová. Její vize vyvolala ostrou debatu poslankyň v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Podle místopředsedkyně hnutí ANO Aleny Schillerové jde ze strany Nerudové o prázdné fráze. Není hej nebo počkej, neurážejte, zastala se „své“ kandidátky Věra Kovářová (STAN).

Schillerová o soudu s Babišem: Smutné, jak se dlouho táhl. Špatná vizitka státu, míní Kovářová

Je smutné, že se kauza Andreje Babiše (ANO) táhla tak dlouho, poznamenala v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová (ANO). Dodala, že pro expremiéra a jeho okolí to bylo těžké období. První místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) na to konto sdělila, že délka soudního řízení nepřispěla k dobré vizitce státu.

Další rozbuška pro koalici: STAN chce tvrdě tlačit na manželství pro homosexuály

Už bychom měli rozhodnout, apelují Starostové a nezávislí na Sněmovnu ohledně návrhu, který by uzákonil manželství pro stejnopohlavní páry. Šéf STAN Vít Rakušan pro CNN Prima NEWS řekl, že jeho hnutí má nyní v plánu tlačit na to, aby se novela občanského zákoníku projednala a posunula do třetího čtení. Jenže manželství pro všechny Sněmovnu rozděluje snad ještě víc než korespondenční volba.

Skopeček: Flexibilní zákoník práce zlepší ekonomiku. Vyhýbáte se odpovědnosti, řekl Samek

Chceme-li s českou ekonomikou něco udělat, musíme mít mnohem flexibilnější zákoník práce, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Proti tomu se ale ohradil místopředseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Vít Samek. Tvrdí, že je to zástupný problém a vyhýbání se odpovědnosti za ekonomickou nečinnost.

Sledujte Partii s Pekarovou a Vondráčkem a diskusi se Skopečkem, Juchelkou, Lacinou a Maříkovou

Přišel s novým rokem konec zdražování, nebo je vláda mimo realitu? V nedělní Partii Terezie Tománkové o tom diskutovali předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a bývalý šéf dolní komory parlamentu a poslanec Radek Vondráček (ANO). Velké politické diskuse se zúčastnili Jan Skopeček (ODS), Jan Lacina (STAN), Aleš Juchelka (ANO) a Karla Maříková (SPD). Na pořad se můžete podívat v tomto článku.

Stát nemá nikoho nutit, jak naložit se svými byty, kritizují politici. Bartošův plán nic neřeší

Snaha ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) řešit problémy s bydlením zaplněním prázdných bytů není správnou cestou, myslí si někteří vládní politici. Například místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) hovoří o tom, že by se zodpovědnost přenesla pouze na daňové poplatníky a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) zase mluví o „státním paternalismu“. Řešení je podle nich ve výstavbě nových bytů či v daňových úlevách.

Euro v roce 2028, navrhuje Dvořák. Hujeři musí respektovat vládní dohody, krotil ho Skopeček

Česká republika by mohla přijmout společnou evropskou měnu euro v roce 2028, prohlásil to ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN). Ne všichni vládní představitelé jsou však z tohoto návrhu nadšení. Místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) například Dvořákovi připomněl vládní dohodu, že současný kabinet o euru rozhodovat nebude. Celé debatě se také směje opozice.

Černochová o Vánocích navštívila vojáky, Nacher rozléval polévku. Jak tráví svátky politici?

Popřát lidem příjemně strávené Vánoce si na sociálních sítích již tradičně nemohli nechat ujít ani politici. Hezké svátky popřáli zástupci vládních stran i opozice. Někteří také připojili fotografie, co na Štědrý den dělají. Politici ODS Jana Černochová a Jan Skopeček vyrazili navštívit pracovníky v armádě a zdravotníky, kteří nemohou den strávit s rodinou. Poslanec ANO Patrik Nacher se zase vydal rozlévat rybí polévku na Staroměstské náměstí.