reklama
CNN Prima News Jan Skopeček

Jan Skopeček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Skopeček“

Návštěva Vondráčka u Zemana? Hazard se zdravím a bizarnost, komentují politici

15. října 2021 12:09

Pokud návštěva prezidenta v nemocnici proběhla bez souhlasu lékaře – to je samozřejmě špatně. Premiér Andrej Babiš (ANO) to dnes řekl Radiožurnálu. Prezidentův kancléř Vratislav Mynář včera přivedl předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) k prezidentovi na jednotku intenzivní péče bez vědomí ošetřujícího lékaře a bez přítomnosti personálu. Nemocnice to prošetřuje. A námi oslovení politici nešetří kritikou vůči předsedovi Sněmovny.

Skopeček: Babišova vláda přifukovala inflaci, můžeme být až dva měsíce v provizoriu

13. října 2021 22:25

Poslanec Jan Skopeček (ODS) má za to, že vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) svými kroky přifukovala inflaci. Řekl to v pořadu Jak volí vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Vyčítá jí extrémní schodky a také rozdavačnou politiku před volbami. Kabinet naopak hájil poslanec Martin Kolovratník (ANO), který uvedl, že rostoucí inflace je celosvětový problém.

Rozhodnutí o sazbách poškodí naši ekonomiku, pustil se Babiš do ČNB

30. září 2021 18:03

Rozhodnutí bankovní rady České národní banky výrazně zvýšit úrokové sazby hodnotí premiér Andrej Babiš (ANO) negativně. Předseda vlády sdělil, že krok podle něj poškodí ekonomiku, dotkne se situace domácností, které čerpají úvěry, a zhorší i finanční situaci všech firem. Cenový vzestup, který se do Česka přenáší z pohybu cen na světových trzích, naopak rozhodnutí ČNB nezmírní, doplnil Babiš.

Skopeček: ČSSD zdivočela, chce trestat vlastnictví. To jsou bolševické manýry

28. září 2021 21:45

Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Skopeček v pořadu 360° prohlásil že ČSSD zdivočela. „Díky bohu je socialismus pryč a když vidím, jaké má ČSSD bolševické manýry, tak vám tu Poslaneckou sněmovnu nepřeju,“ sdělil Matěji Stropnickému (za ČSSD) ve vysílání CNN Prima NEWS. Doplnil, že sociální demokraté přebrali komunistickou rétoriku.

Ostrá hádka o rozpočet: Dramaticky jste zadlužila občany, vmetl Skopeček Schillerové

13. září 2021 11:13

Může vláda za rostoucí inflaci, nebo je to vina České národní banky? Ve vysílání CNN Prima NEWS došlo k ostrému názorovému střetu mezi ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) a poslancem ODS Janem Skopečkem. Schillerová svému oponentovi vmetla, že reaguje stejně hloupě jako další opoziční strany. Skopeček se ohradil a ministryni nařkl, že během svého působení v čele finančního resortu dramaticky zadlužila všechny české občany.

Na sítích jsem možná provokativní, říká Schillerová. Nevyloučila kandidaturu na Hrad

13. září 2021 09:42

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v pořadu Nový den nevyloučila svou eventuální kandidaturu na prezidentku. Podotkla ale, že v současnosti má s ohledem na blížící se sněmovní volby a přípravu státního rozpočtu úplně jiné starosti. Schillerová patří na sociálních sítích k nejkativnějším českým politikům. Sama přiznala, že občas je až moc odvážná.

Sledujte ŽIVĚ Nový den: Duel Schillerové se Skopečkem. Jde bojovat s extrémní inflací?

13. září 2021 08:07

Meziroční inflace v srpnu vyskočila poprvé od roku 2008 o více než čtyři procenta. Jak s tím chce vláda bojovat? Nebo za to kabinet vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) opravdu nemůže? Sledujte duel ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) a ekonomického experta ODS Jana Skopečka v Novém dni na CNN Prima NEWS. Debata začíná v pondělí v 8:40.

Na důchody nebude. Musíte si začít šetřit sami, apeluje Skopeček z ODS

9. září 2021 06:34

Na důchody nebude –⁠ a kdo tvrdí opak, lže. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec ODS a lídr koalice Spolu ve Středočeském kraji Jan Skopeček, který je zároveň ekonomickým odborníkem strany. Podle Skopečka je jedinou cestou z důchodové pasti motivace lidí k tomu, aby si více spořili. Kolik a komu doporučuje spořit a co z návrhu ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové považuje za rozumné?

Co by znamenal čtyřdenní pracovní týden? Například nižší výplaty, myslí si ekonom

18. srpna 2021 16:59

Před blížícími se sněmovními volbami otevřela vládní ČSSD znovu téma pouze čtyřdenního pracovního týdne. Podle ekonomů však není Česká republika vhodnou zemí s ohledem na nízkou míru nezaměstnanosti. Pokud by návrh získal reálnou podobu, zaměstnanci by si pravděpodobně museli zvyknout také na nižší výplaty. A špatně kvalifikovaní lidé by zřejmě měli problém se svým uplatněním.

reklama