reklama
CNN Prima News Jan Skopeček

Jan Skopeček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Skopeček“

Konec klasických aut tvrdě dopadne na český průmysl. Povede to k propouštění

Už za 14 let by se v Evropské unii neměla produkovat auta vyrábějící emise, rozhodla před několika dny Evropská komise. Automobilový průmysl je přitom největší průmyslové odvětví v České republice a představuje až devět procent celkového HDP země. Sektor rovněž zaměstnává statisíce lidí, proto bude mít unijní rozhodnutí nejtvrdší dopady možná právě na Česko. Především subdodavatelské firmy se bojí o své zakázky, což může vést k propouštění. Elektromobilita však sáhne do kapes také ostatním Čechům.

Polka v čele Národní galerie? Měl by tam být Čech, napsal Skopeček, pak to schytal

Poslanec a středočeský volební lídr ODS Jan Skopeček se pozastavil nad faktem, že pražskou Národní galerii vede Polka. Je totiž přesvědčen, že by instituci podobného rázu měl vést Čech. Nebo Češka. Popularitu si tímto názorem ale příliš nezvýšil. Podle některých lidí byl Skopečkův názor dokonce xenofobní. Poslanec poté svůj příspěvek smazal s tím, že nebyl správně pochopen.

Vláda ANO a ODS? S Babišem fakt nechceme, zní z Fialovy partaje jednomyslně

Kromě předvolebních koalic už pomalu vznikají plány i pro situaci, která nastane po říjnovém hlasování. V kuloárech se nejhlasitěji spekuluje o tom, že by mohla vládnout koalice ANO a ODS. Podle informací CNN Prima NEWS to je jedna z variant, kterou si přeje nynější premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Lídři ODS to ale odmítají. „Nedokážu si to vůbec představit,“ napsal redakci šéf poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Skopeček: Blížíme se byrokratickému peklu, nových zbytečných formulářů stále přibývá

Někteří opoziční politici kritizují vládu za to, že v Česku stále přibývá státních úředníků. „Každý nový úředník si vymyslí další formulář a razítko, aby odůvodnil smysl své existence. Podle mého názoru se blížíme k byrokratickému peklu,“ řekl CNN Prima NEWS poslanec Jan Skopeček (ODS). Kabinet Andreje Babiše (ANO) se ale brání tím, že některá úřednická místa naopak ruší.

Nevěřte, že zadlužujeme příští generace, tvrdí Babiš. Opozice ho kritizuje

Premiér Andrej Babiš tvrdí, že jeho vláda nezadlužuje příští generace. Vysvětluje to výhledem české ekonomiky a také tím, že od svého nástupu do politiky až do koronavirové pandemie snižoval státní dluh. Opoziční strany ovšem dlouhodobě poukazují na pravý opak. Stát v Babišově područí podle opozičních politiků různými kroky mnohdy jen přidělal problémy do budoucna.

Opozice: Tato vláda neměla nikdy vzniknout, přibývá problémových figurek

Je potřeba vyslovit vládě nedůvěru, shodli se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS opoziční poslanci. Argumentovali nezvládnutím koronavirvé pandemie, dlouho zavřenými školami nebo počtem zemřelých v přepočtu na obyvatele. Poslanec SPD Jan Hrnčíř prohlásil, že současná vláda neměla nikdy vzniknout. Hlasování o nedůvěře vládě by se ve Sněmovně mělo konat začátkem června.

reklama