CNN Prima News Jan Skopeček

Jan Skopeček

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Skopeček“

Spor uvnitř ODS: Skopeček nepodpořil zdanění mimořádných zisků. O přínosu pochybuje

4. listopadu 2022 15:06

Vládní většina pohodlně schválila daň z mimořádných zisků. Podpora z řad koaličních poslanců ale nebyla stoprocentní. Dva poslanci – pirátka Klára Kocmanová a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček – se zdrželi. Ekonomický expert ODS pro CNN Prima NEWS uvedl, že hlasování pro návrh stranického kolegy a ministra financí Zbyňka Stanjury by bylo proti jeho přesvědčení. Zároveň windfall tax zkritizoval a zpochybnil její přínos do státního rozpočtu.

Sněmovna byla jak normální Marrákeš, chyběl jen velbloud a ovce. Co padlo v nedělní Partii?

31. října 2022 06:58

Poslední říjnová Partie Terezie Tománkové nabídla debatu o demonstraci nespokojených z 28. října, Rakušanově vlajce s mrtvým Putinem, energetické politice státu i přístupu k ruské agresi. V první hodině diskutoval místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) s místopředsedou hnutí ANO Karlem Havlíčkem, v druhé se do sebe pustili Jan Bartošek (KDU-ČSL) s Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Marcel Kolaja (Piráti) s Karlou Maříkovou (SPD). Vybrali jsme nejlepší hlášky z pořadu.

Zeman měl mít více nadhledu. Odmítnout přijít na Hrad je ale akt hysterie, tvrdí Havlíček

31. října 2022 00:14

Odmítnout přijít na předávání státních vyznamenání je akt hysterie. Prezident Miloš Zeman ale měl mít více nadhledu a pozvat všechny ústavní činitele. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO). Podle jeho oponenta Jan Skopečka (ODS) je nešťastný počet vyznamenaných osobností.

Havlíček: Putin v pytli na mrtvoly je znakem infantility Rakušana. Skopeček by vlajku nevyvěsil

30. října 2022 12:18

Instalace ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly je za hranou. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Zkritizoval tak ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), který velkou plachtu s vyobrazeným politikem nechal na budovu úřadu umístit. Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) řekl, že on by stejně jako Rakušan nepostupoval, šéf STAN si ale podle něj krok obhájí.

Třinecké železárny v problémech. Jejich zavření by byla sociální katastrofa, varuje hejtman

29. října 2022 12:47

Do velkých potíží se kvůli ekonomické krizi dostávají i velké průmyslové firmy. Vysoké ceny energií totiž znamenají někde i miliardové náklady navíc. Pokud by některé z velkých podniků musely začít propouštět nebo dokonce zavřít, mohlo by to kvůli vysoké nezaměstnanosti v regionu vést až k sociálnímu kolapsu, varují opoziční politici. Do složité situace se dostaly i Třinecké železárny. Výraznější propouštění zatím firma nechystá.

Sledujte Partii: Velká politická debata zástupců koalice i opozice. Zvládá vláda boj s krizí?

28. října 2022 17:10

Daň z mimořádných zisků budou zřejmě velké společnosti z oblasti bankovnictví, energetiky, petrolejářství a těžařství platit až od příštího roku. Proč? V Partii Terezie Tománkové o tom debatovali místopředsedové Sněmovny Jan Skopeček (ODS) a Karel Havlíček (ANO). Ve druhé části diváky čekala velká politická diskuse s Janem Bartoškem (KDU-ČSL), Marcelem Kolajou (Piráti), Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO) a Karlou Maříkovou (SPD).

Hádka v 360°: Rakušan řídil Hlubučka, teď se směje, zuřil Havlíček. Skopeček se do něj opřel

18. října 2022 23:04

Místopředseda Poslanecké sněmovny Karel Havlíček (ANO) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS kritizoval přístup vlády k současným kauzám. Řeč byla jak o kauze Dozimetr, která stála post ministra školství Gazdíka (STAN), tak místopředsedkyni Sněmovny Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO). Podle exministra průmyslu by si z jeho kolegyně přesto měla vzít vláda ještě větší příklad. Narážel tak na setrvání ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ten podle něj přímo řídil obviněného exnáměstka Petra Hlubučka (dříve STAN). Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) Havlíčkovi připomněl trestní stíhání šéfa ANO Andreje Babiše.