reklama

Zkusili jste už vyšívanou fotografii? A co nitěnou grafiku?

Fotografie i v této digitální době nejsou na ústupu, naopak se s nimi kouzlí stále více. Oblíbené jsou různé fototapety, fotoknihy, koláže, sady fotek ve vícedílných rámečcích nebo nejrůznější dárkové předměty s fotkami dětí, domácích miláčků a z dovolené. Co je opravdu novinka, jsou vyšívané fotografie, které jsou skoro k nerozeznání od fotografie skutečné.

reklama

Spojení klasické křížkové výšivky a fotografie se zdá nemožné a nedokonalé, ale opak je pravdou. Díky moderním technologiím si originální fotku můžete zvětšit a upravit tak, abyste pak podle zvětšené předlohy zvládli vyšít portrét z fotky, který bude skoro k nerozeznání od skutečné fotografie. Díky kostičkované technice, kdy je fotka rozdělená na jednotlivé dílky, které pak odpovídají samotným křížům výšivky, budete přesně vědět, kdy jakou barvu a titěrný odstín použít. Výsledek je pak až neuvěřitelný.

Než se ale pustíte do takto náročné práce, můžete si zkusit jednodušší variantu vyšívání a to tzv. nitěnou grafiku. Jakýkoliv vzor si přenesete na papír a linky proděravte jehlou, a pak už jenom zvolenými barvami nití obrázek obšijete. Můžete tak vytvořit přání k narozeninám, blahopřání k narození miminka, k úspěšné maturitě, nebo vánoční a velikonoční přání. A krásně by mohli takto vyšité vypadat i pozvánky na narozeniny či přátelskou párty.

Co budete potřebovat:

  • pevnější čtvrtky
  • předlohu
  • hrubší jehlu
  • barevné vyšívací nitě

Návod na nitěnou grafiku

Připravte si motiv, který chcete vyšít na vaši pozvánku nebo pohled. Ten mějte už po celém obvodu motivu proděravěný. U nás to bude jednoduše hruška. Přeložte čtvrtku papíru napůl, aby vám vznikla otevírací pozvánka nebo pohlednice. Položte na přední stranu čtvrtky vaši předlohu a pomocí hrubší jehly přeneste propichováním jednotlivých dírek na předloze motiv na čtvrtku.

Pak přenesený motiv na čtvrtce vyšijte barevnými vyšívacími nitěmi. Vyšívejte postupným vpichováním a vytahováním nejdřív na jednu a pak na druhou stranu. Zároveň veďte nitě přes sebe, např. vždy od třetí až čtvrté dírky, aby se vyšívaný obrys hezky vyplnil a nebyla to jenom jednoduchá linka.

Podobně můžete vyplnit i plochu obrázku tak, že budete vést nit dírkami naproti sobě. Nakonec můžete připsat název, jméno adresáta, přání a případně delší text dovnitř. Motivy se dají vyšít různé, třeba pro milovnici koní krásnou klisnu se zlatou hřívou, nebo pro milovníka vína hrozny jako přání k narozeninám.

Tagy:
vyšívání šitá grafika nitěná grafika

Hlavní zprávy

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody
Andrej Babiš

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytáhl nový předvolební klip. V něm jsou zachyceny zakuklenci s transparenty s nápisy „nižší důchody“, „ať o nás rozhoduje Brusel“ či „uprchlíci, vítejte“. Následuje střih na předsedu vlády, který tvrdí, že bude proti těmto „šílencům“ bojovat. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík pod příspěvkem, který byl zveřejněn na sociálních sítích, napsal, že Babiš lže a skončí ve vězení.

Kanáry dál pustoší tekoucí láva, vlila se i do bazénu. Lidé se nesmí přibližovat

Španělská vláda i kabinet regionu Kanárské ostrovy v úterý vyzvaly kvůli nedělní erupci sopky Cumbre Vieja na ostrově La Palma všechny obyvatele, aby se nepřibližovali k tekoucí lávě. Ta se dostala mimo jiné do dříve obydlené obce Todoque, kde pustoší vše, co jí přijde do cesty. Záběry z dronu ukazují, jak se láva mimo jiné vlévá do bazénu rodinného domku.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

reklama