CNN Prima News grafika

grafika

Výpis příspěvků ke štítku „grafika“

Přehlednější a srozumitelnější. CNN Prima NEWS představila nový design grafiky zpravodajství

V neděli 18. února představila CNN Prima NEWS vysílání v nové podobě. Grafický upgrade zpravodajských pořadů se dotkl HLAVNÍCH ZPRÁV, kontinuálního zpravodajství, SPORTU i POČASÍ a nabídl nové pojetí studia, včetně znělek jednotlivých pořadů. Grafické změny ladil ve spolupráci s redakcí i americkou CNN tým vedoucího grafického oddělení Petra Závorky několik měsíců s důrazem na maximální přehlednost a aktuální trendy ve světě televizního zpravodajství.

Žabomyší války, reaguje Michálek na „zezelenalou“ Michailidu. Nekončící zábava, píší jiní

Stalo se mi už mnohokrát, že se někdo chlubil mojí prací, aniž by mi dal kredit. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych si kvůli tomu veřejně stěžoval. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl šéf pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek. Reagoval tak na situaci kolem Jany Michailidu. Některých Pirátů se dotkla skutečnost, že stranická expertka na legalizaci či regulaci psychotropních látek chyběla na jednom z propagačních bannerů. Strana materiál později upravila.

Piráti čelí ostré kritice za „cenzuru“ rebelky Michailidu. Jste trapáci, vzkázal Zahradil

Aktualizováno

Mezi Piráty se rozhořel další vnitrostranický spor. Některých členů se dotkla skutečnost, že na jednom z propagačních bannerů chyběla fotografie stranické expertky na legalizaci či regulaci psychotropních látek Jany Michailidu. Šlo o účelový manévr a ignorování zásluh političky, která je považována za rebelku nejmenší vládní strany? Piráty za jejich jednání ostře zkritizoval i europoslanec Jan Zahradil (ODS) – označil je za „trapáky“. Strana později banner upravila.

Vrátí se česká hra Polda 2 na scénu? Tvůrci chtějí novou grafiku, hlas Luďka Soboty zůstane

Tvůrci kultovního detektiva Pankráce se letos neflákají. Nejprve v dubnu vydali už sedmé pokračování populární české hry Polda a nyní oznámili, že se chystají oživit druhý díl se svérázným strážcem zákona. Ten by měl dostat novou grafiku, původní český dabing zůstane beze změn. Na vývoj hry vybíralo studio Zima Software peníze prostřednictvím crowdfundingu, od podporovatelů již získali 750 tisíc korun.

Pohádka o grafikovi, který utekl k muzice

Výroba kytary je stejně velké umění, jako umění na kytaru hrát. Tomáš Jech při studiu grafiky a IT přivoněl k muzice, a protože mu od dětství voněla i práce se dřevem, vyměnil klávesnici za dláto, frézu, hoblík a kladivo. Teď vyrábí kytarová umělecká díla a věří, že tento obor má velkou šanci i v budoucnu. Rád by tvořil i pro ty nejnáročnější zákazníky.

Fanoušci Simpsonů jsou v šoku. Realistické zobrazení postaviček vyvolalo úžas i odpor

Přestože mnoha lidem jméno tureckého umělce Hosseina Diby pravděpodobně nic neřekne, znalci jeho tvorbu velmi oceňují. Od roku 2008 se tento talentovaný grafik věnuje modelování postav do počítačových her a filmů. V minulosti spolupracoval třeba se známými herními studii jako Blizzard či CD Projekt RED. Perfektní znalost grafiky a lidské anatomie se však rozhodl využít i jinak. Vytvořil realistickou verzi postav z kultovního seriálu Simpsonovi, jejichž nový design je přinejmenším znepokojivý.

Kam zmizela kampaň ČSSD? Ještě je čas, děláme to jinak, hlásí straníci z dovolené

Do voleb zbývají pouhé dva měsíce a po ČSSD jako by se slehla zem. Zatímco Andrej Babiš (ANO) už dva týdny horlivě rozdává knihy a zmrzlinu, Ivan Bartoš a Vít Rakušan brázdí každý kout Česka a koalice Spolu v čele s Petrem Fialou (ODS) rozjela maraton letních kin, členové sociální demokracie jsou na dovolené. Podle nich není kam spěchat. Kampaň prý rozjedou až koncem srpna. Zatím voličům musí stačit pár grafických tabulek na Facebooku.

Legalizujeme sňatky kněží s dětmi. Lidovci se šermují s Piráty kvůli hoaxům

Piráti a Starostové čelí vlně hoaxů, které musejí vyvracet. Aby toho nebylo málo, teď se do „dezinformační předvolební války“ zamotali s KDU-ČSL. Kandidátka lidovců je osočila, že o straně napsali, že chce legalizovat sňatky kněží s dětmi. Piráti ale žádný takový banner nevytvořili. Ještě před tím členka KDU-ČSL sdílela hoax o Pirátech, že chtějí zdanit nadměrnou produkci uhlíku.

Zkusili jste už vyšívanou fotografii? A co nitěnou grafiku?

Fotografie i v této digitální době nejsou na ústupu, naopak se s nimi kouzlí stále více. Oblíbené jsou různé fototapety, fotoknihy, koláže, sady fotek ve vícedílných rámečcích nebo nejrůznější dárkové předměty s fotkami dětí, domácích miláčků a z dovolené. Co je opravdu novinka, jsou vyšívané fotografie, které jsou skoro k nerozeznání od fotografie skutečné.

Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy

Ve věku 87 let zemřel 25. ledna malíř a grafik Vladimír Suchánek. Smutnou událost potvrdil syn umělce Martin Suchánek. Jeho otec patřil k nejznámějším českým umělcům, kteří se grafickou tvorbou zabývali. Byl také dlouholetým předsedou Sdružení českých umělců grafiků Hollar, zakladatel a kapelník Hudebního sdružení českých grafiků Grafičanka, věnoval se tvorbě exlibris a poštovních známek.