CNN Prima News grafika

grafika

Výpis příspěvků ke štítku „grafika“

Pohádka o grafikovi, který utekl k muzice

12. října 2021 12:00

Výroba kytary je stejně velké umění, jako umění na kytaru hrát. Tomáš Jech při studiu grafiky a IT přivoněl k muzice, a protože mu od dětství voněla i práce se dřevem, vyměnil klávesnici za dláto, frézu, hoblík a kladivo. Teď vyrábí kytarová umělecká díla a věří, že tento obor má velkou šanci i v budoucnu. Rád by tvořil i pro ty nejnáročnější zákazníky.

Fanoušci Simpsonů jsou v šoku. Realistické zobrazení postaviček vyvolalo úžas i odpor

10. října 2021 19:10

Přestože mnoha lidem jméno tureckého umělce Hosseina Diby pravděpodobně nic neřekne, znalci jeho tvorbu velmi oceňují. Od roku 2008 se tento talentovaný grafik věnuje modelování postav do počítačových her a filmů. V minulosti spolupracoval třeba se známými herními studii jako Blizzard či CD Projekt RED. Perfektní znalost grafiky a lidské anatomie se však rozhodl využít i jinak. Vytvořil realistickou verzi postav z kultovního seriálu Simpsonovi, jejichž nový design je přinejmenším znepokojivý.

Kam zmizela kampaň ČSSD? Ještě je čas, děláme to jinak, hlásí straníci z dovolené

14. srpna 2021 05:39

Do voleb zbývají pouhé dva měsíce a po ČSSD jako by se slehla zem. Zatímco Andrej Babiš (ANO) už dva týdny horlivě rozdává knihy a zmrzlinu, Ivan Bartoš a Vít Rakušan brázdí každý kout Česka a koalice Spolu v čele s Petrem Fialou (ODS) rozjela maraton letních kin, členové sociální demokracie jsou na dovolené. Podle nich není kam spěchat. Kampaň prý rozjedou až koncem srpna. Zatím voličům musí stačit pár grafických tabulek na Facebooku.

Legalizujeme sňatky kněží s dětmi. Lidovci se šermují s Piráty kvůli hoaxům

11. srpna 2021 05:32

Piráti a Starostové čelí vlně hoaxů, které musejí vyvracet. Aby toho nebylo málo, teď se do „dezinformační předvolební války“ zamotali s KDU-ČSL. Kandidátka lidovců je osočila, že o straně napsali, že chce legalizovat sňatky kněží s dětmi. Piráti ale žádný takový banner nevytvořili. Ještě před tím členka KDU-ČSL sdílela hoax o Pirátech, že chtějí zdanit nadměrnou produkci uhlíku.

Zkusili jste už vyšívanou fotografii? A co nitěnou grafiku?

5. srpna 2021 11:30

Fotografie i v této digitální době nejsou na ústupu, naopak se s nimi kouzlí stále více. Oblíbené jsou různé fototapety, fotoknihy, koláže, sady fotek ve vícedílných rámečcích nebo nejrůznější dárkové předměty s fotkami dětí, domácích miláčků a z dovolené. Co je opravdu novinka, jsou vyšívané fotografie, které jsou skoro k nerozeznání od fotografie skutečné.

Svět umění v slzách. Zemřel Vladimír Suchánek, získal i medaili Za zásluhy

26. ledna 2021 13:12

Ve věku 87 let zemřel 25. ledna malíř a grafik Vladimír Suchánek. Smutnou událost potvrdil syn umělce Martin Suchánek. Jeho otec patřil k nejznámějším českým umělcům, kteří se grafickou tvorbou zabývali. Byl také dlouholetým předsedou Sdružení českých umělců grafiků Hollar, zakladatel a kapelník Hudebního sdružení českých grafiků Grafičanka, věnoval se tvorbě exlibris a poštovních známek.

Podstatné je dělat věci, které mají ohlas. Klidně i negativní, říká grafik Najbrt

2. června 2020 19:24

Logo, ke kterému si lidé najdou vztah, může vydržet i sto let. To uvedl v pořadu Interview grafik Aleš Najbrt, který už 25 let dělá vizuály Mezinárodnímu filmovému festivalu v Karlových Varech. Vedle této dlouhodobé spolupráce navrhl jeden ze zakladatelů grafického Studia Najbrt také logo města Ostrava a během pandemie koronaviru vytvořil se svými kolegy nové písmo s názvem COVID Infected.