CNN Prima News zlatá medaile

zlatá medaile

Výpis příspěvků ke štítku „zlatá medaile“

Play-off na MS v hokeji 2024: Čechy ve čtvrtfinále znovu potkají Američané

Aktualizováno

Boje o medaile na hokejovém mistrovství světa se po devíti letech opět vrátily do České republiky. Semifinále, zápas o třetí místo a finále se odehrají o víkendu 25. a 26. května 2024 v pražské O2 areně. CNN Prima NEWS nabízí přehled o letošním play-off, a to včetně rozpisu pavouka, vysvětlení herního systému i výsledků všech vyřazovacích zápasů. Češi se ve čtvrtfinále pokusí vrátit výběru USA loňské vyřazení.

Famózní úspěch českých sportovkyň. Hvězdy aerobiku zazářily na MS, zapsaly se do historie

České sportovkyně na mistrovství světa v aerobiku v belgickém Gentu vybojovaly řadu úspěchů. Viktorie Prokopová teprve jako druhá Češka v historii obhájila zlato v kategorii dospělých žen. Nejúspěšnější závodnicí celého mistrovství se stala Eva Matějovičová, která dokázala urvat tři zlaté medaile v jednom dni, čímž si zapsala historické prvenství.

Předčasná oslava připravila Korejce o zlato. Za trest budou muset narukovat do armády

Místo zlata musejí v budoucnosti očekávat povolávací rozkaz do armády. Tragikomická chyba korejského finišera na kolečkových bruslích během štafetového závodu v rychlobruslení na Asijských hrách stála jeho tým nejen tu nejcennější medaili, ale i možnost vyhnout se vojně. Nejúspěšnější sportovci země nemusejí za odměnu obléknout uniformu, ale to se v tomhle případě vztahuje pouze na držitele zlata.

Nerozumím můj pocit. Japonka je hitem internetu, po zlatu z oštěpu zvládla rozhovor v češtině

Japonská oštěpařka Haruka Kitagučiová, která zvítězila v hodu oštěpem na mistrovství světa v atletice v Budapešti, si závěrečný šestý pokus, který jí přinesl triumf, nepamatuje. Po dlouhém interview s japonskými médii to řekla v mix zóně českým novinářům, s nimiž zvládla rozhovor v češtině. Téměř pět let spolupracuje s českým trenérem Davidem Sekerákem. Bydlí v Domažlicích a je členkou kladenského atletického klubu, aby mohla v Česku podobně jako jiní profesionální sportovci pobývat prakticky trvale.

Zemřel legendární hokejový kouč a manažer. Zasloužil se i o slavné zlato v Naganu

V 87 letech dnes zemřel bývalý hokejista a trenér Stanislav Neveselý, jenž se podílel na zisku zlata na domácím mistrovství světa v roce 1985 a jedenácti mistrovských titulech Dukly Jihlava. Jako sportovní manažer byl také u slavného zlata českých hokejistů na olympijských hrách v Naganu. Uvedl to web iDNES.cz s odkazem na informaci od bývalého jihlavského útočníka Augustina Žáka.

Triumfátor Fuksa si užívá otcovství a staví dům: Snad si zaposiluji ve stylu Rockyho

Na Evropských hrách vybojoval nejcennější kov na půlkilometrové trati a triumf hned věnoval nedávno narozené dceři. „Zároveň je to i 30. medaile ze všech mistrovství dohromady, což beru jako skvělej opožděnej dárek k třicetinám,“ radoval se rychlostní kanoista Martin Fuksa, který prožívá doslova šťastné období. Jen stavby domu si zatím příliš neužil.