zlatá medaile

Výpis příspěvků ke štítku „zlatá medaile“

Velký úspěch na MS ve vodním slalomu: Chaloupka získal pro ČR první zlato po 44 letech

26. září 2021 13:33

Václav Chaloupka získal jako první český kanoista od roku 1977 titul mistra světa ve vodním slalomu. Úřadující světový šampion do 23 let triumfoval v Bratislavě díky čisté finálové jízdě i mezi seniory a navázal na titul Petra Sodomky. Bronz vybojovala při premiérovém startu ve finále seniorského šampionátu kanoistka Gabriela Satková. Stříbrný olympijský medailista z Tokia Lukáš Rohan přidal sedmé místo.

Česko má první zlato z paralympiády. Vybojoval ho lukostřelec Drahonínský

30. srpna 2021 15:26

Lukostřelec David Drahonínský vybojoval na paralympijských hrách v Tokiu zlato v individuální soutěži a navázal na titul z Pekingu 2008. V Japonsku získal už druhou medaili poté, co se v úvodní soutěži smíšených dvojic radoval spolu se Šárkou Musilovou ze stříbra. Sbírka cenných kovů české výpravy v Tokiu je už kompletní, bronz v neděli přidal koulař Aleš Kisý.

Prskavec: Před závodem jsem si pustil Pyšnou princeznu. Na dovolenou pojedu pod stan

4. srpna 2021 12:44

Večer před závodem jsem si pustil Pyšnou princeznu, rád se koukám na pohádky se šťastným koncem, prozradil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS olympijský vítěz Jiří Prskavec. Zároveň zlatý medailista z vodního slalomu řekl, že chce vzít za odměnu rodinu na dovolenou, nejspíš pojedou pod stan. Vyjádřil se i ke „covidovému letu“ české výpravy do Tokia.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Jiřím Prskavcem: Jak si český hrdina užívá zlatou z Tokia?

4. srpna 2021 08:05

Ustál obrovský tlak, každý od něj vzhledem k formě, kterou předváděl na všech možných akcích, očekával v Tokiu zlato. V den D na olympijských hrách vystřihl vodní slalomář Jiří Prskavec spektakulární jízdu a oslavil nejcennější kov, jenž mu byl do rukou vkládán už před závodem. O tom, jak úspěch vstřebává, bude jeden z českých hrdinů probíhajících her mluvit od 8:40 v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Zlaté deblistky: Můžeme být na sebe jen pyšné. Krejčíkové se z Tokia vůbec nechce

1. srpna 2021 13:29

Společně se staly světovými jedničkami, dvakrát vyhrály Roland Garros, jednou Wimbledon. A teď i olympijské hry v Tokiu. Tenisové deblistky Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou si za velkého dojetí navzájem předaly zlaté medaile. „Budeme si to připomínat. Na každém turnaji si řekneme: Pamatuješ si, zlato, jak jsme byly na olympiádě? Doufám, že nás to bude spojovat dál,“ vyprávěla Krejčíková.

Djokovičovi sebral sen, teď sám slaví zlato. Zverev ve finále zdemoloval Chačanova

1. srpna 2021 12:00

Německý tenista Alexander Zverev vyhrál olympijský turnaj ve dvouhře. Čtvrtý nasazený hráč poté, co z turnaje vyřadil světovou jedničku Novaka Djokoviče, ve finále porazil Rusa Karena Chačanova hladce 6:3, 6:1. Tokijský triumf přiřadil ke svému dosud nejcennějšímu úspěchu, titulu z Turnaje mistrů. K tomu ho před třemi lety dovedl jako kouč Ivan Lendl.

Barák lítal, popisuje rodina Krpálkův triumf. Někdo místo zápasů klikoval na silnici

30. července 2021 17:22

V současnosti jsou Jezdovice asi nejšťastnější obcí v Česku. Ve vesničce na Jihlavsku s necelými 250 obyvateli totiž vyrůstal čerstvě dvojnásobný olympijský šampion judista Lukáš Krpálek. Triumf v Tokiu prožívali jeho příbuzní a kamarádi různě. Někteří rozhodující duely netrpělivě sledovali, jiní se na zápolení o medaile nemohli koukat, tak dělali kliky. Jedno je ale jasné. Druhé zlato 31letého sympaťáka se bude zapíjet hned několikrát.

Olympiáda se do Japonska vrací počtvrté. Na prvních hrách zazářila Věra Čáslavská

23. července 2021 17:26

Tokio, Sapporo, Nagano a letos opět Tokio. V zemi vycházejícího slunce již počtvrté vzplane olympijský plamen. První olympiáda v Japonsku se odehrála v roce 1964 a pro ostrovní císařství představovala zásadní historický milník. Japonci úspěšným uspořádáním letních her ukázali, že i na hlavu poražený národ dokáže znovu vstát z popela. Pro českou gymnastku Věru Čáslavskou znamenalo Tokio také start její zlaté olympijské kariéry.